داعش آب را به روی شیعیان بست

بین الملل - فرازنیوز:نیروهای امنیتی عراق، نیروی هوایی و داووطلبان عشایر، عملیات امنیتی و نظامی را در مناطق و شهرهای مختلف از جمله الموصل، تکریت، بابل، الرمادی، فلوجه، سامراء، الشرقاط و دیاله با هدف سرکوب نیروهای گروه تکفیری داعش ادامه می دهند.
کد مطلب: 45614| زمان انتشار: ۱۳۹۳/۴/۲۶ ۱۴:۱۴:۱۰| نسخه چاپی
داعش آب را به روی شیعیان بست

به گزارش فرازنیوز،با وجود تمام تلاش گروه های داووطلب و نظامی اما گروه تکفیری داعش فعالیت های تروریستی خود در سرزمین های تحت تصرف خود  را ادامه می دهد .


یکی از منابع خبری در استان دیاله اعلام کرد که تکفیری های داعش اقدام به اعدام 9 تن از رهبران گروه های مسلح از جمله گروه « ابومجاهد القیسی»؛ رییس انصار السنه در منطقه السعدیه کردند که جسد بدون سر وی در 60 کیلومتری بعقوبه یافت شد.


در جنوب شرق الموصل به انتقام صدور دستور قطعی برق در مناطق تابع داعش،  گروه تکفیری مذکور اقدام به قطع نمودن آب ساکنان شرق موصل « مخمور و قراج» کردند ،بعد از این ماجرا هزاران نفر از اهالی شرق الموصل از مسوولین منطقه خواستند برق را به مناطق تابع داعش وصل کنند و شهروندان دیگر را وارد بحران جدید نکنند.


یکی از مسوولین استان نینوا تصریح کرد که تعدادی از افراد داعش با سر زدن به منازل ساکنان درصدد کشف خانوارهای شیعه و مسیحی هستند تا آنان را از شهر بیرون کنند، آنان مدعی هستند که منازل حق گروه داعش می باشند و شیعیان و مسیحیان در آن جایی ندارند.


به این ترتیب آنان بعد از شناسایی شیعیان و مسیحیان در الموصل، بر منزل شان مسلط شده ، دارایی های شان را مصادره می کنند و بعد از اخراج خانوار شیعی منزل را در اختیار شهروندان اهل تسنن که به دلیل عملیات نظامی از استان دیاله و صلاح الدین وارد الموصل شده اند قرار می دهند.


کمیته امنیتی شورای استان نینوا اعلام کرد که گروه تکفیری داعش پرونده امنیتی استان را به پلیس اسلامی تحویل داده ، اقدام به تاسیس دیوان قضایی کرده و دو دادگاه در موصل و نینوا افتتاح نمود، در همین راستا پلیس اسلامی با بر تن کردن لباس های مشکی که شعار الشرطه الاسلامیه بر روی آن ها حک شده سوار بر اتومبیل های ویژه شده و از تردد اتومبیل های فاقد شماره در خیابان های موصل خودداری کردند.


گروه همبستگی ملی نینوا نیز تاکید کرد که گروه داعش به جرایم خود ادامه داده و اقدام به سرقت اتومبیل ها و جواهرات زیادی از روستای بازویا کرد، اهالی این روستا نیز خانه های خود را ترک کرده و به سوی کردستان، نجف و کربلا حرکت کردند.

منبع:شفقنا

کلید واژه ها: عراق داعش تکفیری قطع آب
کد مطلب: 45614| زمان انتشار: ۱۳۹۳/۴/۲۶ ۱۴:۱۴:۱۰| نسخه چاپی
شنبه ۲۸ مرداد ۱۳۹۶  ,   August 19, 2017

آخرین مطالب

سرویس ها:
دسترسی سریع:
© تمامی حقوق این وب سایت متعلق به فرازنیوز بوده و استفاده از مطالب تنها با ذکر نام منبع بلامانع می باشد.