حسینی بیان کرد:

صنعت گردشگری یکی از با ارزش افزوده ‌ترین صنایع کشور محسوب می شود .

محیط زیست گردشگری - فرازنیوز: مدیرعامل شرکت توسعه گردشگری ایران گفت: امیدواریم، اقتصاد مبتنی بر گردشگری که متناسب با اقتصاد مقاومتی است، رونق بیشتری بگیرد.
کد مطلب: 51454| زمان انتشار: ۱۳۹۴/۱/۲۴ ۱۶:۳۲:۱۰| نسخه چاپی
صنعت گردشگری یکی از با ارزش افزوده ‌ترین صنایع کشور محسوب می شود .

به گزارش پایگاه خبری"فراز" نشست خبری غلامحسین حسینی، مدیرعامل شرکت توسعه گردشگری ایران، عصر امروز دوشنبه ۲۴ فروردین ماه ۹۴، با حضور جمعی از اصحاب رسانه، در هتل بین المللی لاله تهران برگزار شد.

غلامحسین حسینی، مدیرعامل شرکت توسعه گردشگری ایران، در ابتدای این نشست خبری گفت: صنعت گردشگری، در شرایط کنونی می تواند ناجی اقتصاد کشور باشد.

وی ادامه داد: این صنعت، در یکی دو سال اخیر توانسته، یکی از با ارزش افزوده ‌ترین صنایع کشور محسوب گردد.

حسینی افزود: به همین دلیل نیاز است که در کشور فضاهای کسب و کار متناسب با این تغییرات تغییر کند و با افزایش تقاضاها متناسب باشد.

مدیرعامل شرکت توسعه گردشگری ایران، اظهار داشت: امیدواریم، اقتصاد مبتنی بر گردشگری که متناسب با اقتصاد مقاومتی است، رونق بیشتری بگیرد. وی افزود: در حال حاضر ۱۵ شرکت استانی داریم که مشغول فعالیت هستند.

حسینی، با بیان اینکه چند سال پیش تصمیم گرفته شده، ۶۰ هتل ساخته شود، اما متأسفانه این پروژه‌ها به انجام نرسید، ابراز داشت: دو هتل مربوط به شرکت فروخته شده است و در حال حاضر پروژه‌های نیمه تمامی داریم که در بخش خصوصی به صورت شراکت برنامه اتمام داشتیم و برخی از آنها منتج به ایجاد پرونده‌های حقوقی شده است.

وی ادامه داد: در مورد طرح‌هایی که بدون طرح توجیه اقتصادی بودند ما خیلی سماجت نداریم ولی در مورد طرح‌های دارای توجیح اقتصادی به دنبال تکمیل پروژه‌های نیمه تمام است. پروژه‌های ما حدود ۷ سال از عمرشان می‌گذرد اما حداکثر پیشرفت فیزیکی‌شان ۷تا ۱۰ درصد است.

مدیرعامل شرکت توسعه گردشگری ایران، گفت: اولین خروجی کارهای ما ارتقای کیفیت است که در همین زمینه جایزه ملی کیفیت در بخش غذا فردا به خدمات غذایی هتل لاله اهدا می‌شود.

وی ادامه داد: در هتل لاله تهران پیش نویس قرارداد الجزایر و شاه ملعون انجام شد و همچنین حضور گاندی و دبیرکل سازمان ملل را داشتیم که در نظر داریم برهمین اساس کتاب موزه‌ای ایجاد کنیم.

حسینی افزود: در یک هتل ترکیه که رضا شاه دو شب برای ملاقات با آتاتورک در یک اتاق خوابیده بود که در حال حاضر از آن اتاق به عنوان موزه استفاده می‌شود و ما از این موارد زیاد داریم.

مدیرعامل شرکت توسعه گردشگری ایران، با بیان اینکه سه طرح خوب در نظر داریم که جزو طرح‌های مزیت‌دار ما محسوب می‌شوند، گفت: شرکت ما به تبع اقدام سال ۹۰ و مزایده‌ای که توسط سازمان خصوصی سازی انجام شد مقداری در لاک خود فرو رفت که خوشبختانه درنیمه دوم سال ۹۳ پرونده واگذاری شرکت به بخش خصوصی ابطال شد.

حسینی، با بیان اینکه کسی مخالف واگذاری به بخش خصوصی نیست، اما ارزشگذاری شرکت بسیار ناصحیح بود و ما مصّر بودیم تدبیر اساسی در این زمینه شود، اظهار داشت: یکی از برنامه‌های ما ثبت گروه‌های لاله است که در حال انجام است و سعی کردیم با وجود محدودیت‌ها، نگاه توسعه خدمات و توسعه خصوصی داشته باشیم. که در همین راستا ابتدای تابستان امسال بهره برداری از هتل تاریخی بیستون کرمانشاه را خواهیم داشت.

وی افزود: پرونده‌ای داشتیم که یک شرکت سه زمین ما را گودبرداری کرده بود و برای این کار ۱۰۰ میلیون تومان مصرف کرده بود اما به دلیل قرارداد ضعیفی که نوشته شده بود شرکت ما ۱۷۸ میلیارد تومان با رأی قطعی باید به آن شرکت می‌پرداخت که خوشبختانه در اسفند ۹۳ این حکم به دستور رئیس قوه قضاییه ابطال شد و این پروژه که پرونده سودجویی و براساس بنیه ضعیف قراردادی نوشته شده بود، شرکت را با یک تهدید جدی روبرو می‌کرد ابطال شد.

حسینی، در پایان اظهار داشت: برنامه کوتاه مدت بهره برداری از اماکن گردشگری است که امکان بهره برداری آنها توسط بهره برداران نیست. البته اگر این هتل‌ها با استانداردهای ما تطبیق داشته باشد امکان الحاق آنها به گروه هتل‌های لاله را داریم.

کد مطلب: 51454| زمان انتشار: ۱۳۹۴/۱/۲۴ ۱۶:۳۲:۱۰| نسخه چاپی
جمعه ۶ اردیبهشت ۱۳۹۸  ,   April 26, 2019

آخرین مطالب

سرویس ها:
دسترسی سریع:
© تمامی حقوق این وب سایت متعلق به فرازنیوز بوده و استفاده از مطالب تنها با ذکر نام منبع بلامانع می باشد.