هر ۱۳ دقیقه یک خودکشی در «سرزمین آرزوها»

تحولات جهانی - فرازنیوز: در هر ۱۳ دقیقه، یک فقره خودکشی در آمریکا صورت می گیرد. آمار خودکشی در این کشور همچنان روند صعودی دارد. جان باختن ۴۰ هزار آمریکایی در سال، خودکشی را به دهمین علت اصلی مرگ در این کشور بدل کرده است. در هر خودکشی، به ده تن دیگر شوک روحی وارد می شود.
کد مطلب: 48294| زمان انتشار: ۱۳۹۳/۷/۱۸ ۱۸:۲۷:۱۰| نسخه چاپی
هر ۱۳ دقیقه یک خودکشی در «سرزمین آرزوها»

به گزارش فرازنیوز، برابر آمار رسمی، این احتمال که آمریکایی ها خودشان را بکشند بیش از احتمال کشتن دیگران است.


هزینه های ناشی از هر مورد خودکشی به لحاظ مخارج درمانی و زیان های کاری به حدود یک میلیون دلار بالغ می شود و به طور متوسط به ده نفر دیگر شوک روحی وارد می شود.

 

در هر سیزده دقیقه، یک فقره خودکشی در آمریکا صورت می گیرد.


آمار خودکشی در آمریکا همچنان روند صعودی دارد و جان باختن حدود چهل هزار آمریکایی در سال، خودکشی را به دهمین علت اصلی مرگ در کشور و دومین علت مرگ در سنین پانزده تا سی و چهار سال تبدیل کرده است.

 

با این حال، تلاش های ملی برای ریشه کنی موج رو به گسترش خودکشی که نود درصد آن در میان آمریکاییان مبتلا به بیماری های روانی روی می دهد،  به شدت نابسامان است.
 


برابر گزارش های منتشر شده در سال  کنونی درباره زیان انسانی ناشی از بی توجهی به درمان ده میلیون آمریکایی مبتلا به بیماری های روانی نشان دهنده تمایل فزاینده به مردن در میان این گروه از شهروندان آمریکایی است که بسیاری از کهنه سربازان جنگ های عراق و افغانستان را در بر می گیرند.


میزان خودکشی در ارتش آمریکا از سال 2004 میلادی تا 2012 میلادی، حدود سه برابر افزایش داشت.


به گفته کارشناسان، به نظر می رسد آمریکا با آمار تکان دهنده تلفات خودکشی تقریبا کنار می آید و نظام مراقبت های درمانی آمریکا هنوز نمی داند چگونه باید روند خودکشی را کنترل کرد.

 

یک علت اصلی این مشکل این است که عموم مردم و نیز دولت فدرال هرگز برای پیدا کردن پاسخ برای پرسش های جدی در این زمینه جدیت نداشته اند،‌ از جمله اینکه آیا خودکشی یک مشکل درمانی عمومی است، آیا امکان جلوگیری از آن در مقیاس وسیع وجود دارد، آیا افکار و اقدامات مرتبط با خودکشی یک ناهنجاری است یا نشانه ای از ناهنجاری های دیگر. کارشناسان نبود رویکرد هماهنگ در قبال این مشکل را علت تبدیل شدن خودکشی به یک بحران درمانی در آمریکا می دانند.

کلید واژه ها: خودکشی آمار آمریکا
کد مطلب: 48294| زمان انتشار: ۱۳۹۳/۷/۱۸ ۱۸:۲۷:۱۰| نسخه چاپی
یکشنبه ۲۹ مرداد ۱۳۹۶  ,   August 20, 2017

آخرین مطالب

سرویس ها:
دسترسی سریع:
© تمامی حقوق این وب سایت متعلق به فرازنیوز بوده و استفاده از مطالب تنها با ذکر نام منبع بلامانع می باشد.