همه خريداران پرسپوليس

دانش و فن آوری - سال های‌سال است که مسئولان رده بالای ورزش کشور دم از خصوصی‌سازی دو باشگاه استقلال و پرسپولیس می‌زنند و حالا آنها پا را یک قدم فراتر گذاشته و از عرضه سهام این دو باشگاه در فرابورس دم می‌زنند.
کد مطلب: 49755| زمان انتشار: ۱۳۹۳/۹/۹ ۱۰:۱۴:۱۰| نسخه چاپی
همه خريداران پرسپوليس

به گزارش فرازنیوز، در چنین شرایطی برخی پرسپولیسی‌ها دست به‌کار شده‌اند تا ٥١‌درصد سهام باشگاه سرخپوش پایتخت را به نام خود دربیاورند.

هدایتی، همیشه   هست
حسین هدایتی از زمانی که در دوره مدیریت محمدحسن انصاری فرد به‌عنوان عضو هیأت‌مدیره در پرسپولیس مشغول به کار شد، هیچ وقت علاقه‌اش به خرید امتیاز باشگاه را کتمان نکرده است. هدایتی، پس از تغییر دولت و روی کار آمدن محمود گودرزی به‌عنوان وزیر ورزش چند جلسه طولانی‌مدت با امیر رضاخادم، معاون وزارتخانه داشت اما در این جلسات هرگز به توافق نرسید. پیشنهاد او برای خرید پرسپولیس مبلغ قابل‌توجهی بود اما از آنجایی که وزارت ورزش درصدد است برای مالکان جدید هم شرط بگذارد، هدایتی ترجیح داد کنار بکشد. حالا که بحث عرضه پرسپولیس در فرابورس مطرح شده، هدایتی قطعا یکی از خریداران پر و پا قرص این باشگاه است.

سیاسی، مدیری در صحنه
روزی که حمیدرضا سیاسی به‌عنوان عضو هیأت‌مدیره باشگاه پرسپولیس مشغول به‌کار شد، هیچ‌کس او را نمی‌شناخت. این مدیر که اولین سابقه خود در ورزش را تجربه می‌کرد، به ریاست هیأت‌مدیره رسید و پس از هدایت یک سونامی در باشگاه پرسپولیس، توانست به مدیرعاملی این باشگاه نیز برسد. سیاسی چند ماهی است از جیب خود به‌صورت هفتگی به بازیکنان حقوق می‌دهد تا توان مالی خود را به رخ بکشد و حالا او یکی از اصلی‌ترین مشتریان خرید امتیاز باشگاه پرسپولیس است. مدیرعامل کنونی باشگاه پرسپولیس در این راه چندتن از پیشکسوتان ازجمله پنجعلی، کاشانی، کلانی و ... را نیز همراه خود کرده است.

ناشناس، رفیق خادم
امیررضا خادم از زمان حضور در وزارت ورزش و جوانان و به‌ویژه از دوره‌ای که نمایندگی تام‌الاختیار وزیر ورزش را در امور سرخابی‌ها برعهده گرفت، ارادت به دوستانش را هرگز از یاد نبرده است. یکی از همین دوستان ناشناس معاون وزیر، به خادم پیشنهاد خرید پرسپولیس را داده است. درباره این فرد گفته می‌شود از مدیران رده بالای شهرداری است و همچنین در دانشگاه شهید بهشتی تهران نیز تدریس می‌کند.

شوک کاپیتان اسبق
شاید هیچ‌کس فکرش را نمی‌کرد که کاپیتان سابق پرسپولیس به قدری سرمایه داشته باشد که بتواند چند میلیاردتومان از ثروتش را صرف خرید پرسپولیس کند. کریم باقری که در گذشته بارها گفته بود علاقه‌ای به کارهای مربیگری ندارد و قصد دارد در امور مدیریتی حضورش در فوتبال را تمدید کند، یکی از خریداران اصلی پرسپولیس است. باور این خبر برای همگان مشکل است اما وقتی از زبان باقری این را بشنوید، بهتر می‌توانید هضمش کنید:  «صحبت هایی با مسئولان وزارت ورزش انجام دادیم تا اگر شرایط فراهم شود در مزایده باشگاه پرسپولیس شرکت کنم. هیچ‌کدام از پیشکسوتان دیگر در این راه به من کمک نمی‌کنند و شریکی ندارم. به صورت انفرادی قرار است این کار را انجام دهم. البته من آن‌قدر هم که فکر می‌کنید پولدار نیستم. به‌هرحال می‌خواهم به پرسپولیس با این کار کمک کنم.»

کد مطلب: 49755| زمان انتشار: ۱۳۹۳/۹/۹ ۱۰:۱۴:۱۰| نسخه چاپی
جمعه ۲۷ مرداد ۱۳۹۶  ,   August 18, 2017

آخرین مطالب

سرویس ها:
دسترسی سریع:
© تمامی حقوق این وب سایت متعلق به فرازنیوز بوده و استفاده از مطالب تنها با ذکر نام منبع بلامانع می باشد.