ورود صدها تروریست از ترکیه به خاک سوریه

تحولات جهانی - فرازنیوز: گزارش‌ها حاکی از آن است که صدها نفر از تروریست ها طی هفته گذشته از خاک ترکیه به سوریه بازگشته‌اند تا جلوی حملات نیروهای کرد سوریه را بگیرند.
کد مطلب: 54008| زمان انتشار: ۱۳۹۴/۱۱/۳۰ ۲:۴۶:۱۰| نسخه چاپی
ورود صدها تروریست از ترکیه به خاک سوریه

خبرگزاری رویترز و مرکز نظارت بر حقوق بشر سوریه، ورود این نیروها به سوریه از طریق خاک ترکیه را تائید کرده‌اند.

گزارش‌های خبری حاکی از آن است که جنگجو سوری همراه با سلاح‌ها و خودروهای خود در چند شب با اسکورت نیروهای ارتش ترکیه از مرز رد شده و به شهرک اعزاز در استان حلب که صحنه درگیری‌های شدیدی است، رفته‌اند.

به گزارش بی بی سی، ابو عیسی، از فرماندهان جبهه شامیه که شامل چندین گروه  تروریستی مخالف بشار اسد است و اداره گذرگاه مرزی باب‌السلام را به عهده دارد، به خبرگزاری رویترز گفته است که به آنها اجازه داده شده تا سلاح‌های سبک و سنگین خود را از جمله راکت و تانک‌ها را منتقل کنند.

او گفته است نیروهای جبهه نصرت و سایر گروه‌های تندرو در این نقل و انتقال‌ها حضور ندارند.

مرکز نظارت بر حقوق بشر سوریه که در بریتانیا مستقر است هم می‌گوید صدها نفر از نیروهای شورشی وارد شهرک اعزاز در شمال حلب شده‌اند. این مرکز می‌گوید این افراد از خاک ترکیه وارد حلب شده‌اند.

این مرکز به نقل از منابع مورد اعتماد خود نوشته است که نقل و انتقال نیروهای شورشی تحت نظارت مقام‌های ترکیه صورت گرفته است.

ترکیه نگران پیشروی‌های نیروهای کرد سوریه در نزدیکی مرزهای خود است و گفته است مانع این کار خواهد شد. نیروهای ارتش ترکیه اخیرا بارها مواضع نیروهای کرد سوریه در داخل خاک سوریه را هدف قرار داده‌اند.

خبرگزاری رویترز به نقل از منابع خود در سوریه می‌گوید که ارتش ترکیه اقدام به توزیع مهمات و تجهیزات سلاح‌های سنگین برای تقویت نیروهای مخالف بشار اسد کرده است.

ارتش سوریه برای اولین بار طی دو سال اخیر توانسته با عملیات اخیر خود که با حمایت هوایی روسیه همراه بوده، در حلب به پیشرفت‌هایی دست یابد و در حال نزدیک شدن به مرز با ترکیه است.a

کد مطلب: 54008| زمان انتشار: ۱۳۹۴/۱۱/۳۰ ۲:۴۶:۱۰| نسخه چاپی
سه شنبه ۳ اردیبهشت ۱۳۹۸  ,   April 23, 2019

آخرین مطالب

سرویس ها:
دسترسی سریع:
© تمامی حقوق این وب سایت متعلق به فرازنیوز بوده و استفاده از مطالب تنها با ذکر نام منبع بلامانع می باشد.