حضور در چهل و سومین مسابقات جهانی مهارت (برزیل-2015)

آغاز اردوهای آماده سازی تیم مهارت کشور

کار و تعاون - فرازنیوز: مرحله اول اردوهای آماده سازي تیم مهارت کشور برای حضور در چهل و سومین مسابقات جهاني مهارت (برزیل – 2015) در 14 رشته از سوي سازمان آموزش فني و حرفه اي كشور در حال برگزاری است.
کد مطلب: 49049| زمان انتشار: ۱۳۹۳/۸/۲۰ ۱۴:۱۴:۱۰| نسخه چاپی
آغاز اردوهای آماده سازی تیم مهارت کشور

به گزارش پایگاه خبری"فراز"  دکتر کورش پرند، معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی و رییس این سازمان با اعلام این خبر بیان داشت: مرحله اول اردوهای آماده سازی چهل و سومین مسابقات جهاني مهارت ( برزیل- 2015) با حضور مدال آوران دو دوره چهاردهمين و پانزدهمين مسابقات ملي مهارت برگزار می شود و طی فرایند برگزاری آزمونهای مهارتی و روانشناختی، از بین این مدال آوران، نفرات برتر اعزامی انتخاب می شوند.

 

دكتر پرند در خصوص رشته های انتخابی حضور در این دوره از مسابقات جهانی مهارت تصريح كرد: تیم مهارت جمهوری اسلامی ایران در 14 رشته: الکترونیک، تاسیسات الکتریکی، تهویه و تبرید، جواهرسازی، جوشکاری، راهکارهای نرم افزاری برای تجارت، رباتیک،  طراحی مهندسی مکانیک، طراحی وب،  فرز CNC، فناوری اتومبیل،  فناوری گرافیک، مدیریت سیستمهای تحت شبکه  و مکاترونیک در چهل و سومین مسابقات جهانی مهارت (برزیل – 2015) شرکت خواهند نمود.

 

معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی بیان داشت: تعداد رقابت کنندگان مرحله اول اردوی آماده سازی چهل و سومین مسابقات جهانی مهارت 102 نفر که 53 نفر آنها از برگزیدگان پانزدهمین و 49 نفر آنها از برگزیدگان چهاردهمین مسابقات ملی مهارت است و از این تعداد 98 نفر مرد و 4 نفر زن هستند.

 

دکتر کورش پرند بیان داشت: شاخص های انتخاب حرفه های شرکت در مسابقات جهانی مهارت  شامل: توانمندی برگزیدگان، روند حضور رشته در مسابقات جهانی مهارت و امکانات، تجهیزات و زیر ساخت های سخت افزاری و نرم افزاری موجود در کشور است.

 

معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی بیان داشت: شرکت کنندگان در اردوهای آماده سازی چهل و سومین مسابقات جهانی مهارت (برزیل – 2015)  از تمام استان های کشور به جز استانهای چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویر احمد و سیستان و بلوچستان است.

 

دکتر پرند افزود: اردوهای آماده سازی برگزیدگان شرکت در چهل و سومین مسابقات جهانی مهارت (برزیل – 2015) از تاریخ 17/8/1393 شروع شده است و تا زمان اعزام به مسابقات جهاني مهارت برزیل ادامه دارد.

 

وی در خصوص تحصیلات شرکت کنندگان در اردوها بیان داشت: تحصیلات شرکت کنندگان در اردوهای آماده سازی چهل و سومین مسابقات جهانی  مهارت از مقطع دبیرستان تا کارشناسی ارشد می باشد.

 

رییس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور در ادامه با بیان اینکه اردوهای آماده سازی برگزیدگان شرکت در چهل و سومین مسابقات جهانی مهارت شامل 3 مرحله است افزود: مرحله اول اردوها به مدت 5 هفته  از تاريخ 17/8/93 شروع و پس از اتمام این مرحله از اردوها، از بين برگزيدگان حاضر  در نیمه دوم آذرماه سال جاری آزمون انتخابی برگزار می شود و حداکثر 50 درصد نفرات یا تیمهای برتر در این مرحله انتخاب می شوند.

 

وی در خصوص ميزان ساعت آموزشي مرحله اول اردوي آماده سازي چهل و سومين مسابقات جهاني مهارت
( برزیل- 2015) بيان داشت: ساعت آموزشي مرحله اول اردوها  به طور ميانگين 200 ساعت آموزش به مدت 5 هفته  برای تمامی رشته ها است .

 

دکتر پرند در ادامه بیان داشت: مرحله دوم اردوی آماده سازی چهل و سومین مسابقات جهانی مهارت(برزیل- 2015)به مدت 4 هفته از تاریخ 20/9/93  شروع و در نیمه دوم  دی ماه سال جاری آزمون انتخابی برگزار و نفر یا تیم برتر در این مرحله انتخاب می شوند.

 

وی افزود: مرحله سوم اردوی آماده سازی چهل و سومین مسابقات جهانی مهارت(برزیل- 2015) نیز به مدت 6 هفته  از هفته دوم بهمن ماه سال جاری آغاز و آزمون انتخابی در نیمه اول اردیبهشت ماه 1394 برگزار می شود و در این مرحله رشته برتر جهت اعزام  به مسابقات مذکور انتخاب می شود.

 

دكتر پرند بیان داشت: اساتيد و مربيان اردوي آماده سازي چهل و سومین مسابقات جهاني مهارت ( برزیل – 2015) از بين اساتيد صنایع، کارشناسان و مربيان آموزش فني و حرفه اي سراسر كشور انتخاب شدند.

 

 

کد مطلب: 49049| زمان انتشار: ۱۳۹۳/۸/۲۰ ۱۴:۱۴:۱۰| نسخه چاپی
پنج شنبه ۲۶ مرداد ۱۳۹۶  ,   August 17, 2017

آخرین مطالب

سرویس ها:
دسترسی سریع:
© تمامی حقوق این وب سایت متعلق به فرازنیوز بوده و استفاده از مطالب تنها با ذکر نام منبع بلامانع می باشد.