روحانی: دولت پول مردم را از حلقوم دزدان بیرون می‌کشد

مجلس و دولت - فرازنیوز: رئیس جمهور با تأکید بر اینکه باید در کشور شرایط را برای کار و فعالیت آماده کنیم و این هدف به دست مردم ایران امکان‌پذیر است،‌ گفت: عده‌ای در کشور تنها هنرشان این است که روح یأس را در جامعه بدمند.
کد مطلب: 55180| زمان انتشار: ۱۳۹۵/۴/۲۷ ۸:۸:۱۰| نسخه چاپی
روحانی: دولت پول مردم را از حلقوم دزدان بیرون می‌کشد

به گزارش فرازنیوز، حجت‌الاسلام والمسلمین حسن روحانی صبح امروز در جمع مردم کرمانشاه با بیان اینکه حل مشکل بیکاری به دست مردم امکان‌پذیر است،‌ اظهار کرد: ما باید در کشور رونق اقتصادی ایجاد کرده و راهی جز تحقق اقتصاد مقاومتی هم نداریم. ما باید شرایط را برای کار و فعالیت در کشور آماده کنیم.

گزیده سخنان رییس جمهور را در ادامه می خوانید:

 • متأسفانه عده‌ای تنها راهی که بلد هستند این است که با صدای بلند سیاه‌نمایی کنند. این عده بسیار اقلیت صدای بلندی دارند و کار بزرگی که ملت انجام داده را نمی‌بینند. ملت ما یک زمانی دست تجاوز عفلقیان را قطع و امروز هم با برجام دست ابرقدرت‌ها، صهیونیست‌ها و آمریکا را قطع کرد.
 • مگر کسی پیدا می‌شود که از قطع شدن دست متجاوزان به حقوق  ملت، تثبیت حق هسته‌ای و از بین رفتن تحریم‌ها ناراحت باشد؟ ما در گذشته مجبور بودیم از طریق صرافی‌ها پول را جابجا کنیم، اما امروز این مشکل حل شده و از طریق بانک‌ها این کار را انجام می‌دهیم، اما کسانی بودند که در پس تحریم دنبال دزدی اموال مردم بودند و 2000 میلیارد و 700 میلیون تومان پول مردم را بردند که البته دولت این پول را از حلقوم آنها بیرون می‌کشد و در برابر تجاوز به اموال مردم یک آن درنگ نمی‌کند.
 • مردم منتظر حکم بازگشت اموال به خزانه هستند. مگر مردم فراموش می‌کنند به بهانه تحریم، اموال آنها را غارت کردند.
 • ما در کنار کشورهایی هستیم که هنوز فکر می‌کنند با کودتا می‌توان قدرت را جابجا کرد و با تانک و توپ و هواپیما یک حکومت منتخب مردم را سرنگون کرد. آنها هنوز به این نقطه نرسیده‌اند که دوران کودتا و تحمیل توپ و تانک به مردم سر آمده است. امروز تنها صندوق رأی می‌تواند راه‌حل مشکل برای ایران، ترکیه، سوریه، عراق، لبنان، بحرین و یمن باشد.
 • در سراسر منطقه ایمان، مردم‌سالاری، دموکراسی و احترام به مردم راه‌حل مشکلات است. مردم ایران هرگاه می‌خواهند سخن خود را به جهانیان برسانند پای صندوق آراء می‌شتابند. امروز منطقه با مشکل تروریسم، اشغالگری و صهیونیسم مواجه است. ما هم در منطقه رژیم کودک‌کش داریم و هم رژیم کودک‌صفت. رژیم‌های کودک‌صفت دنبال لاشه مردگان متعفن تروریسم هستند و با هواپیما مردم بیگناه یمن را به خاک و خون می‌کشند.
 • ما باید مشکلات را با وحدت، ایستادگی،‌ ولایت فقیه، اتحاد و پرچم اسلام، اتحاد و وحدت امت اسلامی حل کنیم. ملت ایران در صف مقدم مبارزه با تروریسم و اشغالگران هستند.
 •  اولین قدمی که برای استان کرمانشاه و رونق زندگی مردم باید برداریم این است که به بخش کشاورزی و گردشگری‌اش توجه کنیم.
 • استان کرمانشاه بیش از 400 تا 500 میلی متر به طور متوسط باران دارد.جوانان غیور بدانید این دولت نسبت به تمام دولت‌های گذشته برای آنکه آب را در منطقه‌ی غربی کشور به ویژه استان کرمانشاه مهار کند، و کشاورزی را رونق ببخشد و آباد و مدرن کند، همچنین طرح‌های گلخانه‌ای را اجرا و پیاده کند بالاترین سرمایه گذاری را انجام داده است.
 • شما در سال‌های آینده شاهد تحولات شرایط آب و کشاورزی در منطقه غرب کشور به ویژه استان کرمانشاه خواهید بود. دولت یازدهم 8 میلیارد دلار از صندوق توسعه برای مهار آبهای مرزی ایران به ویژه غرب به کشور اختصاص داده است.سال 93 بیش از 600 میلیارد تومان در کرمانشاه و در سال 94 هزار و 400 میلیارد تومان برای طرح کنترل آبها در استانهای غربی سرمایه گذاری شده است.
 • این قول رئیس جمهور به شماست که به زودی شاهد شرایط بهتری در ارتباط با محیط زیست و کشاورزی خواهید بود. در سال جاری دو هزار و 800 میلیارد تومان برای طرح مهار آبهای مرزی اختصاص داده شده که در سال 96 و 97 ، 7 هزار میلیارد تومان سرمایه گذاری خواهد شد.شما در سالهای آینده با چهره‌ی جدیدی از کرماشاه روبرو خواهید شد. برای 4 سد مهم استان کرمانشاه 247 میلیارد تومان اختصاص داده شده است. ما از این طریق به فکر اشتغال و آینده جوانان هستیم.

 

 • استانهای مرزی به ویژه استان کرمانشاه با مشکلات محیط زیستی از جمله گرد و غبار و ریزگردها مواجه هستند. یکی از تلاش‌های این دولت در بخش محیط زیست بوده است. دولت از دریاچه‌ای که داشت خشک می‌شد و مستقیم و غیر مستقیم بخش زیادی از مردم را با ریزگردهای نمکش در شرایط سخت قرار می‌داد حفاظت کرد.  مشکلاتی که هوای آلوده برای مردم ایجاد می‌کرد را مهار کرد.
 •  قبل از دولت یازدهم تنها روزانه دو میلیون لیتر بنزین یورو 4 تولید می شد اما در دولت یازدهم به 25 هزار لیتر در روز رسید تا مردم بتوانند در هوای سالم‌تری زندگی کنند. در گذشته 43 درصد از نیروگاههای کشور از طریق سوخت مایع فعالیت می‌کردند اما طی این مدت تحولی ایجاد شده و هر روز مصرف سوخت مایع کمتر می‌شود.سال گذشته 18درصد و تا پایان امسال ان‌شاء الله استفاده از سوخت مایع به 9 درصد خواهد رسید.این ها تنها بخشی از کارهایی است که برای حل مشکلات محیط زیست انجام داده‌ایم.
 • برای حل مشکلات ریز گردها با کشورهای همسایه وارد گفت و گو می‌شویم. ریزگردها از کشورهای همسایه عمدتا از کشور عراق، عربستان و اردن وارد کشور می‌شوند. برای حل این مشکل نیازمند اقدامات بین‌المللی و منطقه‌ای هستیم. که فعالیت‌های های سیاسی را در این حوزه آغاز کرده‌ایم و ادامه می‌ دهیم، اما در خود استان‌ها کارهایی باید انجام شود.
 • اولین کاری که در خود استان برای حل مشکل ریزگردها باید انجام دهیم این است که سیستم پیش بینی بهتری داشته باشیم و زودتر شرایط جوی را به مردم اطلاع دهیم. همچنین برای عایق بندی اماکن عمومی از جمله مدارس، تسهیلات بانکی به مردم بدهیم. تجهیزات درمان و بهداشت هم باید توسعه داده شود و ماسک‌های استانداردی در اختیار مردم قرار گیرد.همچنین آموزش‌های لازم نیز به مردم به ویژه جوانان ، کودکان و سالخوردگان ارائه شود.
 • با کمال صراحت به ملت ایران اعلام می‌کنم در سالهای  گذشته تخلفاتی در تمام دستگاههای کشور رخ داده که فقط به قوه مجریه باز نمی‌گردد. تاکید می‌کنم که این تخلفات به تمام قوا و دستگاه‌ها مربوط است.من در مصاحبه‌ای مفصلا این موضوع را به مردم خواهم گفت که جریان حقوق‌های غیر متعارف چه بوده است و ما باید هه با هم با این تخلفات مبارزه کنیم.
 • ما دستگاه‌های نظارتی فراوانی داریم که  باید با این مشکلات مبارزه و آن‌ها را حل و فصل می‌کردند که آنها طی این سالها به این موضوعات نپرداختند. از این به بعد باید به چنین مسائلی توجه بیشتی داشته باشند. متاسفانه شکاف‌ها و نقطه‌های مبهمی در قوانین ما وجود داشته که ابتدا باید آنها را اصلاح کنیم.دولت اقدامات فوری برای حل این مشکلات انجام داده که به مردم آنها را خواهیم گفت.
 • راه حل مشکل تخلفات این است که دست به دست هم دهیم. و با آنها مبارزه کنیم. مشکلات با شعار و شعر حل نمی‌شود این دولت همانطور که توانست تورم را تک رقمی کند رونق را به کشور باز می‌گرداند.
 • راه‌حل این مشکل شفافیت، اجرای قانون و اقدام دسته‌جمعی همه ما است. ما با حمایت اکثریت قاطع مردم و رهبر انقلاب این مشکل را حل می‌کنیم.
 • در کشور مجموع حقوق بگیران از جمله کارکنان و بازنشستگان حدود 8 میلیون نفر هستند، از میان آنها 100، 200 یا 300 نفر تخلف کرده‌اند و بقیه مدیران و کارکنان ما پاک و زحمتکش هستند، بنابراین نباید تخلف چندصد نفر را به سایرین تعمیم دهیم.
 • اگر تخلفی انجام شده به این معنا نیست که دزدی‌های گذشته را فراموش کنیم. اگر کسانی هستند که می‌خواهند مسأله فیش‌های حقوقی را ادامه دهند تا دزدی‌های گذشته فراموش شود، مردم این دزدی‌ها را فراموش نمی‌کنند و از دادگاه می‌خواهند که این دزدان را به سزای اعمالشان برسانند. مردم تخلف 3 هزار میلیاردی و 12 هزار میلیاردی را فراموش نمی‌کنند. آمریکا 2 میلیارد دلار از اموال ملت را به خاطر اهمال چند سال پیش می‌خواهد ببرد. مردم ما این قصور را فراموش نمی‌کنند. 
 • دولت قول می‌دهد مسأله حقوق‌های نامتعارف را حل کند. در عین حال دولت تخلفات سال‌های گذشته و مبارزه با فساد را به عنوان یک اصل اساسی از یاد نمی‌برد.
کد مطلب: 55180| زمان انتشار: ۱۳۹۵/۴/۲۷ ۸:۸:۱۰| نسخه چاپی
سه شنبه ۴ مهر ۱۳۹۶  ,   September 26, 2017

آخرین مطالب

سرویس ها:
دسترسی سریع:
© تمامی حقوق این وب سایت متعلق به فرازنیوز بوده و استفاده از مطالب تنها با ذکر نام منبع بلامانع می باشد.