مجله فوربس معرفی کرد

پوتین قدرتمندترین فرد جهان در سال 2016

تحولات جهانی - فرازنیوز: نشریه آمریکایی فوربس روز چهارشنبه در رتبه بندی سالیانه خود ولادیمیر پوتین رئیس جمهوری روسیه را در سال 2016 برای چهارمین سال پیاپی، نیرومندترین فرد جهان معرفی کرد.
کد مطلب: 58666| زمان انتشار: ۱۳۹۵/۹/۲۵ ۱۲:۳:۱۰| نسخه چاپی
پوتین قدرتمندترین فرد جهان در سال 2016
به گزارش روز چهارشنبه خبرگزاری فرانسه، دونالد ترامپ رئیس جمهوری منتخب آمریکا در رده دوم جدول مجله فوربز برای تعیین قدرتمندترین فرد جهان قرار دارد.
 
این مجله تخصصی در کسب و کار نوشت: رئیس جمهوری روسیه نفوذ کشورش را تقریبا در همه گوشه و کنار جهان اعمال کرده است. 
 
فوربس نوشت؛ پوتین از سرزمین مادری خود تا سوریه و تا انتخابات ریاست جمهوری آمریکا به هر چه می خواهد، دست می یابد.
 
به نوشته فوربس، رهبر 64 ساله روسیه از نظر هنجارهای متعارف جهانی، نامحدود است و دسترسی وی در سال های اخیر چند برابر شده است.
 
این مجله می افزاید؛ ترامپ که حدود یک ماه دیگر (اول بهمن ماه) رئیس جمهوری آمریکا می شود و در رده دوم قرار گرفته است، ظاهرا در برابر جنجال و رسوایی، مصونیت و بر مجلس نمایندگان و سنای کنگره تسلط و یک شبکه شخصی به ارزش میلیاردها دلار در اختیار دارد.
 
ترامپ که ماه گذشته (نوامبر) به عنوان رئیس جمهوری آینده ایالات متحده انتخاب شد، در رتبه بندی سال 2015 فوربس در رده هفتاد و پنجم قرار داشت.
 
جایگاه سومین فرد نیرومند جهان مجله فوربس در سال جاری به آنگلا مرکل صدر اعظم آلمان اختصاص یافته که به مدت 11 سال سکان بزرگ ترین قدرت اقتصادی اروپا را در دست داشته است و قصد دارد در انتخابات سال آینده نیز مجددا نامزد شود. 
 
اما باراک اوباما رئیس جمهوری کنونی آمریکا که در سال 2015 در جایگا دوم فوربس قرار داشت، در حالی که در هفته های آخر ریاست خود بر کاخ سفید قرار دارد و حزب دمکرات وی پس از پیروزی غیرمنتظره ترامپ، از کاخ سفید و کنگره بیرون رانده شد، در سال جاری به رده چهل و هشتم جدول این مجله سقوط کرده است.
 
جایگاه چهارم فوربس نیز به شی جینپینگ رئیس جمهوری چین و رتبه پنجم به پاپ فرانسیس رئیس کشور واتیکان اختصاص یافته است.
 
فوربس نوشته است: نفوذ صدها نامزد از نقاط مختلف جهان را برای تکمیل فهرست سالیانه خود، بررسی و ارزیابی کرده و در نهایت نام 74 فرد نیرومند و تاثیرگذار را در آن گنجانده است.
کد مطلب: 58666| زمان انتشار: ۱۳۹۵/۹/۲۵ ۱۲:۳:۱۰| نسخه چاپی
جمعه ۲۵ آبان ۱۳۹۷  ,   November 16, 2018

آخرین مطالب

سرویس ها:
دسترسی سریع:
© تمامی حقوق این وب سایت متعلق به فرازنیوز بوده و استفاده از مطالب تنها با ذکر نام منبع بلامانع می باشد.