مدير عامل بيمه آسيا:

102 درصد از برنامه شش ماهه نخست سال 1393 بيمه آسيا محقق شده است.

بانک و بیمه - فرازنیوز: دکتر ابراهيم کاردگر نايب رئيس هيات مديره و مدير عامل بيمه آسيا در جمع خبرنگاران با اشاره به توليد 1001 ميليارد تومان حق بيمه در شش ماهه نخست سال جاري در بيمه آسيا گفت: در شش ماهه اول امسال 102 درصد از برنامه شرکت براي سال جاري محقق شده است.
کد مطلب: 48254| زمان انتشار: ۱۳۹۳/۷/۱۵ ۱۸:۰:۱۰| نسخه چاپی
 102 درصد از برنامه شش ماهه نخست سال 1393 بيمه آسيا محقق شده است.

به گزارش پایگاه خبری"فراز" نايب رئيس هيات مديره بيمه آسيا افزود:از اين ميزان بيشترين سهم مربوط به شخص ثالث و سرنشين با حدود 50 درصد از کل پرتفوي بيمه آسيا بوده است. همچنين بخش درمان 19.5 درصد از کل پرتفوي را در اين مدت به خود اختصاص داده است و کمترين سهم نيز مربوط به رشته مهندسي با سهم 1.3 درصدي است.


مدير عامل بيمه آسيا با بيان اين‌که پرتفوي بيمه آسيا در شش ماهه دوم سال گذشته از 9.2 درصد به حدود 10 درصد رسيد، گفت: هدف‌گذاري شرکت بيمه آسيا براي سال 93 رسيدن به سهم حداقل 12 درصدي از بازار بيمه کشور تعيين شده و تمامي برنامه ها و بودجه شرکت را متناسب با اين هدف تنظيم کرده ايم.


دکتر کاردگر تصريح کرد: در نيمه اول امسال حق بيمه توليدي شرکت 44 درصد ، تعداد بيمه‌نامه‌هاي صادره 12.5 درصد و نرخ خسارات پرداختي 16 درصد افزايش پيدا کرده است.


مدير عامل بيمه آسيا افزود: 10 استان تهران، اصفهان، خراسان رضوي‌، آذربايجان شرقي، مازندران، فارس، کرمان، گيلان، خوزستان و البرز 69 درصد از کل پرتفوي بيمه آسيا را به خود اختصاص داده‌اند.


دکترکاردگر در پاسخ به پرسش يکي از خبرنگاران با اشاره به بيمه نامه‌هاي صادره در شش ماهه نخست سال جاري در استان تهران تصريح کرد: تعداد کل بيمه‌نامه‌هاي صادره در اين استان در اين مدت 198 هزار و 770 بيمه نامه ، تعداد پرونده هاي خسارت 74 هزار و 213 فقره ،نسبت خسارت 42 درصد، سهم از کل حق بيمه توليدي بيمه آسيا حدود 22 درصد و سهم اين استان از کل خسارت پرداختي طي اين مدت 21.2 درصد بوده است.


وي با تصريح به پرداخت حجم بالايي از خسارت‌هاي بيمه‌گذاران در پايان سال گذشته گفت: نسبت خسارت بيمه آسيا در شش ماهه اول امسال نسبت به مدت مشابه سال قبل 10 درصد کاهش داشته و از 53 به 43 درصد رسيد.


مدير عامل بيمه آسيا افزود:‌ بيمه آسيا در شش ماهه نخست امسال 432.5 ميليارد تومان خسارت پرداخت کرده‌است که از اين مقدار بيشترين سهم مربوط به رشته شخص ثالث با 45 درصد و کمترين سهم به رشته مهندسي با 0.7 درصد اختصاص داشته است.


نايب رئيس هيات مديره همچنين از پرداخت حجم بالايي از خسارت معوق بيمه آسيا در سال 1392 خبر داد وافزود:‌ در سال گذشته مجموعاً 728 ميليارد تومان خسارت تنها در رشته اتومبيل پرداخت شده است.


دکتر ابراهيم کاردگر در نشست خبري موفقيت هاي به دست آمده را حاصل توانمندي پرسنل و شبکه فروش شرکت بيمه آسيا دانست و اظهار داشت: در يکسال گذشته توانسته‌ايم با کمک کارکنان زحمتکش شرکت به موفقيت‌هاي خوبي دست پيدا کنيم.


نايب رئيس هيات مديره با بيان اين‌که در سال 92 در حوزه پرسنلي با نگاه ارتقاي جايگاه سرمايه انساني توانستيم طرح طبقه بندي مشاغل را در کمتر از شش ماه عملياتي کنيم، اظهار کرد: نتايج نهايي اين طرح در 20 اسفند سال گذشته ديده شد که تحول جدي در بيمه آسيا و افزايش انگيزه کار ايجاد کرد.


مدير عامل بيمه آسيا يکي از برنامه‌هاي مورد تاکيد بيمه آسيا در سال 1393 را حسابرسي و کنترل و نظارت داخلي عنوان کرد و گفت: ‌تاکيد داريم که کنترل و نظارت درون مجموعه به صورت دقيق و صحيح انجام شود. بنابراين امسال را سال حسابرسي و کنترل داخلي ناميديم و همايشي نيز با اين موضوع بيست و يکم مهرماه امسال با حضور مديران ستادي در استان گلستان برگزار مي‌شود.


دکتر کاردگر در خصوص دليل کم بودن سهم بيمه‌هاي زندگي در پرتفوي بيمه آسيا گفت: با توجه به شرايط اقتصادي بيمه عمر جذابيت چنداني براي خريداران ندارد، با اين وجود فروش ما در رشته بيمه‌هاي عمر و پس انداز هم رشد داشته است. در همين راستا کارگروهي با هدف گسترش فروش بيمه هاي عمر و پس انداز و آموزش شبکه فروش با کمک نمايندگان فعال تشکيل داده ايم.


مدير عامل بيمه آسيا تصريح کرد: بايد در کشور به سمتي برويم که بيمه هاي عمر به عنوان يکي از تامين کننده هاي اقتصادي مطرح شوند. به عبارت ديگر بايد بيمه‌هاي زندگي به اقتصاد کلان وصل شده و جايگاه خود را در تامين مالي اقتصاد پيدا کند که اين امر خود موجب گسترش بيمه‌هاي غير زندگي هم خواهد شد.


نايب رئيس هيات مديره بيمه آسيا با بيان اين‌که 10 درصد از سرمايه دنيا در دست بيمه‌گران بيمه زندگي است، از افزايش حجم سپرده گذاري بيمه آسيا نزد بانک‌ها به حدود 500 ميليارد تومان خبر دادو اظهار داشت: در شش ماه گذشته، حجم سپرده گذاري بيمه آسيا 150 ميليارد تومان افزايش يافته است.


دکتر کاردگر درباره چگونگي فعاليت اين شرکت در حوزه بيمه‌هاي اتکايي گفت: بيمه مرکزي هر سال سقف فعاليت اتکايي هر يک از شرکت هاي بيمه را با توجه به سرمايه و توانگري مالي تعيين مي‌کند و بيمه آسيا هم در حوزه اتکايي اعم از واگذاري و وصولي فعاليت مناسبي دارد.
مدير عامل بيمه آسيا افزود:‌ همچنين گروهي متشکل از شرکت‌هاي بزرگ بيمه‌اي کشور براي مقابله با تحريم ها تشکيل شده که در آن گروه هم جزء شرکت‌هاي بيمه اي فعال هستيم
.

کد مطلب: 48254| زمان انتشار: ۱۳۹۳/۷/۱۵ ۱۸:۰:۱۰| نسخه چاپی
یکشنبه ۲۹ مرداد ۱۳۹۶  ,   August 20, 2017

آخرین مطالب

سرویس ها:
دسترسی سریع:
© تمامی حقوق این وب سایت متعلق به فرازنیوز بوده و استفاده از مطالب تنها با ذکر نام منبع بلامانع می باشد.