جشنواره برترین‌های پژوهش و نوآوری به پله نهم رسید

شهرداری حمل و نقل - فرازنیوز:رییس مرکز مطالعات و برنامه‌ریزی شهر تهران از برگزاری نهمین جشنواره بین‌المللی برترین‌های پژوهش و نوآوری (جایزه جهانی تهران) در روزهای 21 و 22 آذرماه سال جاری خبر داد.
کد مطلب: 58480| زمان انتشار: ۱۳۹۵/۹/۱۶ ۱۳:۱۰:۱۰| نسخه چاپی
جشنواره برترین‌های پژوهش و نوآوری به پله نهم رسید

به گزارش" فراز نیوز"، بابک نگاهداری درباره نهمین دوره جشنواره برترین‌های پژوهش و نوآوری گفت: این جشنواره در روز 21 و 22 آذرماه سال جاری در محل برج میلاد تهران برگزار خواهد شد که یک بخش از این جشنواره تقدیر از برگزیده‌های پژوهش و نوآوری است و بخش دیگر نمایشگاه دستاوردهای پژوهشی خواهد بود.

نگاهداری با اشاره به اینکه در این جشنواره 50 غرفه شامل دانشگاه‌های سراسر کشور، سازمان‌ها و مناطق شهرداری تهران حضور دارند، همچنین غرفه‌هایی به مراکز تحقیقاتی وزارتخانه‌ها و دستگاه‌های دولتی اختصاص داده شده است.وی افزود: در نهمین دوره نمایشگاه پژوهش و نوآوری نمایشگاه عکس زنان و زندگی شهری به همراه پژوهش‌های ویژه شهرداری تهران که ظرف ده سال گذشته انجام شده است برگزار می‌شود که از ویژگی‌های خاص این دوره است.

وی تاکید کرد: در این دوره از جشنواره برای تقویت بخش بین‌الملل جشنواره با 50 دانشگاه و مجله فعال در حوزه شهری ارتباط برقرار کردیم. همچنین 30 آژانس برنامه‌ریزی فعال در کشور فرانسه برای برگزاری این جشنواره نظرات خود را اعلام کردند.رییس مرکز مطالعات و برنامه‌ریزی شهر تهران با اشاره به 13 محور اصلی این جشنواره، ادامه داد: محور ایثار و مقاومت و ارتقای فرهنگ شهروندی به محورهای سنوات قبلی این جشنواره اضافه شده است. در حال حاضر در حوزه معماری، 878 اثر، حوزه ایمنی 544 اثر، اقتصاد شهری 455 اثر، سبک زندگی 407 اثر و فرهنگ شهری 306 اثر به جشنواره ارسال شده است

.

نگاهداری درخصوص تعداد ارسالی به سومین کنفرانس علمی مدیریت شهری گفت: 725 چکیده مقاله داخلی در قالب 11 محور موضوعی و 92 چکیده مقاله خارجی به جشنواره ارسال شده است. مجموعا 37 کشور شامل انگلستان، فرانسه، آمریکا، مکزیک، چین، کنیا، مصر، سوریه، تونس و... در این جشنواره مشارکت فعال داشتند و مجموعا 332 اثر بین‌المللی به دبیرخانه جشنواره ارسال شده است.

فرهادی دبیر نهمین جشنواره جایزه بین‌المللی تهران نیز درخصوص تاثیر این جشنواره بر بهبود عملکرد مدیریت شهری گفت: کلیه آثار پذیرفته شده در جشنواره مربوط به دو سال اخیر می‌باشد و جزو آثار برتر دنیا و کشورمان محسوب می‌شود تا پس از پایان این جشنواره جمع‌بندی و پیشنهادات در اختیارات مدیریت شهری قرار گیرد.وی با تاکید بر اینکه جوایز جهانی ارزش معنوی بیشتری نسبت به جایزه مادی آن دارد، افزود: در این دوره باید 5 اثر در بخش بین‌المللی انتخاب می‌شد که به دلیل حساسیت و سخت‌گیری داوران تنها سه اثر حائز برتری در این بخش شدند. همچنین 390 اثر هم شایسته تقدیر در این جشنواره خواهند بود که به آنها تندیس جشنواره تعلق می‌گیرد اما از این میان تنها 8 اثر به عنوان جایزه جهانی تهران منتخب خواهند شد.

دبیر نهمین جشنواره جایزه بین‌المللی تهران برگزاری 11 پنل تخصصی از دیگر برنامه‌های نهمین دوره جشنواره بین‌المللی برترین‌های پژوهش و نوآوری خواند و افزود: قطعا تلاش خواهد شد از آثار ارسالی و بویژه آثار منتخب، نهایت بهره گرفته شود و پیشنهادات کاربردی استخراج و در اختیار مدیریت شهری قرار گیرد

کد مطلب: 58480| زمان انتشار: ۱۳۹۵/۹/۱۶ ۱۳:۱۰:۱۰| نسخه چاپی
پنج شنبه ۲۶ مرداد ۱۳۹۶  ,   August 17, 2017

آخرین مطالب

سرویس ها:
دسترسی سریع:
© تمامی حقوق این وب سایت متعلق به فرازنیوز بوده و استفاده از مطالب تنها با ذکر نام منبع بلامانع می باشد.