رای به خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا؛ پوند سقوط کرد

تحولات جهانی - فرازنیوز: نتایج اولیه شمارش آراء همه‌پرسی بریتانیا، حاکی از پیشتازی موافقان خروج این کشور از اتحادیه اروپا است و به احتمال زیاد خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا در این همه پرسی رأی خواهد آورد.
کد مطلب: 54956| زمان انتشار: ۱۳۹۵/۴/۴ ۱۲:۳۱:۱۰| نسخه چاپی
رای به خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا؛ پوند سقوط کرد

به گزارش فرازنیوز، با اعلام نتایج شمارش بیش از28 میلیون رای، هواداران خروج بریتانیا حدود 52 درصد آرای شمارش‌شده را به دست آورده‌اند و به معنی آن است که خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا در این همه پرسی رای خواهد آورد. 

 
با اعلام نتایج اولیه آرا نایجل فاراژ رهبر حزب استقلال انگلیس در سخنانی اعلام پیروزی کرده و روز 23 ژوئن را روی استقلال بریتانیا عنوان کرده است. وی افزود: «اجازه دهید از بروکسل و همه اشتباهات رهایی پیدا کنیم. اجازه دهید 23 ژوئن را روی استقلال مان بنامیم.»     
 
بر اساس آخرین نظرسنجی غیر رسمی که در روز همه پرسی انجام شد 52 درصد رای به ماندن بریتانیا در اتحادیه اروپا و 48درصد رای به خروج کشورشان از این اتحادیه دادند. موسسه «یوگاو» بریتانیا که موسسه ای خصوصی است این نظرسنجی را با مشارکت افرادی که رای خود را به صندوق انداخته اند انجام داد.
 
گرچه این نظرسنجی از احتمال پیروزی هواداران ماندن در اتحادیه اروپا با پیشتازی اندک خبر داد اما در تعداد زیادی از حوزه‌های انتخابیه رای به خروج بالاتر از پیش‌بینی‌ها بوده است. با اعلام پیروزی کمپین حامیان خروج انگلیس از اتحادیه اروپا، ارزش پوند، پول رایج انگلیس به پایین‌ترین سطح خود از سال 1985 رسیده است. کارشناسان می‌گویند این تصمیم جمعی انگلیسی‌ها بر اقتصاد این کشور تاثیر چشمگیری خواهد داشت. بهای پوند نسبت به دلار به سطحی سقوط کرده که از سال 1985 بی سابقه است.
 
در تحولی دیگر بیش از 80 نماینده محافظه کار و هوادار خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا از دیوید کامرون، رهبر این حزب خواستند که فارغ از نتیجه همه پرسی در سمت رهبری حزب محافظه کار و در نتیجه نخست وزیری بریتانیا باقی بماند.
 
انتظار می رود نتایج رسمی شمارش آرا تا ساعتی دیگر اعلام شود.
کد مطلب: 54956| زمان انتشار: ۱۳۹۵/۴/۴ ۱۲:۳۱:۱۰| نسخه چاپی
جمعه ۲ فروردین ۱۳۹۸  ,   March 22, 2019

آخرین مطالب

سرویس ها:
دسترسی سریع:
© تمامی حقوق این وب سایت متعلق به فرازنیوز بوده و استفاده از مطالب تنها با ذکر نام منبع بلامانع می باشد.