جابه جایی دانشجویان در ایران با تله کابین!

دانش و فن آوری - فرازنیوز: معاون عمرانی واحد علوم و تحقیقات دانشگاه آزاد، از راه‌اندازی «تله‌کابین» در این واحد دانشگاهی، برای رفت و آمد دانشجویان، استادان و کارمندان این مرکز دانشگاهی خبر داد.
کد مطلب: 45408| زمان انتشار: ۱۳۹۳/۴/۲۳ ۱۴:۲۳:۱۰| نسخه چاپی
جابه جایی دانشجویان در ایران با تله کابین!

به گزارش فرازنیوز،محسن هاشمی گفت: استفاده از تله‌کابین در این واحد به تصویب هیئت‌رئیسه دانشگاه آزاد اسلامی رسیده است و نقشه مسیر تله‌کابین هم نهایی شده است.
هاشمی هزینه‌های دانشگاه در استفاده از اتوبوس‌ها را سالانه 5/1 میلیارد تومان اعلام کرد و گفت: ماهانه 125 میلیون تومان برای اتوبوس‌هایی که برای رفت و آمد در واحد علوم و تحقیقات به کار گرفته‌ شده‌اند، هزینه می شود. هزینه‌ای که می توان با پیدا کردن راهی جدید در آن صرفه‌جویی کرد.

وی خریداری اتوبوس و استفاده از اتوبوس‌هایی که انرژی الکتریکی تولید می‌کنند و راه‌اندازی اتوبوس‌های برقی را از گزینه‌های بررسی شده‌ دانست و تصریح کرد: اتوبوس‌های برقی شکل بدی به دانشگاه می‌دادند و باید همه مسیر را کابل‌کشی می‌کردیم. این نوع اتوبوس‌ها مشکلات خودشان را دارند. اتوبوس‌های جدید هم که در سراشیبی انرژی الکتریکی ذخیره می‌کنند و در سربالایی از آن استفاده می‌کنند، گران قیمت است و هزینه تعمیر و نگهداری آنها بالاست.

وی تصریح کرد: بر این اساس، تصمیم نهایی دانشگاه، استفاده از تله‌کابین بوده است، چرا که سرعت بیشتری در انتقال دانشجویان دارد و مناسب‌تر است.

معاون عمران و توسعه واحد علوم و تحقیقات گفت: بعد از انعقاد قرارداد پیمانکار طرح، حدود یک سال طول می کشد که این طرح به سرانجام برسد.

منبع:دانشجو

کد مطلب: 45408| زمان انتشار: ۱۳۹۳/۴/۲۳ ۱۴:۲۳:۱۰| نسخه چاپی
چهارشنبه ۱ فروردین ۱۳۹۷  ,   March 21, 2018

آخرین مطالب

سرویس ها:
دسترسی سریع:
© تمامی حقوق این وب سایت متعلق به فرازنیوز بوده و استفاده از مطالب تنها با ذکر نام منبع بلامانع می باشد.