آسانژ: به ترامپ اجازه نمی‌دهند پیروز شود

تحولات جهانی - بنیانگذار وب سایت افشاگر ویکی‌لیکس گفت در آمریکا اجازه نخواهند داد نامزد جمهوری‌خواهان در انتخابات آتی پیروز شود.
کد مطلب: 57563| زمان انتشار: ۱۳۹۵/۸/۱۴ ۲۳:۱۰:۱۰| نسخه چاپی
آسانژ: به ترامپ اجازه نمی‌دهند پیروز شود
به گزارش اسپوتنیک، جولیان آسانژ، سردبیر ویکیلیکس در مصاحبه اختصاصی با شبکه تلویزیونی راشاتودی اعلام کرد به دونالد ترامپ، نامزد جمهوری خواه انتخابات آمریکا، اجازه نمی دهند در انتخابات پیروز شود. 
 
وی گفت: "ترامپ، همه گروه های هیئت حاکمه به غیر از احتمالا پروتستان های انجلیلی را از خود رانده است. بانک ها، نهاد های اطلاعاتی، مجتمع صنایع نظامی، شرکت های بزرگ خارجی و غیره در اطراف هیلاری کلینتون متحد شده اند. این نکته درباره رسانه ها نیز صدق می کند. صاحبان رسانه و حتی خبرنگاران معمولی از کلینتون حمایت می کنند." 
 
بنیانگذار ویکی‌لیکس در بخشی دیگر از اظهارتش درباره یکی از نامه های هیلاری کلینتون، نامزد  دموکرات انتخابات آتی آمریکا گفت وی اعتراف کرد دولت های عربستان سعودی و قطر، کمک های مالی به گروه تروریستی داعش می رسانند. 
 
آسانژ خاطرنشان کرد: «هیلاری کلینتون در ایمیلی در سال دو هزار و چهارده -که پایگاه اینترنتی ویکی لیکس ماه گذشته آن را فاش کرد- از جان پودستا، مشاور وقت باراک اوباما رئیس جمهور آمریکا، خواست تا بر قطر و عربستان سعودی که از داعش و دیگر گروه های افراطی حمایت های پنهانی مالی و لجستیک می کنند، فشار وارد کند.»  
 
بنیانگذار ویکی‌لیکس گفت: «همه تحلیل گران می دانند و حتی دولت آمریکا نیز با این موضوع موافق است که برخی از مقامات سعودی از داعش حمایت و این گروه را تأمین مالی می کنند، اما این گونه جلوه داده اند که برخی از شاهزاده های سرکش هستند که از پول نفت خود برای انجام دادن هر کاری که دلشان می خواهد استفاده می کنند و دولت در واقع با این موضوع موافق نیست. اما در این ایمیل آمده است که این دولت عربستان سعودی و دولت قطر هستند که داعش را تأمین مالی می کنند.» 
 
جولین آسانژ گفت: در زمان هیلاری کلینتون، بزرگترین قرارداد فروش تسلیحاتی در جهان با عربستان سعودی منعقد شد که ارزش آن بیش از هشتاد میلیارد دلار بود. طی دوره ای که او وزیر امور خارجه بود، حجم کلی صادرات تسلیحات از آمریکا دو برابر شد. 
 
وی درباره اتهامات گسترده مطرح شده از سوی کمپین انتخاباتی کلینتون و رسانه های غربی درباره ادعای  اینکه ویکی لیکس در تلاش برای تأثیر گذاری بر انتخابات ریاست جمهوری آمریکا به نفع دونالد ترامپ یا شاید هم به نیابت از روسیه است. اما آسانژ این چشم انداز را رد کرد. 
 
بنیانگذار وب سایت افشاگر ویکی‌لیکس گفت:‌ «تحلیل من این است که به ترامپ اجازه داده نمی شود در انتخابات به پیروزی برسد. زیرا او هر چه را که می خواهد، دارد. اما ترامپ یک دستگاه سیاسی را در کنار خود نمی بیند.»
کلید واژه ها: ترامپ آسانژ
کد مطلب: 57563| زمان انتشار: ۱۳۹۵/۸/۱۴ ۲۳:۱۰:۱۰| نسخه چاپی
چهارشنبه ۱ شهریور ۱۳۹۶  ,   August 23, 2017

آخرین مطالب

سرویس ها:
دسترسی سریع:
© تمامی حقوق این وب سایت متعلق به فرازنیوز بوده و استفاده از مطالب تنها با ذکر نام منبع بلامانع می باشد.