اعتراض رسمی ایران در سازمان ملل به تمدید داماتو

سیاست خارجی - فرازنیوز: نماینده دائم جمهوری اسلامی ایران در سازمان ملل: دولت ایران تمدید قانون تحریم ایران (ایسا) تا پایان سال 2026 میلادی را مغایر تعهدات آمریکا بر اساس برجام می داند.
کد مطلب: 58482| زمان انتشار: ۱۳۹۵/۹/۱۷ ۱۰:۵۹:۱۰| نسخه چاپی
اعتراض رسمی ایران در سازمان ملل به تمدید داماتو
به گزارش  خبرگزاری صدا و سیما، غلامعلی خوشرو، سفیر و نماینده دائم جمهوری اسلامی ایران در سازمان ملل با ارسال نامه ای به بان کی مون دبیر کل سازمان ملل متحد اعلام کرد: دولت جمهوری اسلامی ایران مصوبه اخیر کنگره امریکا و تمدید قانون تحریم ایران (ایسا) تا پایان سال 2026 میلادی را مغایر تعهدات آمریکا بر اساس برجام می داند.
 
در این نامه تاکید شده است که بر اساس مفاد برجام، آمریکا بعنوان یکی از طرفهای برجام متعهد شده است از تمدید و وضع مجدد تحریم و یا هر اقدام مغایر با اهداف، نص و روح برجام خودداری کند. 
 
خوشرو افزوده است: تمدید قانون تحریم ایران (ایسا) بر خلاف تعهدات برجامی آمریکا است و لذا این کشور مسئول پیامدهای منفی و آثار زیانبار چنین اقدامی خواهد بود.
 
در این نامه از دبیرکل سازمان ملل متحد خواسته شده است که از همه طرفهای برجام به ویژه آمریکا بخواهد تا به تعهدات خود پایبند بمانند. همچنین از وی خواسته شده است تا این اقدام اخیر آمریکا و سایر موارد بد عهدی در اجرای تعهدات برجام را در چارچوب گزارش آتی خود به شورای امنیت منعکس کند.
کد مطلب: 58482| زمان انتشار: ۱۳۹۵/۹/۱۷ ۱۰:۵۹:۱۰| نسخه چاپی
شنبه ۲۸ مرداد ۱۳۹۶  ,   August 19, 2017

آخرین مطالب

سرویس ها:
دسترسی سریع:
© تمامی حقوق این وب سایت متعلق به فرازنیوز بوده و استفاده از مطالب تنها با ذکر نام منبع بلامانع می باشد.