انعقاد اولين قرارداد اتكايي با بيمه گران اروپايي پس از برجام

بانک و بیمه - فرازنیوز: با توزيع ۱۰۰درصدي قرارداد مازاد خسارت رشته باربري و كشتي بيمه مركزي در سطح بين المللي با مشاركت يك شركت بيمه اتكايي اروپايي، اجرايي شدن برجام در صنعت بيمه كشور آغاز شد.
کد مطلب: 54507| زمان انتشار: ۱۳۹۵/۲/۱۴ ۱۵:۱۷:۱۰| نسخه چاپی
انعقاد اولين قرارداد اتكايي با بيمه گران اروپايي پس از برجام

به گزارش "فرازنیوز" ، مينا صديق نوحي معاون اتكايي با اعلام اين خبر گفت: اشتياق بيمه گران و بروكرهاي اتكايي منطقه و بازارهاي جهاني با قطعي شدن برجام، حضور  حدود ۳۰۰ نفر در قالب ۱۶۰ هيات از كشورهاي مختلف در بيمه مركزي را به دنبال داشت تا تمايل همكاري خود در بازارهاي ايران را رسما اعلام كنند.


وي افزود: پيش از اين رئيس كل محترم بيمه مركزي، عملياتي شدن برجام در صنعت بيمه را در گرو پذيرش ريسك در سطح بين المللي اعلام كرده بود و در همين راستا معاونت اتكايي بيمه مركزي با تلاش هاي خود توانست با يكي از بيمه گران اروپايي اتكايي قرارداد اتكايي منعقد كند .


نوحي از افزايش۳۰ درصدي واگذاري در بازارهاي بين المللي در سال جديد خبر داد و گفت: با تحولات جديدي كه در روابط ايران و كشورهاي اروپايي ايجاد شده است، نزديك به ۱۰۰ درصد قرارداد مازاد خسارت رشته باربري و كشتي در سال جديد به طور مستقيم و توسط چند بروكر اتكايي در سطح بين المللي توزيع شد كه يك شركت بيمه اتكايي اروپايي با رتبه ازs&p براي اولين بار پس از تحريم ها ۱۵درصد از اين قرارداد، سهم پذيرفته است.


لازم به ذكر است، قبل از تحريم ها حضور شركت بيمه هاي خارجي در بازار بيمه كشور به اشكال مختلف و براي مشاركت در ريسك هايي كه در بازارهاي بين المللي توزيع شده بود، عمليات واگذاري انجام مي گرفت. با اعمال تحريم ها عليه ايران اين روابط تقريبا قطع شد و صنعت حمل و نقل دريايي بيشترين لطمه را ديد و پذيرش ريسك بيمه كشتي هاي حامل نفت و فرآورده هاي نفتي ايران متوقف شد. به همين منظور بيمه مركزي كنسرسيومي متشكل از شركت هاي بيمه تشكيل داد و راهبري آنرا به عهده گرفت.

کد مطلب: 54507| زمان انتشار: ۱۳۹۵/۲/۱۴ ۱۵:۱۷:۱۰| نسخه چاپی
چهارشنبه ۱ شهریور ۱۳۹۶  ,   August 23, 2017

آخرین مطالب

سرویس ها:
دسترسی سریع:
© تمامی حقوق این وب سایت متعلق به فرازنیوز بوده و استفاده از مطالب تنها با ذکر نام منبع بلامانع می باشد.