رئیس کل بانک مرکزی:

شناسایی ۳۰۰۰ میلیارداز اموال زنجانی

اقتصادی - فرازنیوز: رئیس کل بانک مرکزی گفت: رقمی که تا به حال از اموال زنجانی شناسایی شده، ۳ هزار میلیارد تومان است و تصمیم این است که این رقم به حساب وزارت نفت منتقل شود و طبیعتا بقیه اموال هم شناسایی می‌شود و ممکن است این رقم افزایش پیدا کند.
کد مطلب: 45591| زمان انتشار: ۱۳۹۳/۴/۲۶ ۹:۴۲:۱۰| نسخه چاپی
شناسایی ۳۰۰۰ میلیارداز اموال زنجانی

به گزارش فرازنیوز، ولی‌الله سیف، رئیس کل بانک مرکزی دیروز(چهارشنبه) در جلسه هیئت دولت در جمع خبرنگاران در پاسخ به سوالی درباره برداشت غیرقانونی دولت از صندوق توسعه ملی گفت: اولا که اگر رقمی قرار است برداشته شود، باید ثبت شود و این اقدام را خودمان در بانک مرکزی انجام دادیم و من تعجب می‌کنم از چه طریقی بررسی می‌کنند که مدعی هستند دولت این برداشت را کرده است.

وی افزود: این مطلب به هیچ وجه صحت ندارد. بانک مرکزی حتی 4.1 میلیارد دلاری که از منابع صادرات نفت از وزارت نفت دریافت کرده بود، را حدود 26 درصد سهم آن را به حساب صندوق توسعه ملی واریز کرد و برای ما، جای سوال است که این مطلب را چگونه بیان کردند.

رئیس کل بانک مرکزی با بیان اینکه مدعی باید بینه‌های خود را ارائه دهد که بر چه اساسی این مطلب را بیان کرده است ؛ در خصوص آخرین وضعیت میزان پرداخت بدهی بابک زنجانی گفت: بانک مرکزی بر این موضوع اشراف کامل دارد و رقمی که تا به حال از اموال زنجانی شناسایی شده، 3 هزار میلیارد تومان است و تصمیم این است که این رقم به حساب وزارت نفت منتقل شود و طبیعتا بقیه اموال هم شناسایی می‌شود و ممکن است این رقم افزایش پیدا کند.

وی درباره برنامه‌های بانک مرکزی برای ایجاد ثبات در بازار ارز نیز گفت: در شرایطی هستیم که در تعادل مناسب قرار داریم، در 11 ماهه منتهی به خرداد 93 در مقایسه با مدت مشابه سال قبل قیمت ارز متوسط 2.4 کاهش پیدا کرده و همچنان دامنه نوسانات نیز 76 درصد کاهش داشته است.

سیف با بیان اینکه ما در شرایط تعادلی قرار داریم در پاسخ به این سوال که شنیده شده است که بانک مرکزی فاینانس چین را متوقف کرده است، گفت: ما یک قراردادی را با طرف چینی درباره سپرده‌گذاری که از منابع بانک مرکزی در یکی از موسسات چینی برقرار است، داریم و قرار شده هر میزان از این منابعی که ما استفاده می‌کنیم، معادل آن را از مبالغ خود در آنجا به عنوان پشتوانه استفاده کنیم.

رئیس کل بانک مرکزی  افزود: ما در حال مذاکره با طرف چینی هستیم و بحثی که مطرح شد این است که نباید این برابری در حقیقت صددرصد منابع ما را بلوکه و غیرقابل استفاده کند.

منبع: شبکه خبر

کد مطلب: 45591| زمان انتشار: ۱۳۹۳/۴/۲۶ ۹:۴۲:۱۰| نسخه چاپی
یکشنبه ۲۹ مرداد ۱۳۹۶  ,   August 20, 2017

آخرین مطالب

سرویس ها:
دسترسی سریع:
© تمامی حقوق این وب سایت متعلق به فرازنیوز بوده و استفاده از مطالب تنها با ذکر نام منبع بلامانع می باشد.