وزارت اقتصاد با اشاره به مالیات معوقه 9 هزار میلیاردی شهرداری تهران اعلام کرد:

پرداخت بیش از 19 هزار میلیارد ریال به شهرداری تهران طی 10 ماهه امسال

اقتصاد ایران - فرازنیوز: وزارت اقتصاد طی اطلاعیه ای، ضمن اشاره به وجود بدهی های کلان معوقه مالیاتی شهرداری تهران، مجموع پرداختی های دولت به شهرداری تهران طی 10 ماهه سال 1393 را بالغ بر بیش از 19 هزار میلیارد ریال اعلام کرد.
کد مطلب: 50896| زمان انتشار: ۱۳۹۳/۱۱/۲ ۱۴:۵:۱۰| نسخه چاپی
پرداخت بیش از 19 هزار میلیارد ریال به شهرداری تهران طی 10 ماهه امسال

به گزارش پایگاه خبری"فراز" ، وزارت اقتصاد طی این اطلاعیه که پیرو اظهارات محمد باقرقالیباف شهردار تهران در جلسه علنی شورای شهر تهران مبنی بر عدم پرداخت سهم 30 درصدی دولت های نهم، دهم و یازدهم برای تامین بودجه شهرداری، صادر شده، معادل دو هزار و 166 میلیارد ریال از رقم فوق را مربوط به مجموع مبالغ پرداختی دولت از محل "بودجه عمومی" به شهرداری تهران اعلام کرده است.

 

این گزارش همچنین بیش از 17 هزار میلیارد ریال از رقم فوق را اعتبارات پرداختی به شهرداری تهران در اجرای "مواد 38 و 39 قانون مالیات بر ارزش افزوده" در سال 1393 (خارج از بودجه عمومی دولت) اعلام کرده که شامل پرداختی های سازمان امور مالیاتی کشور و وجوه پرداختی توسط سازمان امور شهرداری ها و    دهیاری های کشور اعلام می شود.

 

در بخش دیگری از اطلاعیه، وزارت اقتصاد، به تشریح میزان بدهی های شهرداری تهران به دولت شامل بدهی مالیاتی و بدهی آن به بانک های دولتی پرداخته است.

 

اطلاعیه تصریح دارد: بر اساس اطلاعات دریافتی از سازمان امور مالیاتی کشور، بدهی مجموعه شهرداری تهران بابت مالیات عملکرد، مالیات حقوق، مالیات های تکلیفی و ارزش افزوده معادل 9 هزار و 199 میلیارد و 146 میلیون و 397 هزار ریال است.

 

این گزارش می افزاید: آمار اجمالی ارائه شده از بدهی شهرداری تهران به بانک های دولتی نیز نشان از بدهی چند 10 هزار میلیاردی آن به نظام بانکی کشور دارد.

 

در بخش دیگری از اطلاعیه وزارت اقتصاد، بر اساس اطلاعات دریافتی از سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور، سازمان امور مالیاتی کشور و اطلاعات موجود در سامانه صورتحساب عملکرد بودجه کل کشور، میانگین پرداخت های یک ساله 1392 و 10 ماهه 1393 دولت یازدهم به شهرداری تهران معادل 20 هزار و 963 میلیارد و 708 میلیون ریال بوده که نسبت به میانگین چهارساله قبل (دولت دهم) نزدیک به دو برابر افزایش یافته است.

 

این اطلاعیه با بیان اینکه براساس اطلاعات دریافتی از خزانه معین استان تهران، میزان پرداختی به شهرداری تهران از محل وجوه حاصل از تخلفات و جرائم رانندگی در طی سال 1392 نسبت به سال قبل، بیست برابر افزایش یافته است، می افزاید: به علاوه، مبلغ اختصاص یافته به شهرداری مذکور بابت عملکرد درآمد حاصل از تخلفات و جرائم رانندگی سال 1393، مبلغ دویست و نود و هشت (298) میلیارد ریال است که پس از طی مراحل قانونی نظیر مبادله موافقتنامه در وجه شهرداری تهران پرداخت خواهد شد.

 

اطلاعیه متذکر می شود: که این مبلغ نسبت به مبلغ سال 1391 و 1392 به ترتیب 2880 درصد و 49 درصد افزایش دارد.

کد مطلب: 50896| زمان انتشار: ۱۳۹۳/۱۱/۲ ۱۴:۵:۱۰| نسخه چاپی
جمعه ۶ اردیبهشت ۱۳۹۸  ,   April 26, 2019

آخرین مطالب

سرویس ها:
دسترسی سریع:
© تمامی حقوق این وب سایت متعلق به فرازنیوز بوده و استفاده از مطالب تنها با ذکر نام منبع بلامانع می باشد.