وضعیت هوای تهران خوب نیست؛ در خانه بمانید

محیط زیست گردشگری - فرازنیوز: معاون پایش و نظارت محیط زیست استان تهران از ناسالم شدن کیفیت هوای استان تهران برای گروههای حساس خبر داد و گفت: پدیده وارونگی هوا موجب ایجاد آلودگی شده که تا ۲۴ ساعت آینده باقی خواهد ماند.
کد مطلب: 58632| زمان انتشار: ۱۳۹۵/۹/۲۴ ۱۰:۴۰:۱۰| نسخه چاپی
وضعیت هوای تهران خوب نیست؛ در خانه بمانید

به گزارش تسنیم، محمدرستگار درباره آخرین وضعیت و کیفیت هوای استان تهران اظهار کرد: وزش باد در روزهای  گذشته موجب شد تا شاهد کاهش غلظت آلاینده‌ها در کلان‌شهرهایی همچون تهران باشیم اما این ذرات معلق کمتر از 2.5 میکرون دوباره به تهران بازگشته‌اند.

وی ادامه داد: سکون هوا و وارونگی دما موجب شده تا عدد شاخص ذرات معلق کمتر از 2.5 میکرون امروز سه‌شنبه به 103  در استان تهران برسد و شرایط کیفیت هوا برای گروههای حساس، بیماران قلبی  و ریوی، کودکان و سالمندان ناسالم شود.

معاون پایش و نظارت محیط زیست استان تهران تصریح کرد: منطقه 18 تهران آلوده‌ترین نقطقه استان محسوب می‌شود چرا که بر اساس اندازه‌گیری دستگاههای سنجش آلودگی، شاخصهای ذرات معلق کمتر از 2.5 میکرون در این منطقه بر روی عدد 154 قرار دارد که بیانگر ناسالم شدن برای همه افراد است.

رستگاری عنوان کرد: پیش‌بینی می‌شود که وضعیت وارونگی دما و آلودگی هوا تا 24 ساعت آینده ماندگار باشد و رفته رفته وضعیت بهبود پیدا کند.

وی اظهار کرد: در حال حاضر شاخص‌ها نشان‌دهنده ناسالم بودن کیفیت هوا برای گروههای حساس، سالمندان و بیماران قلبی و ریوی است که امیدواریم این گروه‌های حساس از تردد در مناطق آلوده شهر خودداری کنند.

کد مطلب: 58632| زمان انتشار: ۱۳۹۵/۹/۲۴ ۱۰:۴۰:۱۰| نسخه چاپی
پنج شنبه ۲ شهریور ۱۳۹۶  ,   August 24, 2017

آخرین مطالب

سرویس ها:
دسترسی سریع:
© تمامی حقوق این وب سایت متعلق به فرازنیوز بوده و استفاده از مطالب تنها با ذکر نام منبع بلامانع می باشد.