بیشترین جرایم جوانان ایرانی چیست؟

آسیب های اجتماعی - فرازنیوز: معاون ساماندهی امور جوانان وزارت ورزش و جوانان گفت: بعد از مواد مخدر، سرقت و خشونت بیشترین جرایمی هستند که توسط جوانان در کشور انجام می‌شوند.
کد مطلب: 51819| زمان انتشار: ۱۳۹۴/۳/۲۳ ۲:۵۲:۱۰| نسخه چاپی
بیشترین جرایم جوانان ایرانی چیست؟

به گزارش پایگاه خبری "فراز" به نقل از وزارت ورزش و جوانان، محمود گلزاری اظهار داشت: طرح‌های بسیار زیادی برای حل مشکلات جوانان در این وزارتخانه در حال اجراست و نگاه ویژه‌ای برای حل مشکلاتی همچون اشتغال، سلامت، مسکن و ازدواج جوانان در وزارت ورزش و جوانان وجود دارد.
 
وی افزود: جمعیت جوانان کشور بیش از 23 میلیون نفر است که  باید از وجود این ظرفیت عظیم برای ارتقای کشور در جهت منافع ملی بهره‌مند شد.
 
معاون ساماندهی امور جوانان با اشاره به آمار نگران کننده اعتیاد جوانان به مواد مخدر اظهار داشت: در شرایط فعلی طبق آمار بیش از 3 میلیون جوان دچار اعتیاد به مواد مخدر هستند و 45 درصد زندانیان را این قشر تشکیل می‌دهند. سن اعتیاد در کشور پایین آمده است. همچنین بعد از مواد مخدر، سرقت و خشونت بیشترین جرایمی هستند که توسط جوانان در کشور انجام می شوند.
 
وی به وجود 11 میلیون و 240 هزار مجرد زیر 35 سال در کشور اشاره کرد و گفت: میانگین طلاق در کشور 21 درصد است و در برخی از مناطق تهران این آمار تا 50 درصد نیز افزایش می‌یابد. سالیانه 160 هزار طلاق در کشور انجام می‌شود که 60 درصد آن را زنان مطلقه زیر 30 سال تشکیل می‌دهند.
 
به زودی از 30 مرکز مشاوره تخصصی ازدواج رونمایی می‌شود
معاون ساماندهی امور جوانان وزارت ورزش و جوانان گفت: پسران مهمترین مشکل خود را اشتغال و دختران نیز مهمترین مشکل خود را عدم پیدا شدن فرد مناسب برای تشکیل یک زندگی مشترک عنوان کردند.
 
وی با تأکید بر برنامه‌ریزی گسترده این وزارتخانه برای ایجاد برنامه‌های مناسب در حوزه اوقات فراغت جوانان گفت: به زودی از 30 مرکز مشاوره تخصصی ازدواج رونمایی می‌شود. با توجه به تمام محدودیت‌هایی که وجود داشته، طی دو سال اخیر چند برابر گذشته فعالیت داشته‌ایم.
 
گلزاری با تأکید بر اینکه مدیران کل استان‌ها باید در حوزه جوانان فردی قدرتمند را انتخاب کنند، گفت: باید ارتباط مدیران با ستاد ساماندهی در وزارت بیشتر شود و خود مدیران به صورت فعال در این حوزه‌ها ورود پیدا کنند.
 
وی خاطرنشان کرد: باید از ظرفیت‌های موجود در شورای عالی جوانان استفاده کنیم زیرا این شورا تصمیمات بسیار حساسی را در حوزه جوانان اتخاذ خواهد کرد.

کلید واژه ها:
کد مطلب: 51819| زمان انتشار: ۱۳۹۴/۳/۲۳ ۲:۵۲:۱۰| نسخه چاپی
شنبه ۲۸ مرداد ۱۳۹۶  ,   August 19, 2017

آخرین مطالب

سرویس ها:
دسترسی سریع:
© تمامی حقوق این وب سایت متعلق به فرازنیوز بوده و استفاده از مطالب تنها با ذکر نام منبع بلامانع می باشد.