«تمام بدهی بابک زنجانی را پرداخت می کنم»

دانش و فن آوری - فرازنیوز: حمید حسینی، خزانه‌دار اتاق بازرگانی تهران گفت: یک ایرانی مستقر در خارج از کشور، پذیرفته است تمام بدهی بابک زنجانی به دولت را پرداخت کند.
کد مطلب: 46584| زمان انتشار: ۱۳۹۳/۵/۱۸ ۱۸:۳۶:۱۰| نسخه چاپی
«تمام بدهی بابک زنجانی را پرداخت می کنم»

به گزارش فرازنیوز، به نقل از تسنیم حمید حسینی، با بیان این که فردی که مدعی است بدهی بابک زنجانی را پرداخت می‌کند، اصرار دارد نامش فاش نشود، گفت: این فرد ادعا می‌کند که نامه رسمی به بانک مرکزی زده است تا ضمانت‌نامه بانکی برای پرداخت بدهی‌های بابک زنجانی ارائه کند.

وی افزود: این بحث در جریان است و قرار شده که در روزهای آینده، حرف‌های این فرد بررسی شود که چقدر جدی و عملیاتی است.

حسینی با بیان این که مدیران بانکی اعلام کرده‌اند این که کسی پیدا شده و مدعی پرداخت بدهی بدهی بابک زنجانی شده، دور از عقل نیست، افزود: بنا بر اظهارات این فرد، بابک زنجانی به دولت ایران در شرایط تحریم کمک زیادی کرده است و الان نباید او را تنها گذاشت.

خزانه‌دار اتاق بازرگانی تهران با تاکید بر این که این موضوع در حال پیگیری است و تا هشت روز آینده صحت آن مشخص می‌شود، تاکید کرد:همچنین در هفته آینده مشخص می‌شود که این فرد در صورت صحت ادعا، چه میزان از بدهی بابک زنجانی را پرداخت می‌کند.

وی افزود: گفته‌اند این فرد قرار است به اندازه کل بدهی بابک زنجانی به شرکت نفت، ضمانت بانکی ارائه کند.

به گفته حسینی، مجموع بدهی‌های بابک زنجانی دو میلیارد و 100 میلیون یورو است که وی پیش از این با خرید دو قطعه نفتی برای شرکت پترو پارس معادل 600 تا 700 میلیون یورو آن را پرداخت کرده است.

خزانه‌دار اتاق بازرگانی تهران، با بیان این که ظرف هفته آینده نتایج این موضوع اعلام می‌شود، تصریح کرد: برای بررسی این موضوع قرار است هیئتی با حضور نمایندگان مقامات عالی به کشور امارات اعزام و با این فرد وارد مذاکره شوند.

وی در پایان با تاکید بر این که اگر این بدهی پرداخت شود، همه ذی‌نفعان از آن بهره می‌گیرند، گفت: با تایید صحت ادعای این فرد همه ازین معرکه نجات پیدا می‌کنند.

کد مطلب: 46584| زمان انتشار: ۱۳۹۳/۵/۱۸ ۱۸:۳۶:۱۰| نسخه چاپی
سه شنبه ۴ مهر ۱۳۹۶  ,   September 26, 2017

آخرین مطالب

سرویس ها:
دسترسی سریع:
© تمامی حقوق این وب سایت متعلق به فرازنیوز بوده و استفاده از مطالب تنها با ذکر نام منبع بلامانع می باشد.