بیماری که زیر تیغ جراحان هم ویولن نواخت + تصویر

علمی و پزشکی - فرازنیوز: فردی که دچار ضایعه مغزی شده بود، عمل جراحی مغز خود را با نواختن ویولن سپری کرد.
کد مطلب: 47044| زمان انتشار: ۱۳۹۳/۶/۲ ۱۳:۸:۱۰| نسخه چاپی
بیماری که زیر تیغ جراحان هم ویولن نواخت + تصویر

به گزارش فرازنیوز، پزشکان جراح، از یک ویولنیست که دچار تومور و زائده‌ای در مغز خود شده بود خواستند برای اینکه مکان دقیق زائده مغزی او مشخص شود، در حین عمل جراحی به نواختن ویولن‬‎ بپردازد.

 

راجر فریسچ، ویولن‌نواز معروف آمریکایی است که کنسرت‌های بزرگی در سراسر دنیا بخصوص در مینوستای آمریکا داشته است. او پس از 40 سال نوازندگی حرفه‌ای در سال 2009 متوجه وجود یک تومور در ناحیه‌ای از مغزش می‌شود که وظیفه فرستادن و دریافت سیگنال از تمام اعضای بدن را دارد. این تومور باعث می‌شود لرزش‌های کوچکی در دستان وی به وجود آید. شاید اگر کار و حرفه دیگری داشت تومور در این ناحیه از مغز زیاد برایش مهم نبود ولی با توجه به این که یک نوازنده ویولن است، این بیماری می‌توانست آینده کاری او را به خطر بیندازد.

 

به همین دلیل او و دکترش تصمیم گرفتند که او را عمل کنند و به منظور درمان لرزش دستان خود، در طول انجام فرآیند باید ساز می‌نواخت. برای عمل او باید الکترودی در نقطه‌ای از مغز گذاشته می‌شد که دچار تومور شده است. برای پیدا کردن این نقطه آقای راجرز مجبور بود تا در حین عمل ویولن بزند تا این نقطه توسط الکترود پیدا شود. عمل اصلی او در پاییز انجام می‌شود ولی هم‌اکنون در محل تومور او الکترودی قرار داده شده است که باعث می‌شود تومور او تقریبا هیچ تاثیری بر کارش نداشته باشد. از زمان گذاشته شدن الکترود او به کارش برگشته است و چندین کنسرت و یک کنسرت کامل نیز اجرا کرده است.

 

 

کد مطلب: 47044| زمان انتشار: ۱۳۹۳/۶/۲ ۱۳:۸:۱۰| نسخه چاپی
سه شنبه ۳۱ مرداد ۱۳۹۶  ,   August 22, 2017

آخرین مطالب





سرویس ها:
دسترسی سریع:
© تمامی حقوق این وب سایت متعلق به فرازنیوز بوده و استفاده از مطالب تنها با ذکر نام منبع بلامانع می باشد.