مردان مصری از همسرانشان کتک می خورند!

دانش و فن آوری - نتایج یک پژوهش دانشگاهی در مصر نشان داد نیمی از مردان مصری از سوی همسرانشان مورد ضرب و شتم قرار می گیرند اما از همسران خود شکایت نمی کنند.
کد مطلب: 52884| زمان انتشار: ۱۳۹۴/۹/۱۰ ۱۴:۷:۱۰| نسخه چاپی
مردان مصری از همسرانشان کتک می خورند!

به گزارش فرازنیوز، مرکز مطالعات و گفت و گو و توسعه اقصر مصر در پژوهشی به بررسی خشونت میان زوج های مصری پرداخته و با اشاره این آمار اعلام کرد یک سوم از این زنان نسبت به انجام چنین اعمال خشونت آمیزی در مورد همسرانشان به هیچ وجه ابراز پشیمانی نمی کنند.

براساس این پژوهش 50.6درصد زنان مصری از خشونت علیه همسران خود استفاده می کنند و این نسبت در میان زن های کم یا بی سواد تا 87 درصد شایع تر است.

از میان زنان باسواد و تحصیل کرده مصری هم تنها 5.63 درصد از آن ها از خشونت علیه همسران خود استفاده می کنند.

دکتر عوض علی عیسی، مدیر مرکز پژوهش های جامعه شناسی دانشگاه جنوب الوادی می گوید: بسیاری از مردانی که از سوی همسرانشان مورد ضرب و شتم قرار می گیرند ،از ترس ابرو در مقابل این خشونت سکوت کرده و آن را آشکار نمی کنند و این برعکس زنان مصری است که پس از اعمال خشونت از سوی همسران خود برای شکایت به مراکز پلیس مراجعه می کنند.

از سوی دیگر مرکز آمار مصر به مناسبت روز جهانی خشونت علیه زنان،در گزارشی اعلام کرد که از هر چهار زن مصری یک نفر مورد ضرب و شتم و خشونت فیزیکی از سوی همسران خود قرار می گیرند.

کد مطلب: 52884| زمان انتشار: ۱۳۹۴/۹/۱۰ ۱۴:۷:۱۰| نسخه چاپی
پنج شنبه ۲۶ مرداد ۱۳۹۶  ,   August 17, 2017

آخرین مطالب

سرویس ها:
دسترسی سریع:
© تمامی حقوق این وب سایت متعلق به فرازنیوز بوده و استفاده از مطالب تنها با ذکر نام منبع بلامانع می باشد.