رییس هیات‌ مدیره شرکت بهدیس تدبیر آتیه:

کسب سهم 10 درصدی از بازار واردات خارجی خمیردندان با تولیدات داخلی

صنایع و بازرگانی - فرازنیوز: عضو انجمن صنایع شوینده با اشاره به واردات 1.2 میلیارد دلاری خمیردندان به کشور گفت: با تلاش صورت گرفته و با تولید محصولی جدید 10 درصد از سهم 75 درصدی بازار مصرف داخلی که با برندهای خارجی تامین می شود به تولیدات داخلی اختصاص یافت.
کد مطلب: 57194| زمان انتشار: ۱۳۹۵/۸/۱ ۱۵:۱۴:۱۰| نسخه چاپی
کسب سهم 10 درصدی از بازار واردات خارجی خمیردندان با تولیدات داخلی
به گزارش "فرازنیوز" محمد دولابی در یک نشست خبری با بیان اینکه 75 درصد بازار مصرف خمیردندان کشور مربوط به کالاهای وارداتی است ، اظهار کرد: سالانه 1.2 میلیارد دلار ارز صرف واردات خمیردندان می شود و تولیدکنندگان داخلی تنها سهم 25 درصدی از این بازار را در اختیار داشته اند.

وی افزود: با نیازسنجی بازار این نتیجه حاصل شد که با تولید نوع خاصی از خمیردندان می توان سهم واردکنندگان این محصول را در بازار کاهش داده و با تولید خمیردندان زغالی  توانستیم 10 درصد از سهم واردکنندگان را به تولید این محصول اختصاص دهیم.

عضو انجمن صنایع شوینده خاطرنشان کرد: 600 هزار عدد خمیردندان زغالی وارد بازار شده است و تا کنون حتی یک مصرف کننده ناراضی وجود نداشته است.

وی به هدفگذاری کسب سهم 40 درصدی از بازار 75 درصدی خمیردندان خارجی که در حال حاضر از طریق واردات تامین می شود اشاره کرد و افزود: تنها در 60 روز تولید توانستیم 10 درصد سهم بازار خارجی ها را به دست آوریم و درخواست هایی نیز برای ایجاد نمایندگی تولید این نوع از خمیردندان در کشورهای ترکیه، ارمنستان و عراق دریافت شده است.

 وی اشتغالزایی این واحد تولیدی را 1200 نفر اعلام کرد و افزود: امروزه فرهنگ استفاده از مسواک و خمیردندان از کودکی در فرزندان نهادینه شده و باید محصولی روانه بازار شود که خاص بوده و از مشابه محصولات خارجی کیفیتی به مراتب بالاتر داشته باشد و بتواند دربازار جهانی نیز حرفی برای گفتن داشته باشد.

دولابی تولید این کارخانه را یک هزار تن در سال اعلام کرد و افزود: ظرفیت تولید این کارخانه تا 3 هزار تن در سال قابل افزایش است .

وی میزان مصرف خمیردندان در کشور را 300 میلیون تویوب اعلام کرد و افزود: ما تا کنون توانسته ایم 10 درصد سهم بازار خارجی را کسب کرده و قیمتی یک سوم مشابه خارجی را به بازار عرضه کنیم .

دولابی با بیان اینکه در سال 2014 تولید خمیردندان زغالی در جهان آغاز شده است عنوان کرد: تولیدکنندگان سدیم فلوراید به دلیل زیانی که از این بحث می دیدند مقالات علمی تحقیقات این تولید را از روی سایت های علمی برداشته اند .

** عرضه خمیردندان های بدون سدیم فلوراید به بازار در آینده نزدیک

شمس دهقان مدیرتولید واحد تولیدی شرکت بهدیس به قدمت مصرف زغال و نمک در سلامت دندان پیشینیان اشاره کرد و گفت: تحقیقات علمی وجود سدیم فلوراید در خمیردندان و سرطانی بودن این ماده را ثابت کرده است. بنابراین باید انواع بی ضرر این محصولات همچون خمیردندان زغالی که در گذشته نیز سابقه ای از ترکیب نمک و زغال در نسلهای گذشته داشته، در دستور کار قرار گیرد.

به گفته وی استاندارد 1500 میلی گرم فلوراید در خمیردندان مورد استفاده قرار می گیرد، درحالی که باید مصرف آن کمتر از این باشد، اما به دلیل لابی های تولیدکنندگان برندهای مطرح جهان تولیدکنندگان مایل به کاهش میزان این ماده سرطان زا در تولیدات خود نیستند.

شمس دهقان به آغاز تولید خمیردندان زغالی در جهان از سال 2014 اشاره کرد و گفت: تولیدکنندگان سدیم فلوراید به دلیل زیانی که از این بحث می دیدند مقالات علمی تحقیقات این تولید را از روی سایت های علمی برداشته اند و با در اختیار قرار دادن این ماده با قیمت های پایین تلاش دارند تا از تولید انواع دیگر خمیردندان های جدید و بی ضرر جلوگیری کنند.

کلید واژه ها: خمیردندان زغالی بنسر
کد مطلب: 57194| زمان انتشار: ۱۳۹۵/۸/۱ ۱۵:۱۴:۱۰| نسخه چاپی
یکشنبه ۲ مهر ۱۳۹۶  ,   September 24, 2017

آخرین مطالب

سرویس ها:
دسترسی سریع:
© تمامی حقوق این وب سایت متعلق به فرازنیوز بوده و استفاده از مطالب تنها با ذکر نام منبع بلامانع می باشد.