زورگیری شبانه از زنان

اجتماعی - فرازنیوز: دو دوست که شب‌ها با پرسه‌زدن در خیابان‌های خلوت از زنان تنها زورگیری می‌کردند، دستگیر شدند.
کد مطلب: 50820| زمان انتشار: ۱۳۹۳/۱۰/۲۴ ۲۰:۱:۱۰| نسخه چاپی
زورگیری شبانه از زنان

به گزارش فرازنیوز، خبر دستگیری سارقی که قصد داشت از زنی زورگیری کند، ساعت ١٩ روز ١٠آذر از طریق مرکز فوریت‌های پلیسی ١١٠ به کلانتری قلهک اعلام و با حضور ماموران در محل و انجام تحقیقات اولیه مشخص شد جوانی ٢٦ساله به‌نام «حسن» قصد داشته با تهدید چاقو، گوشی تلفن همراه و پول‌های زنی را بدزدد اما رهگذران با شنیدن درخواست کمک این زن، متوجه موضوع شده و ضمن درگیری با سارق او را دستگیر کرده‌اند. متهم برای انجام تحقیقات به اداره پنجم پلیس آگاهی منتقل شد و اعتراف کرد همراه دوست ٢٠ساله‌اش به نام زاهد در تاریکی شب از زنان زورگیری می‌کرده.


متهم در اعترافات خود گفت: «وقتی هوا تاریک می‌شد، همراه زاهد به خیابان می‌رفتیم و با پرسه‌زنی در کوچه‌های خلوت و تاریک، زنان تنها را شناسایی می‌کردیم و پس از زورگیری گوشی تلفن همراه و پول‌های آنها از محل دور می‌شدیم.»

حسن درباره نحوه دستگیری‌اش نیز به کارآگاهان گفت: «روز حادثه مثل همیشه قصد سرقت داشتم و حتی با تهدید چاقو، سرقت را انجام دادم اما مالباخته با سروصدا و درخواست کمک مردم را خبر کرد.»

متهم که به مصرف تریاک اعتیاد دارد، در ادامه اعترافاتش گفت: «ما اتاقی را در شهریار برای سکونت اجاره کرده بودیم. صاحبخانه فردی خلافکار است و قرار شده بود به‌جای پرداخت کرایه، هرماه یک گوشی تلفن همراه مدل‌بالا سرقت کنیم و به او بدهیم. پس از مدتی تصمیم گرفتیم سرقت‌ها را برای خودمان انجام دهیم تا پول فروش گوشی‌های تلفن همراه مسروقه را نیز برای خودمان برداریم و علاوه‌بر کرایه اتاق، هزینه‌های دیگرمان از جمله پول موادمخدر را تهیه کنیم.» کارآگاهان با توجه به اعترافات متهم، همدست او و همچنین صاحبخانه آنها را به‌عنوان خریدار اموال مسروقه دستگیر کردند.

زاهد در بازجویی‌های اولیه مدعی شد هیچ سرقتی انجام نداده اما حسن پس از مواجهه حضوری با او، به صراحت اعلام کرد تمامی سرقت‌ها را با هم انجام داده‌اند. ماموران سپس با بررسی پرونده‌های مشابه، تعدادی از زنانی را که متهمان با تهدید چاقو در تاریکی شب اقدام به زورگیری از آنها کرده بودند، شناسایی کردند. یکی از شکات پس از شناسایی حسن به‌عنوان سارق، به کارآگاهان گفت: «وقتی می‌خواستم وارد خانه‌ام در الهیه شوم، احساس کردم کسی پشت‌سرم ایستاده است. به محض آنکه برگشتم، چاقویی را زیر چشمم دیدم. بسیار ترسیده بودم؛ به‌گونه‌ای که حتی پس از سرقت، برای چنددقیقه نمی‌توانستم هیچ‌کاری انجام دهم. از آن پس همیشه سنگینی وجود کسی را در پشت‌سرم احساس می‌کنم.»

سرهنگ داوود فـرد، معاون مبارزه با سرقت‌های خاص پلیس آگاهی تهران بزرگ، با تایید این خبر گفت: «با توجه به شناسایی متهمان توسط مالباختگان، اعتراف متهمان به ده‌ها فقره سرقت و زورگیری از زنان و به‌منظور شناسایی دیگر جرایم ارتکابی، مجوز انتشار بدون پوشش تصاویر هر دو متهم توسط مقام قضایی صادر شده است و از مالباختگانی که توسط این افراد مورد تهدید، سرقت و زورگیری قرار گرفته‌اند دعوت می‌شود برای طرح و پیگیری شکایات خود به اداره پنجم پلیس آگاهی تهران بزرگ، واقع در خیابان وحدت اسلامی مراجعه کنند.»

 
منبع: روزنامه شرق
کلید واژه ها: زورگیری
کد مطلب: 50820| زمان انتشار: ۱۳۹۳/۱۰/۲۴ ۲۰:۱:۱۰| نسخه چاپی
چهارشنبه ۲ اسفند ۱۳۹۶  ,   February 21, 2018

آخرین مطالب

سرویس ها:
دسترسی سریع:
© تمامی حقوق این وب سایت متعلق به فرازنیوز بوده و استفاده از مطالب تنها با ذکر نام منبع بلامانع می باشد.