تصاویر تازه از اعدام و سر بریدن داعش

جهان - فرازنیوز: داعش ویدیویی را منتشر کرده که حاوی صحنه بریده شدن سر مردیست که به گفته این گروه از نیروهای پیشمرگه کرد عراق بوده است؛ به نظر می رسد که این فرد در درگیری‌های شمال عراق به اسارت پیکارجویان داعش درآمده باشد.
کد مطلب: 47176| زمان انتشار: ۱۳۹۳/۶/۷ ۱۰:۵۷:۱۰| نسخه چاپی
تصاویر تازه از اعدام و سر بریدن داعش
به گزارش بی بی سی، ویدیوی منتشر شده حاکیست که سر این مرد در برابر مسجدی در شهر موصل بریده می شود و  چندین مرد دیگر که گفته می شود از اعضای نیروهای پیشمرگه هستند در حالی که لباس نارنجی رنگ به تن دارند، به نمایش گذاشته شده اند.
 
 
گروه داعش سابق در پیام ویدیویی تازه خود هشدار می دهد که اگر رهبران کردهای عراق به حمایت از آمریکا ادامه بدهند این اسیران نیز کشته خواهند شد.
 
 
نیروهای پیشمرگه، شبه نظامیان کرد شمال عراق هستند که در هفته‌های اخیر سرگرم جنگ با نیروهای دولت اسلامی بوده اند. این گروه هم اکنون بخش‌های وسیعی از شمال عراق را تصرف کرده است.
 
داعش که کنترل بخش‌های زیادی از خاک سوریه را هم در اختیار دارد، روز چهارشنبه (۲۰ اوت) فیلمی از بریدن سر جیمز فولی، خبرنگار آمریکایی، را منتشر کرد که با محکومیت گسترده جهانی مواجه شد.
 
این گروه اعلام کرده بود که خبرنگار آمریکایی را به تلافی حملات هوایی ارتش آمریکا به مواضعش در عراق کشته است.
 
از سوی دیگر فعالان سوری اعلام کرده اند که شبه نظامیان داعش ده‌ها سرباز سوری را اعدام کرده‌اند.
 
سازمان دیدبان حقوق بشر سوریه، مستقر در لندن، روز پنجشنبه اعلام کرد که نیروهای داعش پس از یورش به کلیک پایگاه هوایی 'طبقه' و تصرف آن، سربازانی را که قصد داشتند به استان حماه بگریزند، به اسارت گرفتند و اعدام کردند.
 
 
 
حساب‌های توییتر داعش از کشته شدن ۲۰۰ نفر می‌گویند و عکس‌ها و ویدئوهایی منتشر کرده‌اند که می‌گویند به این واقعه مربوط است.
 
در عکس‌ها بیش از صد مرد دیده می‌شوند که تنها لباس زیر به تن دارند و در بیابان به محل اعدامشان هدایت می‌شوند.
 
 
در ویدئویی هم که به نظر می‌رسد به این واقعه مرتبط باشد پیکارجویان فریاد می‌زنند: "داعش، برگشتی در کار نیست."
 
پایگاه هوایی 'طبقه' در نزدیکی شهر رقه، از مراکز قدرت داعش، پس از هفته‌ها درگیری شدید به دست شبه‌نظامیان این گروه افتاد.
 
 
رئیس سازمان دیدبان حقوق بشر سوریه به خبرگزاری فرانسه گفته است که حدود ۱۴۰۰ نفر در این پایگاه حضور داشتند که حدود ۷۰۰ نفر از آنها موفق به فرار شدند.
 
 
 
تصور می‌شود به غیر از آنها و کسانی که اعدام شده‌اند، حدود ۵۰۰ نفر همچنان فراری هستند. سازمان ملل متحد پیشتر در گزارشی گفت که شبه‌نظامیان داعش در ابعاد وسیع دست به اقدامات قساوت‌آمیزی می‌زنند که می‌توان آنها را جنایت جنگی تلقی کرد.
کد مطلب: 47176| زمان انتشار: ۱۳۹۳/۶/۷ ۱۰:۵۷:۱۰| نسخه چاپی
جمعه ۲۷ مرداد ۱۳۹۶  ,   August 18, 2017

آخرین مطالب

سرویس ها:
دسترسی سریع:
© تمامی حقوق این وب سایت متعلق به فرازنیوز بوده و استفاده از مطالب تنها با ذکر نام منبع بلامانع می باشد.