صلاحیت 1500 نامزد دیگر مجلس تأیید شد

مجلس و دولت - فرازنیوز: سخنگوی هیأت مرکزی نظارت بر انتخابات گفت: با بررسی شکایات داوطلبان در شورای نگهبان، 1500 داوطلب به آمار 40 درصدی تأیید صلاحیت‌شدگان انتخابات مجلس دهم اضافه شد.
کد مطلب: 53808| زمان انتشار: ۱۳۹۴/۱۱/۱۸ ۹:۳۵:۱۰| نسخه چاپی
صلاحیت 1500 نامزد دیگر مجلس تأیید شد

به گزارش فرازنیوز، وی افزود: «اسامی تائید صلاحیت‌شدگان ساعت 4 بامداد امروز به وزارت کشور ارسال شده است.»

سیامک ره‌پیک بر همین اساس یادآور شد: «پیش‌تر 40 درصد داوطلبان انتخابات مجلس شورای اسلامی در هیأت‌های نظارت استان‌ها تائید صلاحیت شده بودند که با بررسی‌های شورای نگهبان 15 درصد دیگر (1500 نفر) به احراز صلاحیت‌شده‌ها افزوده شد.»

پیش از این ابراهیمیان سخنگوی شورای نگهبان از تائید صلاحیت حدود 20 تا 25 درصد دیگر از کاندیدا های انتخابات مجلس خبر داده بود.

ثبت نام از داوطلبان انتخابات دهمین دوره مجلس شورای اسلامی از 28 آذرماه آغاز و تا چهارم دی ماه ادامه داشت که 12هزار و 123 نفر نام نویسی کردند.

هیات های اجرایی در نخستین گام بررسی صلاحیت ها با استناد به استعلام از مراجع چهارگانه و تحقیقات محلی نسبت به بررسی صلاحیت داوطلبان این دوره در تاریخ های پنجم تا چهاردهم دی ماه اقدام کردند و نتایج آن را در اختیار داوطلبان و هیات های نظارت استانی اعلام کردند.

آن دسته از داوطلبانی که در این مرحله صلاحیت آنها رد شده و یا احراز نشده بود می توانستند از تاریخ 16 تا 19 دیماه اعتراض خود را تسلیم هیات نظارت کنند.

هیات های نظارت استانی نیز از 20 تا 26 دی ماه نسبت به بررسی صلاحیت داوطلبان اقدام و نتایج آن را به هیات مرکزی نظارت بر انتخابات اعلام کردند.

شورای نگهبان نیز از 27 دی ماه تا 16 بهمن ماه صلاحیت داوطلبان را بررسی و در نهایت بامداد امروزـشنبه- اسامی آن را به وزارت کشور اعلام کرد.

40 درصد داوطلبان انتخابات مجلس شورای اسلامی پیش از این در هیات های نظارت استان ها تائید صلاحیت شده بودند که با بررسی های شورای نگهبان 15 درصد دیگر (1500 نفر) به احراز صلاحیت شدگان افزوده شد.

به این ترتیب 6200 نامزد در انتخابات دهمین دوره مجلس شورای اسلامی رقابت می کنند.

آن دسته از داوطلبانی که صلاحیت آنها در هیات های اجرایی و نظارت تایید شده بود و در شورای نگهبان صلاحیت آن ها احراز نشد، از 17 تا 19 بهمن ماه فرصت دارند تا اعتراض خود را به شورای نگهبان تسلیم کنند.

داوطلبان قطعی انتخابات دهمین دوره مجلس شورای اسلامی می توانند از 29 بهمن ماه به مدت یک هفته تبلیغات خود را آغاز کنند.

انتخابات دهمین دوره مجلس شورای اسلامی همزمان با انتخابات پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری هفتم اسفندماه 94 در سراسر کشور برگزار می شود.

کد مطلب: 53808| زمان انتشار: ۱۳۹۴/۱۱/۱۸ ۹:۳۵:۱۰| نسخه چاپی
یکشنبه ۲۹ مرداد ۱۳۹۶  ,   August 20, 2017

آخرین مطالب

سرویس ها:
دسترسی سریع:
© تمامی حقوق این وب سایت متعلق به فرازنیوز بوده و استفاده از مطالب تنها با ذکر نام منبع بلامانع می باشد.