دبیر علمی پنجمین کنگره بین المللی نارسایی قلب ایران :

سالانه بیش از 80 پیوند قلب در کشور انجام می شود

علمی و پزشکی - فرازنیوز: دبیر علمی پنجمین کنگره بین المللی نارسایی قلب ایران، عنوان کرد: سالانه بیش از 80 مورد پیوند قلب در کشور انجام می شود که خوشبختانه مراکز پیوند در ایران از سطح علمی مناسبی برخوردار هستند.
کد مطلب: 53852| زمان انتشار: ۱۳۹۴/۱۱/۲۰ ۱۴:۱۳:۱۰| نسخه چاپی
سالانه بیش از 80 پیوند قلب در کشور انجام می شود

به گزارش پایگاه خبری"فراز"  دکتر بابک شریف کاشانی در آستانه برگزاری پنجمین کنگره بین المللی نارسایی قلب ایران با بیان اینکه سالانه 80 تا 90 مورد پیوند قلب در کشور انجام می شود، گفت: به طور کلی 4 الی 5 مرکز پیوند قلب در کشور وجود دارد که بیماران در صورت نیاز توسط متخصصان قلب و عروق به این مراکز ارجاع داده می شوند.

وی افزود: زمانی که درمان به کمک روش های رایج انجام نشود بیمار کاندید برای پیوند قلب می شود در واقع می توان گفت پیوند آخرین مرحله درمان در نارسایی به شمار می رود.

دبیر علمی پنجمین کنگره بین المللی نارسایی قلب ایران، در ادامه یادآور شد: جراحان پیوند ایرانی سطح علمی بسیار بالایی دارند به گونه ای که مراکز پیوند در کشور ما از نظر علمی با هیچ گونه مشکلی مواجه نیست اما از نظر مجهز بودن به وسائل کمکی قلبی و تکنیکی با کمبودهایی مواجه هستیم.

شریف کاشانی با توجه به صف انتظار پیوند قلب در کشور، گفت: هنوز تعداد اهدای عضو و پیوند قلب در کشور به گونه ای نیست که بتوان گفت در وضعیت ایده آل هستیم اما نسبت به گذشته وضعیت به ضورت چشم گیری بهبود یافته است.

وی در پایان برای پیشگیری از بروز بیماری های قلب و عروق، گفت: به افراد توصیه می شود به فاکتورهای بروز بیماری های قلبی و عروقی مانند فشار، چربی و قند خون توچه بسیاری داشته باشند و از زندگی بی تحرک به شدت پرهیز کنند.

پنجمین کنگره بین المللی نارسایی قلب ایران 15 تا 17 اردیبهشت 95 درمر همایش های بین المللی دانشگاه شهید بهشتی برگزار می شود 

علاقمندان جهت کسب اطلاعات بیشتر میتوانند با شماره 22083106 – 09197855579  و یا به  سایت www.ihfsummit.ir  مراجعه نمایند.

کد مطلب: 53852| زمان انتشار: ۱۳۹۴/۱۱/۲۰ ۱۴:۱۳:۱۰| نسخه چاپی
سه شنبه ۳۱ مرداد ۱۳۹۶  ,   August 22, 2017

آخرین مطالب

سرویس ها:
دسترسی سریع:
© تمامی حقوق این وب سایت متعلق به فرازنیوز بوده و استفاده از مطالب تنها با ذکر نام منبع بلامانع می باشد.