مظلوم رهنی نامزد مجلس دهم از تهران:

اصلاح قانون تجارت و نظام اقتصادی دغدغه مجلس دهم

مجلس و دولت - فرازنیوز: دکتر "علیرضا مظلوم رهنی" حقوقدان گفت: شکل گیری جریان و تفکر بگم بگم و انگ وتهمت زدن به رقیب زاییده ورود برخی افراد تندرو و فاقد عقلانیت و هوش سیاسی به مجلس شورای اسلامی است.
کد مطلب: 54072| زمان انتشار: ۱۳۹۴/۱۲/۵ ۲۰:۳۱:۱۰| نسخه چاپی
اصلاح قانون تجارت و نظام اقتصادی دغدغه مجلس دهم

به گزارش پایگاه خبری"فراز" مظلوم رهنی که نامزد مجلس دهم از تهران نیز می باشد با تاکید بر اینکه مصونيت قضايي نامزدهاي انتخابات که در قانون آمده  تضمين کننده دموکراسي حلال است گفت: تبلیغ ناجوانمردانه و تخریب رقیب که شرعا، عقلا و عرفا ممنوع است متاسفانه دستمایه برخی از گروهها برای پیروزی بر رقیب شده است.
 
استادیار دانشگاه آزاد اسلامی افزود: زمانی که شورای محترم نگهبان شخصی را با فیلترهای دقیق و قوی تایید می کند  هرگونه تخریب و انگ و اتهام سیاسی  به افراد، در واقع تخریب شورای نگهبان و نهادهای اجرایی ونظارتی کشوراست.
 
 دکتر مظلوم رهنی گفت: تخریب نامزدهای تایید صلاحیت شده ، به ضررامنیت و منافع  ملی و به نحوی بازی کردن در زمین دشمن است.
 
به گفته این نامزد مجلس شورای اسلامی، عملکرد جناحهای  سیاسی نباید به گونه ای رقم بخورد که  نافی حضور حداکثری باشدو خواسته  دشمن را تامین کند.
 
دکتر مظلوم ،رزمنده و جانباز هشت سال دفاع مقدس متذکرشد: امروز مصالح و امنیت ملی  کشور  به حضور حداکثری مردم در انتخابات گره خورده  وهر گروه وجناحی که باعث دلسرد شدن مردم و حضور حداکثری شود،  به آرمانهای امام خمینی شهدا و فرمایشات رهبرمعظم انقلاب اسلامی  خیانت کرده است.
 
این حقوقدان  متذکر شد: نباید به مجلس افراد غیرمتخصص و  وابسته به جریانهای افراطی راه یابند زیرا بخاطر بی تدبیری، بی تقوایی و عدم عقلانیت و هوش سیاسی شکارباندهای قدرت و ثروت می شوند  وبا روحیه تکاثر وثروت اندوزی همراه می گردند.
 
وی اظهار داشت: نماینده ای که وام دار گروه و جریان سیاسی خاص و قدرت وثروت باشد، نمی تواند آزادگی و شجاعت که لازمه نمایندگی از ملت قهرمان و فهیم ایران است را داشته باشد و همین امر باعث می شود تا همه امور و مسائل قانونی را و حتی آرمانهای انقلاب و امام خمینی و نظرات رهبر معظم انقلاب را به نفع جناح و گروه خود تفسیر به رای و مصادره نماید.
 
دکتر مظلوم رهنی وکیل پایه یک دادگستری یکی از معضلات کشور را تراکم طرحها ولوایح حقوقی دانست و گفت: یکی از عوامل مهمی که باعث معطل ماندن طرحها و لوایح حقوقی شده، کمبود حقوقدانان برجسته و نخبه درمجلس است.
 
مظلوم رهنی که نخستین استادی است که متن برجام را به عنوان یک متن حقوقی معتبر در دانشگاه تدریس کرده است افزود: در برجام ثابت کردیم که تیم حقوقی سیاسی کشور توان هماوردی با قدرتهای حقوقی جهان را دارد و باید این توان را در سایر حوزه ها به کار  گیریم.
 
به گفته وی، ایران در پسا تحریم برجام های متعدد نیز پیش رو دارد و یک مجلس قوی می تواند این برجام ها را به سرانجام برساند.
 
وی افزود: از مهم ترین لوایح که در اقتصاد ایران در پسا تحریم اهمیت دارد و بیش از سه دهه معطل مانده است لایحه اصلاح قانون تجارت است که این قانون مربوط به فرانسه و متعلق حدود 80 سال پیش است.
 
وی گفت: این قانون در فرانسه چندین باراصلاح و بروز رسانی شده است ولی ما همچنان براساس قانون 80 سال پیش عمل می کنیم.
 
این نامزد مجلس شورای اسلامی از تهران با تاکید براینکه خلا قانون اقتصاد و تجارت کشور برای همه دلسوزان نظام بویژه حقوق دانان یک دغدغده بزرگ است گفت: یکی ازبزرگترین دغدغه نمایندگان مجلس دهم  باید اصلاح قانون تجارت و نظام اقتصادی کشور باشد تا ما بتوانیم اقتصاد و تجارتمان را مطابق نیازهای روز اقتصادی کشور هماهنگ نماییم و با  نظام های حقوقی وتجاری دنیا نیزسازگاری بیشتر داشته باشیم .
 
به گفته وی، اصلا ح این قانون باعث برون رفت از وضعیت نابهنجار اشتغال فعلی و حل مشکلات اقتصادی ومعیشی وکسب کار مردم می شود.
 
این قاضی سابق دادگستری، قوه قضائیه را میزان الحراره و تضمین کننده سلامت جامعه دانست و افزود: دستگاه قضائی هر کشور می تواند زشتی ها، پلشتی ها، فساد و بیمارهای اجتماعی  جامعه را درمان کند و چنانچه قوه قضائیه نتواند این خروجی را داشته باشد ازنقش ذاتی خود فاصله گرفته است.
 
دکتر مظلوم رهنی خاطر نشان کرد: امروز نخبگان حقوقی واز جمله نمایندگان آتی مجلس وظیفه دارند با دقت وامانت میزان رضایت مندی مردم از قوه قضائیه و برخورد با فساد سازمان یافته  که چون موریانه ارکان نظام را تهدید می کند به عنوان دو مورد از دغدغه های مقام معظم رهبری مورد توجه قرار داده و راهکارهای اجرایی و قوانین  مناسب این دو هدف مقدس را تدوین ونهایی نمایند.

کد مطلب: 54072| زمان انتشار: ۱۳۹۴/۱۲/۵ ۲۰:۳۱:۱۰| نسخه چاپی
یکشنبه ۲۹ مرداد ۱۳۹۶  ,   August 20, 2017

آخرین مطالب

سرویس ها:
دسترسی سریع:
© تمامی حقوق این وب سایت متعلق به فرازنیوز بوده و استفاده از مطالب تنها با ذکر نام منبع بلامانع می باشد.