دومین اجلاس جهانی شعر همسرایی مردادماه برگزار می شود

شعر و موسیقی - فرازنیوز: نشست خبري موسسه نور گستر گلها با موضوع تشریح برگزاری دومین اجلاس جهانی شعر همسرایی و تولید فیلم های دفاع مقدس با حضور سید عباس مجابی مدیرعامل موسسه نورگستر گلها، دکتر محمد بیک زاده تهیه کننده پیشکسوت تلویزیون و سینما و دکتر محمود عزیزی مدیر بخش هنری این موسسه و جمعی از شعرای برجسته کشور با اصحاب رسانه ها برگزار گردید.
کد مطلب: 54991| زمان انتشار: ۱۳۹۵/۴/۶ ۱۴:۱۰:۱۰| نسخه چاپی
دومین اجلاس جهانی شعر همسرایی مردادماه برگزار می شود

به گزارش "فرازنیوز"  در این نشست سیدعباس مجابی  گفت: هنگامی که نامی از دفاع مقدس می شود ذهن ها فقط به سمت جنگ و اسلحه می رود چرا که همیشه یاد گرفتیم دفاع مقدس را اینگونه معرفی کنیم این درحالی است که می شود دفاع مقدس را با شعر و سایر هنرها هم معرفی کرد.

وی بحث فرهنگ هرکشور را مهمتر از خاک آن اعلام کرد و یاد آور شد: اگر فرهنگ کشوری گرفته شود بی شک تهاجم به خاک آن کاری ساده تر خواهد بود. گفته مجابی، دفاع مقدس همیشه توپ وتانگ نیست بلکه دفاع از ارزشها نیزمی تواند دفاع مقدس نام بگیرد.
او تاکید کرد: هنگامی که فرهنگ خودمان را به فراموشی بسپاریم و به آن بی اعتنا باشیم باید بپذیریم که حیاط خلوت ما مملو از فیلم های ژاپنی و کره ای شود.

مجابی با اشاره به فعالیت موسسه نور گستر گلها در حوزه تئاتر و فیلم های دفاع مقدس گفت: با برنامه هایی که در این عرصه پیش بینی کردیم حتما مردم در آینده نزدیک، شاهد تحولات عظیمی در این زمینه خواهند بود چرا که ما هرآنچه را که در توان داریم به  خواهیم آورد تا ثابت کنیم همان ملتی هستیم که هشت سال جلوی بزرگترین مستکبران جهان ایستاده ایم.