اجرایی شدن طرح نظام آراستگی شعب بانک دی از اول دی

بانک و بیمه - فرازنیوز: طرح نظام آراستگی شعب بانک دی که بر اساس الگوی 5S تدوین شده از اول دی ماه در کلیه شعب بانک اجرایی می‌شود
کد مطلب: 50394| زمان انتشار: ۱۳۹۳/۹/۲۶ ۱۵:۱۰:۱۰| نسخه چاپی
اجرایی شدن طرح نظام آراستگی شعب بانک دی از اول دی

به گزارش پایگاه خبری"فراز" ، معاون سرمایه انسانی و توسعه مدیریت بانک در جلسه توجیهی این طرح که با حضور نمایندگان شعب برگزار شد، اظهار کرد: تعالیم دینی ما مشحون از دستورات ظریف و دقیقی است که بر نظم و انضباط و پاکیزگی تأکید دارد و آن را نشانه‌ ایمان به مکتب می‌داند به همین منظور نظام آراستگی شعب بانک نیز در سرلوحه برنامه‌های ما قرار گرفت.

 

مجتبی حیدری با اشاره به گسترده بودن فضای رقابتی بین بانک‌ها، آراستگی رفتاری، ظاهری و گفتاری را از فاکتورهای متمایزکننده بانک‌ها عنوان کرد و تاکید بر انجام درست‌ترین کار، در درست‌ترین مکان و در اولین فرصت با ایجاد زمینه‌ کاهش اتلاف و بهینه کردن فرایندها در راستای نیاز مشتری دانست.

 

معاون سرمایه انسانی و توسعه مدیریت بانک دی در ادامه با تشریح اقدامات صورت گرفته در این معاونت در حوزه آراستگی کارکنان، رعایت دستورالعمل مربوطه در شعب را از خواستار شد.

 

در ادامه این مراسم جعفری ـ جانشین معاون امور شعب بانک دی ـ با اشاره به آیات و روایات مختلف به اهمیت آراستگی و نظم در دین مقدس اسلام پرداخت و  با ذکر مصداق‌هایی از آراستگی شعب، با توجه به فضای رقابتی موجود در سیستم بانکی، آراستگی و نظم و ترتیب را یکی از شاخص‌های اصلی مشتریان در انتخاب بانک و شعبه عنوان کرد.

 

سرپرست شمال و جنوب کشور شعب بانک دی با اشاره به مسئولیت نمایندگان نظام آراستگی در شعب، موفقیت اجرای آن را در گرو همدلی، کار تیمی و گروهی کلیه کارکنان دانست و در تشریح اهداف اجرای 5S افزود: اجرای فعالیت‌های 5در اصل جنبشی است که به ایجاد محیط کاری سازمان یافته، مرتب، پاکیزه و استاندارد شده منجر می‌شود و باعث بهبود و به حداکثر رساندن موارد در فعالیت سازمان خواهد شد    .

 

جعفری با بیان اینکه نظام آراستگی از پنج اصل که با حرفs    شروع می‌شود، تشکیل شده است، ادامه داد: 5 مفاهیم و روش‌های لازم برای داشتن محیط مطلوب را در چارچوب نظامی روشن و بهم پیوسته ارائه می‌دهد که تحقق آن مشارکت تمامی بخش‌ها و افراد بانک را می‌طلبد.

 

وی سامان‌دهی و تفکیک(Seiri)، نظم و ترتیب (Seition)، پاکیزه سازی (Seiso)، استانداردسازی (Seiketsu) و انضباط (Shitsuke) را پنج شاخصه اصلی نظام آراستگی یا 5S عنوان کرد     .

حق‌خواه ـ رییس اداره سازمان و بهره‌وری بانک ـ نیز در ادامه به تبیین مسئولیت معاونت‌ها و واحدهای ذی‌ربط در راستای پیاده‌سازی دستورالعمل آراستگی شعب پرداخت و بر ممیزی شعب بر اساس دستورالعمل مربوطه تاکید کرد.

 

کد مطلب: 50394| زمان انتشار: ۱۳۹۳/۹/۲۶ ۱۵:۱۰:۱۰| نسخه چاپی
جمعه ۲۷ مرداد ۱۳۹۶  ,   August 18, 2017

آخرین مطالب

سرویس ها:
دسترسی سریع:
© تمامی حقوق این وب سایت متعلق به فرازنیوز بوده و استفاده از مطالب تنها با ذکر نام منبع بلامانع می باشد.