واکنش ایران و آمریکا به جدایی جبهه النصره از القاعده

سیاست خارجی - فرازنیوز: سخنگوی وزارت امور خارجه تغییر نام جبهه النصره به جبهه فتح الشام را تنها بازی با کلمات دانست و تاکید کرد: ماهیت تروریستی این گروه با چنین اقدامی تغییر نمی یابد.
کد مطلب: 55341| زمان انتشار: ۱۳۹۵/۵/۸ ۴:۱۶:۱۰| نسخه چاپی
واکنش ایران و آمریکا به جدایی جبهه النصره از القاعده

به گزارش فرازنیوز، بهرام قاسمی سخنگو و رئیس مرکز دیپلماسی عمومی و رسانه ای وزارت امور خارجه، تغییر نام جبهه النصره به جبهه فتح الشام را تنها بازی با کلمات دانست و تاکید کرد ماهیت تروریستی این گروه با چنین اقدامی تغییر نمی یابد.

وی تصریح کرد: هدف از این بازی، خارج کردن این گروه از فهرست تروریسم است؛ در حالی که چهره زشت افراطی گری و تروریسم را نمی توان با این اقدامات تطهیر کرد.

سخنگوی وزارت امور خارجه اینگونه اقدامات را نشانه ورشکستگی سیاست طرفداران افراط در منطقه و در رأس آنها عربستان سعودی به عنوان پدر و حامی اصلی القاعده، طالبان، داعش، النصره و گروه های تروریستی متعدد به ویژه در سوریه دانست و از جامعه بین المللی خواست در مبارزه با تروریسم به عوامل و زمینه های پیدایش این پدیده شوم و اثرات آن توجه کنند و بر این اساس بانیان و حامیان این گروه ها را برای ریشه کن کردن آنها تحت فشار قرار دهند.

واکنش آمریکا
«جان کربی» سخنگوی وزارت خارجه آمریکا نیز در کنفرانس خبری امشب به مصاحبه «محمد جولانی» رهبر تروریست‌های النصره با شبکه قطری الجزیره و تغییر نام این گروه به «فتح‌الشام» واکنش نشان داد.

جان کربی گفت: «ممکن است این یک تکنیک تغییر برند باشد ولی ما گروه‌ها را بر اساس اعمال، ایدئولوژی و اهدافشان قضاوت می‌کنیم نه بر اساس نام.»

وی افزود: «نظر ما در خصوص جبهه‌النصره عوض نشده و این گروه کماکان هدفی مشروع برای آمریکا و روسیه است؛ این گروه کماکان مشمول شرایط آتش‌بس نمی شود و هنوز از گروه‌های تروریستی است.»

سخنگوی وزارت خارجه آمریکا به خبر دیشب از موج جدید سرکوب‌ها در ترکیه یعنی بسته شدن بیش از 100 رسانه به دلیل حمایت از کودتاگران هم واکنش نشان داد و گفت: «عمیقاً به این خاطر نگران‌ایم. انتظار داریم دولت ترکیه به حاکمیت قانون و حفاظت از آزادی‌های اساسی ملت ترکیه، پایبند باشد.»

کد مطلب: 55341| زمان انتشار: ۱۳۹۵/۵/۸ ۴:۱۶:۱۰| نسخه چاپی
پنج شنبه ۲ شهریور ۱۳۹۶  ,   August 24, 2017

آخرین مطالب

سرویس ها:
دسترسی سریع:
© تمامی حقوق این وب سایت متعلق به فرازنیوز بوده و استفاده از مطالب تنها با ذکر نام منبع بلامانع می باشد.