توضیح ترامپ درباره جدیدترین اظهارنظر جنجالی‌اش

جهان - فرازنیوز: دونالد ترامپ، نامزد حزب جمهوری‌خواه برای جانشینی باراک اوباما، در واکنش به گزارش‌ها درباره 'درخواست از روسیه' برای هک کردن ایمیل هیلاری کلینتون، نامزد دموکرات‌ها، گفته این جملات را از سر 'طعنه و کنایه' بر زبان رانده است.
کد مطلب: 55340| زمان انتشار: ۱۳۹۵/۵/۸ ۴:۱۴:۱۰| نسخه چاپی
توضیح ترامپ درباره جدیدترین اظهارنظر جنجالی‌اش

به گزارش فرازنیوز، ترامپ امروز، پنجشنبه ۲۸ ژوئیه (۷ مرداد) به شبکه خبری فاکس نیوز آمریکا گفت با وجود 'طعنه‌آمیز' بودن گفته‌های او، رقبای دموکراتش از این موضوع در جریان گردهمایی ملی انتخاباتی حزبشان بهره‌برداری کرده‌اند تا "بر مشکلات بزرگ‌تر خودشان سرپوش بگذارند".

ترامپ روز گذشته (چهارشنبه) در یک نشست مطبوعاتی با اشاره به حدود ۳۰ هزار از ایمیل‌های منتشر نشده هیلاری کلینتون در جریان پرونده استفاده از او از ایمیل شخصی برای مکاتبات اداری‌اش، گفته بود اگر به نحوی محتوای این ایمیل‌ها برملا شود "چیزهای قشنگی" آشکار خواهد شد.

او گفته بود: "روسیه، اگر دارید گوش می‌کنید... امیدوارم بتوانید ایمیل‌های مفقوده را پیدا کنید. فکر می‌کنم مطبوعات ما با دسترسی به آنها ضیافتی برپا کنند."

همزمان کرملین هر دو جناح سیاسی رقیب در آمریکا را به اظهارات "روسیه‌هراسانه" متهم کرده است.
با وجود این، کارزار انتخاباتی خانم کلینتون با انتقاد شدید از اظهارات آقای ترامپ آن را حتی به موضوعی چون "امنیت ملی آمریکا" مرتبط کرد.

جیکوب سالیوان، مشاور ارشد سیاسی کلینتون دیروز در واکنش به گفته دونالد ترامپ نوشت: "این جریان (ایمیل‌ها) دیگر از حد یک کنجکاوی شخصی فراتر رفته و به حیطه امنیت ملی وارد شده است."

همزمانی اشاره ترامپ به روسیه و ایمیل‌های کلینتون با هک شدن ایمیل‌های دبیرخانه گردهمایی ملی انتخاباتی حزب دموکرات که در جریان آن هم نام روسیه به عنوان مظنون اصلی مطرح شد، باعث شده در چند روز گذشته علاقمندان به کارزارهای انتخاباتی در آمریکا، بارها تاریخچه جنگ سرد میان مسکو و واشنگتن را به یاد بیاورند.

کد مطلب: 55340| زمان انتشار: ۱۳۹۵/۵/۸ ۴:۱۴:۱۰| نسخه چاپی
جمعه ۲۷ مرداد ۱۳۹۶  ,   August 18, 2017

آخرین مطالب

سرویس ها:
دسترسی سریع:
© تمامی حقوق این وب سایت متعلق به فرازنیوز بوده و استفاده از مطالب تنها با ذکر نام منبع بلامانع می باشد.