انتقاد شدید سخنگوی وزارت خارجه از دلواپسان

سیاست داخلی - فرازنیوز: سخنگوی وزارت خارجه گفت: کسانی با ادعای دلواپسی غیرمنصفانه فقط می‌نشینند، نِق می‌زنند و با دروغگویی شب را روز و روز را شب توصیف می‌کنند. اینها هر چه در کشور کمتر باشند بهتر است.
کد مطلب: 58175| زمان انتشار: ۱۳۹۵/۹/۲ ۲۰:۰:۱۰| نسخه چاپی
انتقاد شدید سخنگوی وزارت خارجه از دلواپسان

بهرام قاسمی در گفت‌وگو با «خبرآنلاین» درباره ضرورت پیشرو یا دنباله‌رو بودن دیپلماسی پارلمانی نسبت به دیلپماسی دستگاه وزارت خارجه گفت: این موضوع، قاعده‌مندی خاصی ندارد چون دیپلماسی پارلمانی در جای خودش تعریف می‌شود.

وی با تأکید بر اهمیت و تأثیرگذاری دیپلماسی پارلمانی و ضرورت فعال‌بودن آن افزود: روزی شاید نتوان درباره موضوعی از موضع دولت با دولت یک کشور سخن گفت ولی از طریق دیپلماسی پارلمانی بتوان این کار را انجام داد یعنی هیأتی از مجلس شورای اسلامی براساس هدفی تعریف‌شده به آنجا برود و گرهی را باز کند. چنین حالتی مصداق پیشتازی دیپلماسی پارلمانی است. در برخی مواقع نیز شاید لازم باشد ابتدا وزارت خارجه ورود کند و سپس هیأت پارلمانی پیگیر قضیه شود.

سخنگوی وزارت خارجه یادآور شد: وزارت خارجه از ظرفیت دیپلماسی پارلمانی خوب دارد استفاده می‌کند، البته نمی‌توان این بهره‌گیری از ظرفیت دیپلماسی پارلمانی را حداکثری خواند ولی به طور نسبی تحرک آقای لاریجانی و هیأت‌های پارلمانی در حوزه سیاست خارجی خوب توصیف می‌شود.

وی درباره تأثیر دیپلماسی پارلمانی در برقراری دوباره روابط دیپلماتیک میان تهران و لندن و بازگشایی سفارتخانه‌های دو کشور نیز اظهار کرد: ارزیابی من آن است که دیپلماسی پارلمانی در این موضوع تأثیر نداشت چون مسائل مربوط به انگلیس فرق می‌کند.

قاسمی در پاسخ به این سوال که دیپلماسی پارلمانی مجلس نهم با وزارت خارجه همسوتر و هماهنگ تر بود یا مجلس دهم؟ تصریح کرد: قضاوت درباره این مسئله هنوز زود است ولی در مجموع می‌توان گفت معدل مجلس دهم در درک و فهم سیاست خارجی بالاتر است.

وی با مثبت ارزیابی کردن حضور یک دیپلمات در رأس مدیریت قوه مقننه افزود: آقای لاریجانی فرد توانمندی در حوزه دیپلماسی است و در مجلس گذشته نیز فعال بود. موضعگیری‌های او در حوزه سیاست خارجی بسیار دقیق است.

سخنگوی وزارت خارجه درباره کاهش تعداد دلواپسان در مجلس دهم نسبت به دوره نهم گفت: همه دلواپس ایران هستیم اما کسانی با ادعای دلواپسی نیز غیرمنصفانه فقط می‌نشینند، نِق می‌زنند و با دروغگویی شب را روز و روز را شب توصیف می‌کنند و کارهایی را که انجام شده است قبول ندارند و مسائل را سیاه‌نمایی می‌کنند. چنین کسانی دلواپس واقعی کشور نیستند و هر چه در کشور کمتر باشند بهتر است چون نقش منتقد را بازی نمی‌کنند.

قاسمی با بیان اینکه هر چه تعداد منتقد آگاه در کشور بیشتر باشد خوب است، افزود: معتقدم در مجلس دهم وزن منتقدان واقعی و منصف نسبت به مجلس گذشته بیشتر است.

کد مطلب: 58175| زمان انتشار: ۱۳۹۵/۹/۲ ۲۰:۰:۱۰| نسخه چاپی
جمعه ۲۷ مرداد ۱۳۹۶  ,   August 18, 2017

آخرین مطالب

سرویس ها:
دسترسی سریع:
© تمامی حقوق این وب سایت متعلق به فرازنیوز بوده و استفاده از مطالب تنها با ذکر نام منبع بلامانع می باشد.