جاسازی‌هایی که به عقل جن هم نمی‌رسد! + تصویر

دانش و فن آوری - نقشه‌ای که کشیده بود مو لای درزش نمی‌رفت. مدت‌ها به این فکر بود که چطور می‌توانند مواد را به دست توزیع‌کننده‌ها برسانند و ماموران متوجه ماجرا نشوند. تنها راه، جاسازی مواد بود. مواد را آن‌قدر ماهرانه جاسازی کرده بود که وقتی ماموران به او دستور ایست دادند با خیال راحت وسیله را درکنار جاده نگه داشت. خونسردی‌اش را حفظ کرده بود. ماموران همه خودرو را جست‌وجو کردند اما هیچ خبری از مواد نبود تا این‌که پای سگ‌های موادیاب به ماجرا باز شد و در عرض چند ثانیه موادی را که خیلی ماهرانه راننده در بارش جاسازی کر
کد مطلب: 47171| زمان انتشار: ۱۳۹۳/۶/۷ ۱۰:۴۰:۱۰| نسخه چاپی
جاسازی‌هایی که به عقل جن هم نمی‌رسد! + تصویر

به گزارش فرازنیوز، قاچاقچیان موادمخدر همیشه به دنبال عجیب‌ترین راه‌ها هستند تا مواد را جاسازی کرده و به دست توزیع‌کننده‌ها برسانند. در این گزارش به چند نوع شیوه جاسازی مواد که توسط ماموران نیروی انتظامی و سگ‌های مواد‌یاب کشف و ضبط شده است، پرداخته‌ایم.

بالشت‌هایی از جنس تریاک!


قاچاقچیان که قصد داشتند با یک دستگاه خودرو سواری مقادیری از موادمخدر را از خوانسار استان اصفهان عبور دهند، توسط ماموران انتظامی شهرستان دستگیر شدند. ماجرا از این قرار بود که ماموران پلیس با تماس  فردی در جریان انتقال مواد از خوانسار به اصفهان قرار گرفتند. سرهنگ ولی اروجی، فرمانده انتظامی خوانسار در این زمینه توضیح داد: بلافاصله پس از دریافت خبر اکیپ ویژه‌ای متشکل از ماموران پلیس مبارزه با موادمخدر و پلیس آگاهی ضمن استقرار و کنترل محورهای مواصلاتی اقدامات لازم را جهت شناسایی و توقیف خودروی متهمان آغاز کردند.

وی ادامه داد: ماموران، خودروی مورد نظر را شناسایی و ضمن توقیف آن در بازرسی از آن، مقدار ١٠ کیلوگرم موادمخدر تریاک را که در بسته‌های یک‌کیلوگرمی به طرز ماهرانه‌ای در بالشت‌های مخملی جاسازی شده بود، کشف کردند. فرمانده انتظامی خوانسار خاطرنشان کرد: در این خصوص یک زن و یک مرد، دستگیر و پس از تشکیل پرونده به مراجع قضایی معرفی شدند.

حمل مواد با خانواده


گاهی اوقات قاچاقچیان موادمخدر برای رسیدن به مقاصد شومشان حتی حاضرند از خانواده خود نیز سوءاستفاده کنند. درست مثل مرد قاچاقچی که پس از جاساز کردن مواد در روکش صندلی‌های خودرواش قصد داشت آن را به یکی از استان‌ها منتقل کند.
ماجرا را سرهنگ سیدرسول صمدی رئیس پلیس مبارزه با موادمخدر فرماندهی انتظامی استان گیلان بازگو می‌کند. وی با اشاره به کشف ٢٩ کیلوگرم حشیش در زیر روکش یک خودرو سمند گفت: در پی گزارشات مردمی مبنی بر فعالیت یک قاچاقچی در امر تهیه و توزیع موادمخدر از یکی از استان‌های کشور، مراتب در دستورکار پلیس مبارزه با موادمخدر استان قرار گرفت. بلافاصله ماموران عملیات ویژه با تحقیقات پلیسی از صحت این موضوع و انتقال مقدار قابل توجهی موادمخدر توسط وی به استان گیلان مطلع شدند و بلافاصله پس از یک مرحله عملیات با همکاری فرماندهی انتظامی شهرستان رودبار، این قاچاقچی و اعضای باند وی دستگیر شدند. سرهنگ صمدی با بیان این‌که متهم قصد داشت در پوشش خانواده‌اش با یک دستگاه خودرو سمند موادمخدر را از اصفهان به گیلان منتقل کند، گفت: ماموران عملیات ویژه پلیس مبارزه با موادمخدر در بازرسی از این خودرو، ٢٩ کیلوگرم حشیش و ٢ کیلو و ٤٥٠ کیلوگرم تریاک جاسازشده در زیر روکش‌های ‌خودرو کشف کردند.خیار با طعم مخدر


خیار سالادی یا خیار مجلسی برایشان فرق نمی‌کند. قاچاقچیان فقط به این فکر می‌کنند طوری مواد را جاسازی کنند که آنها را به پول کلانی برسانند. این پرونده هم یکی از چند پرونده‌ای بود که ماموران پلیس مبارزه با موادمخدر با آن روبه‌رو شدند.
سرهنگ اردشیر مطهری رئیس پلیس مبارزه با موادمخدر تهران بزرگ درباره کشف مرفین جاسازی‌شده در محموله خیار این‌طور می‌گوید: با توجه به منابع اطلاعاتی که به دست ماموران عملیاتی پایگاه سوم پلیس مبارزه با موادمخدر تهران بزرگ رسیده بود متوجه شدیم فردی به نام «بهرام» که با قاچاقچیان جنوب کشور در ارتباط است پس از خرید و انتقال مواد به تهران، آن را در بین مشتریان خود توزیع می‌کند.

وی افزود: بلافاصله شناسایی سوژه در دستورکار پلیس قرار گرفت و ماموران با انجام اقدامات اطلاعاتی، متوجه شدند متهم قصد دارد مقادیر زیادی از انواع موادمخدر را که در یک محموله خیار که در بار یک دستگاه نیسان جاسازی شده است  به منزلش واقع در جنوب تهران منتقل کند.

مطهری ادامه داد: با تشکیل پرونده بلافاصله پلیس با هماهنگی مقام قضایی، محل مورد نظر را تحت محاصره خود قرار داد و طی عملیاتی ضربتی، متهم را به همراه برادرش دستگیر کرد و در بازرسی از منزل و خودرو نیسان آنها ٢٢ کیلوگرم مرفین و تریاک را که به طرز ماهرانه‌ای لابه‌لای محموله خیار جاساز شده بود کشف کردند. متهمان در تحقیقات پلیسی پس از اعتراف به جرایم خود مبنی بر توزیع و قاچاق موادمخدر به همراه مواد مکشوفه و پرونده تکمیلی به دادسرا منتقل شدند.

قیر یا تریاک


گاهی اوقات قاچاقچیان آن‌قدر ماهرانه اقدام به جاسازی موادمخدر می‌کنند که حتی خبره‌ترین کارآگاهان پلیس را نیز گمراه می‌کنند اما از آن‌جایی که بار کج هیچ‌وقت به مقصد نمی‌رسد درست در لحظات آخر که فرد قاچاقچی فکر می‌کند خطر از بیخ گوشش گذشته دستش برای ماموران رو می‌شود.  سردار یحیی شرفی فرمانده انتظامی آذربایجان‌غربی درباره این خبر گفت: چندی پیش بود که باخبر شدیم فردی با یک دستگاه خودرو سایپا در شهرستان خوی اقدام به حمل موادمخدر می‌کند. بلافاصله ماموران دست به کار شدند و موضوع تحت بررسی قرار گرفت.

سردار یحیی شرفی افزود: با انجام کارهای اطلاعاتی و پلیسی در کمترین زمان ممکن خودرو متهم شناسایی و توقیف شد. در بازرسی از این خودرو ٥٣ کیلوگرم تریاک که به شکل ماهرانه‌ای در داخل بشکه قیر جاسازی شده بود کشف و ضبط شد. وی ادامه داد: در این پرونده ماموران توانستند یک نفر را دستگیر کنند. متهم با تشکیل پرونده مقدماتی جهت سیر مراحل قانونی تحویل مراجع قضایی شد.

هندوانه‌ای که هندوانه نبود


فصل گرما هندوانه از آن دسته میوه‌هایی است که خیلی به آدم مزه می‌دهد. به همین خاطر بازار خرید و فروش این میوه خیلی پررونق می‌شود. همین پررونق بودن بازار فروش هندوانه این فکر را به ذهن قاچاقچیان می‌اندازد که موادشان را در هندوانه‌ها جاساز کنند. شاید این ماجرا کمی باور کردنش سخت باشد اما اتفاق افتاده است.

علی گلزاری جانشین فرمانده انتظامی غرب استان تهران دراین‌باره می‌گوید: این بار ماجرا مربوط می‌شود به دو قاچاقچی حرفه‌ای که قصد داشتند در پوشش بار هندوانه، ٤٥ کیلوگرم موادمخدر را حمل کنند و در اسلامشهر به فروش برسانند.

علی گلزاری درباره این پرونده می‌گوید: مدتی پیش خبری به دست ماموران پلیس مبارزه با موادمخدر رسید که دو قاچاقچی برای توزیع مواد دست به کار عجیبی زده‌اند. در خبر آمده بود که قاچاقچیان در زمینه خرید و فروش موادمخدر فعالیت گسترده‌ای دارند و موادمخدر را از شهرهای شرقی کشور با جاسازی در داخل بار میوه به تهران و اسلامشهر حمل و به فروش می‌رساندند. با جمع‌آوری اطلاعات اولیه تحقیقات پلیس برای دستگیری قاچاقچیان آغاز شد.

وی بیان داشت: ماموران با تلاش شبانه‌روزی خود توانستند محل فعالیت قاچاقچیان و محل احتمالی دپوی موادمخدر را در شهرک قائمیه اسلامشهر شناسایی کنند. با شناسایی مخفیگاه قاچاقچیان بلافاصله ماموران با هماهنگی مقام قضایی محل را محاصره کرده و  توانستند طی یک عملیات غافلگیرانه دو قاچاقچی را با یک کیلو و ٨٠٠ گرم تریاک و ٢٧٠ گرم سوخته دستگیر کنند.

گلزاری در ادامه افزود: در ادامه عملیات پلیس در بازرسی از خودرو قاچاقچیان، ٤٣ کیلوگرم تریاک را که به‌طور ماهرانه‌ای در داخل هندوانه‌ها جاساز شده بود کشف کردند.

 

کد مطلب: 47171| زمان انتشار: ۱۳۹۳/۶/۷ ۱۰:۴۰:۱۰| نسخه چاپی
سه شنبه ۳۱ مرداد ۱۳۹۶  ,   August 22, 2017

آخرین مطالب

سرویس ها:
دسترسی سریع:
© تمامی حقوق این وب سایت متعلق به فرازنیوز بوده و استفاده از مطالب تنها با ذکر نام منبع بلامانع می باشد.