نویسنده سعودی: داعشیها را خودمان می‌آوریم!

تحولات جهانی - فرازنیوز: نویسنده و روزنامه نگار سعودی تأکید کرد که کشورهای عربی حاشیه خلیج فارس و در رأس آنها عربستان سعودی، به محلی برای رشد و پرورش اندیشه‌های افراطی، و به وجود آمدن گروه‌های تروریستی مانند داعش تبدیل شده‌اند.
کد مطلب: 49092| زمان انتشار: ۱۳۹۳/۸/۲۲ ۱۳:۵۷:۱۰| نسخه چاپی
نویسنده سعودی: داعشیها را خودمان می‌آوریم!

به گزارش پایگاه خبری"فراز"، در بخشهایی از مطلب "قیصر حامد مطاوع" در روزنامه پرمخاطب سعودی "المدینه" آمده است:

سیاستهای عربستان سعودی، در بکارگیری معلمها و اساتید سلفی افراطی دانشگاه‌های مصر؛ عامل رشد این افکار افراطی است.

اعضای اخوان المسلمین از جمله کسانی بودند که به دلیل سرکوب شدن در کشورهایشان در مصر و یا سوریه و عراق، عربستان از دهه پنچاه میلادی آنان را پذیرفت.

بسیاری از آنان در بخشهای مختلف فعالیت کردند که مهمترین آنها بخش آموزش بود. آنان در عربستان به عنوان معلم و یا استاد در دانشگاه ها و مدارس مشغول به کار شدند و برخی هم در تدوین بعضی از دروس فعالیت کردند.

این امر فرصت مناسبی را برای افرادی فراهم کرد که تحت تأثیر تفکرات سید قطب بودند. اما مسأله عجیب این است که اکنون، با وجود اینکه در اوج جنگ با اندیشه‌های افراطی قرار داریم؛ همچنان مدرسان افراطی را از خارج برای کار در بخش آموزش و به ویژه آموزش عالی ، جذب می کنیم؛ و به آنان فرصت می دهیم که افکار انحرافی خود را در ذهن دانشجویان دختر و پسرمان تزریق کنند.

نزدیکترین مثال درباره این مسأله، "ایمان البغا" دکتر سوری است که در دانشگاه دمام تدریس می کرد و اخیرا از کارش استعفا کرد تا به داعش ملحق شود. ولی ما او را اخراج نکردیم !

اکنون وی در شبکه های اجتماعی در حال ترویج افکار افراطیش و دعوت از همگان برای الگوبرداری از خودش است. وی گفته است که حقوق بسیار بالای دانشگاه دمام و زندگی مرفهش را برای همرزم شدن در کنار داعش، رها کرد.  

کد مطلب: 49092| زمان انتشار: ۱۳۹۳/۸/۲۲ ۱۳:۵۷:۱۰| نسخه چاپی
شنبه ۲۸ مرداد ۱۳۹۶  ,   August 19, 2017

آخرین مطالب

سرویس ها:
دسترسی سریع:
© تمامی حقوق این وب سایت متعلق به فرازنیوز بوده و استفاده از مطالب تنها با ذکر نام منبع بلامانع می باشد.