پزشك مشهور تبريزی بازداشت شد

قضایی و انتظامی - فرازنیوز: در حالی که جامعه هنوز متاثر از مرگ دو تن از اعضای خانواده دکتر علیرضا صلحی پزشک مشهور تبریزی است، خبرهای جدیدی از این ماجرا می‌رسد.
کد مطلب: 57362| زمان انتشار: ۱۳۹۵/۸/۸ ۱۷:۴۸:۱۰| نسخه چاپی
پزشك مشهور تبريزی بازداشت شد

به گزارش فرازنیوز، خبر دستگيري پزشك مشهور تبريزي، در پي ماجراي كشته شدن همسر و مادربزرگش انتشار گسترده‌اي در فضاي مجازي پيدا كرده است. يك منبع آگاه در وزارت بهداشت با تاييد اين خبر به «اعتماد» مي‌گويد كه «اين پزشك از مظنون بالاتر است و [دادسرا] در حال صدور كيفرخواست براي اوست.»

اين پزشك كه از سال گذشته با انتشار توصيه‌اي مبني بر «گوش دادن به صداي شجريان براي بهبود بيماري» و «تقبل هزينه درمان برخي از بيمارانش» مشهور شده بود، مهر امسال به دليل آنچه در ابتدا «خوردن غذاي نذري مسموم» اعلام شد، همسر و مادربزرگش را از دست داد. اين در حالي است كه به گفته منبع آگاه وزارت بهداشت «موضوع نذري كاملا منتفي است و او خودش غذا را تهيه كرده بود.» او مي‌گويد: «هيچ فردي غذايي نداده است. او خودش غذا را خريده و فيلم رستوراني كه از آنجا غذا را تهيه كرده، موجود است. همه شواهد و بعضي سوابق نيز دال بر اين است كه او از مظنون بالاتر و متهم است و [دادسرا] در حال تهيه كيفرخواست براي اوست. البته ما از خيلي روز پيش‌تر مي‌دانستيم كه [پليس] به او مظنون است.»

تاييد خبر «دستگيري» و «صدور كيفرخواست براي پزشك مشهور» در حالي است كه هنوز هيچ مسوول قضايي و انتظامي درباره آن واكنشي نشان نداده و سرهنگ اسماعيل‌پور، معاونت اجتماعي پليس آگاهي تبريز نيز به «اعتماد» مي‌گويد كه «هيچ اطلاعي درباره پرونده ندارد و موضوع همچنان در دست بررسي است.»

روز پنجشنبه، برخي كانال‌هاي تلگرامي با انتشار خبر بازداشت نوشتند: «طبق اخبار موثق واصله، گفته مي‌شود اين پزشك تبريزي از ۸ روز قبل در بازداشت به سر برده و از ۲ روز قبل نيز تحت بازجويي‌هاي تخصصي قرار گفته است.» روز بعد از آن نيز سايت‌هاي خبري سلامت آنلاين و الف به نقل از يكي از دوستان اين پزشك كه نامي از او برده نشده است، خبر بازداشت را تاييد كردند.

درحالي سه هفته از وقوع اين حادثه مي‌گذرد كه هنوز مسوولان قضايي و انتظامي جزيياتي از اين حادثه و نتيجه تحقيقات خود اعلام نكرده‌اند، موضوعي كه باعث شده تا بازار شايعات داغ شود. به نظر مي‌رسد حالا با انتشار خبر بازداشت، زمان آن فرا رسيده باشد كه مسوولان نتيجه تحقيقات خود را در اختيار مردم و رسانه‌ها قرار دهند تا از گسترش شايعه‌ها در اين‌باره جلوگيري شود.

حسين قاضي‌زاده‌هاشمي، وزير بهداشت پس از وقوع حادثه در پيامي، ضمن بيان تسليت، از پيگيري ماجرا تا حصول نتيجه نهايي خبر داد و نوشت: «با عرض تسليت اين ضايعه تاسف‌بار، جناب آقاي دكتر صومي، رياست محترم دانشگاه علوم پزشكي تبريز به عنوان نماينده اين جانب، پيگيري علت وقوع اين حادثه را تا حصول نتيجه نهايي برعهده خواهند داشت.» همزمان سعيد شبستري‌خياباني، معاون سياسي و امنيتي استاندار آذربايجان شرقي نيز در واكنش به اين حادثه گفت: «درگذشت اعضاي خانواده پزشك تبريزي، به هيچ عنوان، مساله‌اي امنيتي نيست و از طريق مراجع ذي‌صلاح در حال پيگيري است.»

کد مطلب: 57362| زمان انتشار: ۱۳۹۵/۸/۸ ۱۷:۴۸:۱۰| نسخه چاپی
پنج شنبه ۲۶ مرداد ۱۳۹۶  ,   August 17, 2017

آخرین مطالب

سرویس ها:
دسترسی سریع:
© تمامی حقوق این وب سایت متعلق به فرازنیوز بوده و استفاده از مطالب تنها با ذکر نام منبع بلامانع می باشد.