واکنش تازۀ ایران به عملیات موصل

سیاست خارجی - واحد مرکزی خبر نوشت: سخنگوی وزارت امور خارجه در تازه ترین اظهارنظر گفت: ایران تا پاکسازی کامل عراق، در کنار ملت و دولت این کشور خواهد ماند
کد مطلب: 57078| زمان انتشار: ۱۳۹۵/۷/۲۷ ۱۰:۴۷:۱۰| نسخه چاپی
واکنش تازۀ ایران به عملیات موصل

بهرام قاسمی افزود:  «کشورهایی که با خواست و هماهنگی دولت عراق در صحنه مبارزه با تروریسم و بیرون راندن داعش حضور دارند، حُسن نیت داشته و به جبران برخی خطاهای گذشته، رفتار جدی و صادقانه در مبارزه با تروریست‌ها داشته باشند.»
 
 بهرام قاسمی درباره تناقض حضور آمریکایی‌ها در عملیات موصل با وجود نقش حمایتی از داعش و دیگر گروه‌های تروریستی گفت: نگاه‌های مختلفی درباره حاضران در صحنه عراق و منطقه وجود دارد؛ یکی نگاه بدبینانه و یکی نگاه خوشبینانه.
 
وی افزود: ما از هرگونه رفتاری که در مبارزه و مقابله با تروریسم به صورت صادقانه باشد قطعا حمایت می‌کنیم و مهم‌تر این است که به آنچه دولت عراق به عنوان دولتی مستقل تصمیم بگیرد، احترام می‌گذاریم و قطعا قصد دخالت در مسائل داخلی این کشور را نداریم.
 
قاسمی گفت: آنچه مهم است، موصل بخشی از خاک عراق است و سرنوشت آن و تصمیم‌گیری درباره آن به دولت این کشور مربوط می‌شود. به همین علت، هر آنچه با خواست و هماهنگی دولت عراق در چارچوب مبارزه با تروریسم اتخاذ شود، گامی مثبت است.
 
سخنگوی وزارت امور خارجه در مصاحبه با واحد مرکزی خبر افزود: ما از ابتدا به تمامیت ارضی و حاکمیت ملی کشور همسایه، عراق احترام گذاشته، به آن پایبند بوده، برایش سرمایه‌گذاری کرده و به آن اهمیت بالایی داده‌ایم و این مواضع ما تغییرناپذیر است.
 
وی اضافه کرد: ما عراقی باثبات و توسعه‌یافته می‌خواهیم که از صلح و ثبات برخوردار باشد و بتواند از حاکمیت ملی و تمامیت ارضی خود دفاع کند.
 
قاسمی تاکید کرد: بر این اساس از هرگونه مبارزه‌ای که دولت عراق بتواند علیه تروریست‌ها داشته باشد و آنان را از این کشور براند، دفاع می‌کنیم و همچنان که بارها اعلام کرده‌ایم، تا پاکسازی کامل عراق و برقراری ثبات در این کشور در کنار ملت و دولت این کشور خواهیم ماند.
 
وی افزود: ما در کنار همه قشرها، همه پیروان مذاهب، قومیت‌ها و قبایل و گروه‌های مختلف عراقی که همواره و در طول تاریخ به طور مسالمت‌آمیز کنار یکدیگر زندگی کرده‌اند و می‌کنند، خواهیم بود و به آنان کمک می کنیم.
 
سخنگوی دستگاه دیپلماسی، مبارزه با تروریسم را سیاست اصولی و تغییرناپذیر کشورمان از گذشته تاکنون دانست و تاکید کرد: همانطور که در سالیان گذشته تاکنون در عمل نشان داده‌ایم، ما در مبارزه با تروریسم با هیچ‌کس تعارف نداریم و شوخی نمی‌کنیم و به صورت جدی و در این مبارزه سهیم خواهیم بود و از آن حمایت می‌کنیم.
 
قاسمی افزود: جمهوری اسلامی ایران از هرگونه مبارزه جدی و صادقانه علیه تروریسم در منطقه به ویژه در کشورهای همسایه حمایت می‌کند و در آن سهیم است و خواهد بود.

کلید واژه ها: عملیان موصل عراق ایران
کد مطلب: 57078| زمان انتشار: ۱۳۹۵/۷/۲۷ ۱۰:۴۷:۱۰| نسخه چاپی
سه شنبه ۳۱ مرداد ۱۳۹۶  ,   August 22, 2017

آخرین مطالب

سرویس ها:
دسترسی سریع:
© تمامی حقوق این وب سایت متعلق به فرازنیوز بوده و استفاده از مطالب تنها با ذکر نام منبع بلامانع می باشد.