درگیری علی کریمی و دایی در برنامه نود

ایران - فرازنیوز: ستاره ی سال‌های نه چندان دور فوتبال ایران می‌گوید علی دایی کسی است که فقط به دنبال منافع شخصی خودش است و به همین دلیل با دیگران رفاقت می‌کند.
کد مطلب: 49023| زمان انتشار: ۱۳۹۳/۸/۲۰ ۱۷:۱۰:۱۰| نسخه چاپی
درگیری علی کریمی و دایی در برنامه نود

به گزارش پایگاه خبری"فراز"، در برنامه ی نود این هفته گزارشی از علی کریمی پخش شد که به صورت برنامه ی ضبط شده از صحبت های وی درباره دوران بازی و زندگی فوتبالی او بود.

 

در زیر گزیده ای از صحبت های علی کریمی را می خوانید:

  • از همه کسانی که تولدم را تبریک گفتند تشکر می کنم البته معمولا در روز تولدم به من کادو نمی دهند و دوستانم می گویند باید ما را به شام دعوت کنی. به همین دلیل دوست دارم یک سال در میان تولدم باشد!
  • دوران کودکی ام را در منطقه وردآورد گذراندم اما بعد از مدتی به فردیس کرج رفتیم و در حال حاضر هم پدر و مادرم در فردیس زندگی می کنند.
  • من همیشه پر خوری می کنم به همین دلیل زمانی که برای اولین بار به تیم ملی دعوت شدم در اردو تیم ملی در هر وعده دو بار به رستوران می‌رفتم و غذا می خوردم. یادم هست قبل از بازی ایران و چین حسابی نهار خورده بودم که آقای ابراهیمی به در اتاق من آمدند و مرا صدا زدند اینجا بود که متوجه شدم بازیکن فیکس هستم و به سر خودم زدم.
  • دو بار از تیم ملی خداحافظی کردم اصلا دوست دارم هر شب خداحافظی کنم و صبح دوباره سلام کنم (با خنده)
  • زمانی که کودک بودم فقط می‌توانستم سالی یک جفت کفش بخرم بنابراین خرید کفش میخی رابه کفش مجلسی ترجیح می دادم.
  • آقای پروین وضع مالی اش خوب بود و آبگوشت می خورد اما من قبل از یک بازی یادم هست که کیک و نوشابه می خوردم و به زمین می‌رفتم. پروین همیشه به ما می گفت: پاچه بخورید تا مچ هایتان قوی شود.
  • علی پروین یکی از اسطوره های ماست که من همیشه به او احترام می گزارم.
  • علی دایی کسی است که فقط به دنبال منافع شخصی خودش است. تا زمانی با تو دوست است که منافع اش تامین شود. بخاطر همین هیچوقت علاقه نداشتم با این جور آدم‌ها ارتباط داشته باشم.

 

اظهارات جنجالی دایی علیه وزیر ورزش و جوانان، مایلی کهن و علی کریمی: در حالی که برنامه نود به بخش پایانی خود  نزدیک می‌شد و به گفته عادل فردوسی‌پور وقت چندانی هم ‌نمانده بود، علی دایی روی خط برنامه آمد تا درخصوص شکایت وزیر ورزش و جوانان از وی توضیحاتی ‌دهد. سرمربی پیشین تیم فوتبال پرسپولیس می‌گوید، در ماجرای شکایت وزیر ورزش از وی به اسناد زیادی رسیده ‌که این اسناد می‌تواند دست همه را رو کند. دایی همچنین با انتقاد از صحبت‌های علی کریمی، پاسخ صحبت‌های مربی تیم ملی را داد.

علی دایی درباره شکایت وزیر ورزش و جوانان از وی با بیان مطالب فوق اظهار کرد: هم وزیر ورزش و هم وزارتخانه این حق را دارد که از من شکایت کند. مطمئن باشید همان طور که در گذشته تا آخر یک کار پیش رفته‌ام، این بار هم حرفم را ثابت خواهم کرد.

دایی افزود: دست وزیر ورزش درد نکند! باید از او تشکر کنم چون این شکایت ان شاءالله باعث می‌شود که خیلی از حقایق در دادسرا مشخص شود. زمانی که در پرسپولیس بودم، از طریق افراد موثق و معتبر به من خبر می‌دادند که وزیر تمایل دارد مرا برکنار کند و چند بار خواستار این مسأله شده است.

سرمربی پیشین پرسپولیس تأکید کرد: من با این مخالف نیستم که ایشان شکایت کرده‌اند و یا حرف از برکناری زده‌اند. به هر حال ایشان رئیس مجمع باشگاه بوده و حق دارد. وزارت ورزش مثل هر فرد و نهادی حق دارد از هر فردی که دوست دارد شکایت کند. مطمئنا باید کار را قانونی جلو برد تا حقانیت یک طرف ثابت شود.

دایی ادامه داد: متأسفانه در این مدت فضاسازی رسانه‌ای منتسب به وزارت ورزش صورت می‌گیرد ولی مردم آنقدر عاقل هستند که فریب حرف‌های دیگران را نخورند. بعد از شکایت وزیر، اسناد زیادی به دست ما رسیده ‌که می‌تواند دست همه را رو کند.

وی با بیان اینکه تقاضای مواجهه حضوری با وزیر ورزش را در دادگاه کرده است، گفت: وزیر باید در دادگاه روی قرآن قسم بخورد که چنین حرفی نزده است. آقای زارع نماینده مردم آباده در مجلس شاهد است. زمانی که چک اسپانسر باشگاه برگشت خورد، ما از زارع تقاضا کردیم تا از وزیر ورزش برای باشگاه دو میلیارد تومان قرض بگیرد تا بعد از پاس شدن چک، این پول را برگردانیم. زارع از وزیر تقاضای این مبلغ را کرد، ولی وزیر گفته بود «ما چند بار از رحیمی خواستیم تا دایی را برکنار کند. تا زمانی که دایی هست به پرسپولیس کمک نمی‌کنیم».

سرمربی پیشین پرسپولیس درباره صحبت‌های علی کریمی در برنامه نود که وی را «منفعت طلب» خوانده بود، گفت: باید یکسری چیز‌ها را یادآوری کنم. اتفاقاتی که در گذشته در فوتبال ما افتاده، از یاد مردم نرفته است؛ از اخراج در بازی‌ها گرفته تا جام جهانی آلمان و درگیری با مربیان ملی و باشگاهی.

دایی در ادامه انتقادش به علی کریمی، تصریح کرد: شما می‌توانید از مربیانی مثل ژوزه، دنیزلی، برانکو و دیگران بپرسید که چه کسانی دنبال منافعشان بودند. یک ضرب المثلی هم هست که می‌گوید «کبوتر با کبوتر، باز با باز».

وی پایش را فرا‌تر از این گذاشت و‌ سربسته به افشاگری علیه کریمی پرداخت؛ ایشان از رفاقت صحبت می‌کند. شما یادتان است که او در ماه رمضان از استیل آذین اخراج ‌و آن هجمه‌ای که ایجاد شد، چه کسی چه کارهایی کرد؟ مردم بهتر از همه ما را می‌شناسند. به هر حال من هیچ وقت توهین نکرده‌ام.

علی دایی که میهمان تلفنی برنامه نود بود، صحبت‌هایش را به سوی محمد مایلی کهن چرخاند و گفت: اگر قرار باشد به خاطر اینکه ایشان مربی من بوده است، هر کاری را انجام دهد که نمی‌شود. با تمام احترامی که برای کانون مربیان قائلم، آن‌ها بیانیه‌ای دادند که انگار من مجرم هستم! خدمات افرادی فوتبالی قابل ستایش است، ولی اینطور هم نیست که اگر کسی خدمت کرد، قانون را نادیده گرفت. اگر این طور باشد که مارادونا و پله باید آدم بکُشند.

سرمربی پیشین پرسپولیس افزود: من باعث به زندان رفتن هیچ کس نشدم. اگر هم دادگاه رأیی را صادر کرده، ‌به خاطر صحبت‌های خودشان بوده است.

دایی درباره اینکه چرا نسبت به مایلی کهن گذشت نمی‌کند، اظهار کرد: دیگر باید چند بار گذشت کرد؟ مگر این همه گذشت کردیم اثر داشت؟ صحت و سقم صحبت‌ها را دادگاه تعیین می‌کند نه من. بدبختانه ایشان اصرار دارد که رأی اجرا شود. حالا اگر فردی اظهار ندامت کند، بحث بخشش هم پیش می‌آید نه فردی که روی حرفش بماند و من بگویم باشد. من از اول همه چیز را به قانون سپردم.

 

کد مطلب: 49023| زمان انتشار: ۱۳۹۳/۸/۲۰ ۱۷:۱۰:۱۰| نسخه چاپی
یکشنبه ۲۶ آذر ۱۳۹۶  ,   December 17, 2017

آخرین مطالب

سرویس ها:
دسترسی سریع:
© تمامی حقوق این وب سایت متعلق به فرازنیوز بوده و استفاده از مطالب تنها با ذکر نام منبع بلامانع می باشد.