کیانوش رستمی قهرمان جهان شد

ایران - فرازنیوز: کیانوش رستمی با ثبت رکورد۳۹۱ در مجموع دوحرکت مدال طلا جهان را کسب کرد.
کد مطلب: 49119| زمان انتشار: ۱۳۹۳/۸/۲۲ ۲۲:۲۵:۱۰| نسخه چاپی
کیانوش رستمی قهرمان جهان شد

به گزارش پایگاه خبری"فراز"، در ششمین روز مسابقات جهانی وزنه برداری نوبت به کیانوش رستمی رسید که برای ایران بر روی تخته مسابقات برود.


رستمی در حالی کار خود را در مسابقات جهانی قزاقستان آغاز کرد که تمام نگاه ها به او بود تا بالاخره ایران نیز در این رقابتها صاحب مدال شود.

در گروه Aدسته ۸۵ کیلوگرم ۱۰ وزنه بردار حضور داشتند که رقابت اصلی میان کیانوش رستمی، آپتی آیوکادوف و آرتیم اوکولوف از روسیه، ایوان مارکوف از بلغارستان ، اندری ریباکو از بلاروس بود.

رستمی در پایان با ثبت رکورد ۱۷۸ کیلوگرم در یک ضرب،۲۱۳کیلوگرم در دوضرب و مجموع۳۹۱کیلوگرم مدال طلا جهان را برگردن اویخت.

او در یک ضرب مدال نقره کسب کرد و در دوضرب مدال طلا را بدست آورد.

حرکت یک ضرب

رستمی اولین حرکت خود را با وزنه ۱۷۳ کیلوگرم آغاز کرد که کار چندان دشواری برای مهار این وزنه نداشت. در حالی که رقابت نزدیکی میان او و وزنه برداران روس، بلغار و بلاروس وجود داشت ، رستمی در دومین حرکت پشت وزنه ۱۷۶ کیلوگرم قرار گرفت که در مهار این وزنه نیز موفق عمل کرد.

کیلوگرم

در سومین حرکت مربیان برای او ۱۷۸کیلوگرم را درخواست کردند و رستمی همانند دوحرکت قبلی خود توانست وزنه را بالای سر ببرد و در جایگاه دوم قرار بگیرد او همچنین رکورد یکضرب دسته ۸۵ کیلوگرم ایران را به میزان دو کیلوگرم ارتقا داد. رکورد قبلی این حرکت با ۱۷۶ کیلوگرم در اختیار سهراب مرادی بود که سه سال پیش در جام باشگاه های آسیا در ازبکستان به ثبت رسیده بود.

پس از موفقیت رستمی در مهار وزنه ۱۷۸ کیلوگرم مارکوف بلغار و ریباکو بلاروس یک کیلوگرم وزنه‌های درخواستی خود( ۱۷۸ کیلوگرم) را افزایش دادند که ریباکو موفق عمل نکرد اما مارکوف موفق شد با ۱۷۹کیلوگرم طلا یک ضرب را بدست آورد. ریباکو نیز با ۱۷۵کیلوگرم مدال برنز را کسب کرد.

حرکت دوضرب

او در اولین حرکت وزنه ۲۱۱ کیلوگرن را انداخت. در دومین پشت وزنه۲۱۲ کیلوگرم قرار گرفت که در مهار آن موفق نبود در حالی که نگرانی بابت اوت شدن او وجود توانست در سومین حرکت ۲۱۳ کیلوگرم را بالای سر ببرد و به مدال طلا رسید.

او در مجموع دو حرکت با ۳۹۱ کیلوگرم قهرمان جهان شد.

کد مطلب: 49119| زمان انتشار: ۱۳۹۳/۸/۲۲ ۲۲:۲۵:۱۰| نسخه چاپی
چهارشنبه ۱ شهریور ۱۳۹۶  ,   August 23, 2017

آخرین مطالب

سرویس ها:
دسترسی سریع:
© تمامی حقوق این وب سایت متعلق به فرازنیوز بوده و استفاده از مطالب تنها با ذکر نام منبع بلامانع می باشد.