انگلیس:باید به دولت روحانی اعتماد کرد

سیاسی - فرازنیوز: مجلس عوام انگلیس امروز دوشنبه، در گزارشی اعلام کرد: باید به دولت حسن روحانی، رئیس جمهوری ایران در مورد برنامه هسته ای اعتماد کرد.
کد مطلب: 45389| زمان انتشار: ۱۳۹۳/۴/۲۳ ۱۱:۴۵:۱۰| نسخه چاپی
انگلیس:باید به دولت روحانی اعتماد کرد

به گزارش فرازنیوز،کمیسیون روابط خارجی مجلس عوام انگلیس، در این گزارش آورده است که قدرت های جهانی در حال مذاکره با ایران می توانند اعتماد داشته باشند که روحانی، نماینده ای قابل اطمینان از ایران است و این نمایندگان باور دارند که او خود را واقعا به توافقی پایدار متعهد می داند.
مجلس انگلیس
این گزارش می افزاید: دست کم در شرایط فعلی باید به وی اعتماد کرد؛ اما در نهایت باید بر اساس اعمال او در موردش قضاوت کرد و نه سخنانش.

کمیسیون روابط خارجی مجلس عوام انگلیس، در گزارش می افزاید: چشم انداز دست یافتن به توافقی پایدار بدون اجازه به ایران برای غنی سازی به نظر می رسد وجود ندارد؛ اما توانایی غنی سازی ایران باید محدود باشد و افزون بر این، هر توافقی باید حق آژانس بین المللی انرژی اتمی را برای نظارت های از پیش اعلام نشده و مستمر در نظر بگیرد.

این کمیسیون همچنین از بازگشایی سفارت انگلیس در ایران استقبال کرده و افزوده است که تعطیلی این سفارتخانه سبب شد حضور انگلیس کمتر محسوس باشد.

گزارش کمیسیون متنفذ روابط خارجی مجلس عوام انگلیس در حالی منتشر می شود که وزرای امور خارجه کشورهای اروپایی از جمله انگلیس در حال مذاکره با مقامات ایرانی در وین برای دست یافتن به توافق جامع بر سر برنامه هسته ای ایران هستند.

روابط ایران و انگلیس در ماه های اخیر بهبود یافته است و انگلیس به تازگی سفارت خود را در تهران سه سال پس از تعطیلی بازگشایی کرد.

منبع: شبکه خبر

کد مطلب: 45389| زمان انتشار: ۱۳۹۳/۴/۲۳ ۱۱:۴۵:۱۰| نسخه چاپی
پنج شنبه ۲۶ مرداد ۱۳۹۶  ,   August 17, 2017

آخرین مطالب

سرویس ها:
دسترسی سریع:
© تمامی حقوق این وب سایت متعلق به فرازنیوز بوده و استفاده از مطالب تنها با ذکر نام منبع بلامانع می باشد.