درگذشت امیر عشیری در سکوت خبری

ادبیات و هنر - فرازنیوز: پوران کاوه - شاعر - درباره درگذشت این نویسنده به خبرنگار ادبیات و کتاب ایسنا گفت: امیر عشیری پنج‌شنبه (27 خرداد) فوت کرد و جمعه (28 خرداد) در بهشت زهرا به خاک سپرده شد.
کد مطلب: 54912| زمان انتشار: ۱۳۹۵/۳/۲۹ ۲۰:۳:۱۰| نسخه چاپی
درگذشت امیر عشیری در سکوت خبری

به گزارش فرازنیوز، به گفته او، عشیری حدود دو ماه پیش در پی زمین خوردن دچار شکستگی پا می‌شود و تحت عمل جراحی قرار می‌گیرد. به دلیل وخامت حالش دوباره جراحی می‌شود و روز پنج‌شنبه به خاطر ایست قلبی از دنیا می‌رود. 

مراسم ترحیم امیر عشیری قرار است روز دوشنبه (31 خردادماه) از ساعت 14:30 تا 16 در مسجد حجت بن الحسن العسکری (عج) واقع در خیابان سهروردی شمالی برگزار شود.

در معرفی امیر عشیری عنوان شده است: امیر عشیری زاده سال ۱۳۰۳ بود. از او به عنوان پایه‌گذار ادبیات پلیسی در ایران نام برده می‌شود. او همچنین در موضوعات تاریخی می‌نوشت. امیر عشیری گاهی هم‌زمان در دو، سه مجله پاورقی‌های شبه جنایی - پلیسی و جاسوسی منتشر می‌کرد و طرفداران خاص خود را داشت. نخستین اثر او در سال ۱۳۲۸ به صورت پاورقی در مجله «آسیای جوان» چاپ شد. او همچنین در «اطلاعات هفتگی» و «تهران مصور» می‌نوشت. محمدعلی جمالزاده پس از خواندن کتاب «سیاه‌خان»، او را "الکساندر دوما"ی ایران می‌نامد.

عشیری بیش از ۵۰ عنوان داستان نوشته‌ است که برخی از آن‌ها این عنوان‌ها هستند: اعدام یک جوان ایرانی در آلمان، جای پای شیطان، تصویر قاتل، لبخند در مراسم تدفین، جاسوس دو بار می‌میرد، معبد عاج، پرتگاه، دیوار اقیانوس، قطار نیمه‌شب، سحرگاهی خونین، شب‌زنده‌داران و قلعه قهقهه.

کد مطلب: 54912| زمان انتشار: ۱۳۹۵/۳/۲۹ ۲۰:۳:۱۰| نسخه چاپی
سه شنبه ۳۱ مرداد ۱۳۹۶  ,   August 22, 2017

آخرین مطالب

سرویس ها:
دسترسی سریع:
© تمامی حقوق این وب سایت متعلق به فرازنیوز بوده و استفاده از مطالب تنها با ذکر نام منبع بلامانع می باشد.