بازي پزشكان قلابی با جان مردم

اجتماعی - فرازنیوز: هر بار كه هويت پزشكي قلابي آشكار و بازداشت مي شود، تصور عمومي به اين سمت مي رود كه با اين بازداشت، ديگر پرونده پزشكان دروغين بسته شده است؛ اما با گذر زمان، باز هم خبر جديدي مبني بر به دام افتادن پزشك قلابي جديد منتشر مي شود؛ اخباري كه نشان از آشفتگي بازار درمان و سلامت كشور دارد و بايد به حال آن يك فكر اساسي كرد.
کد مطلب: 58806| زمان انتشار: ۱۳۹۵/۱۰/۵ ۱۳:۱۹:۱۰| نسخه چاپی
بازي پزشكان قلابی با جان مردم

به گزارش «تابناك»، در ادامه سريال به دام افتادن پزشكان قلابي كه اتفاقاً بسياري از آن ها جز پزشكي به كلاهبرداري و سوء استفاده از بيماران نيز مشغول بوده اند، اين بار يك پزشك قلابي در شهرستان باستاني شوش، واقع در استان خوزستان به دام قانون افتاد؛ پزشكي قلابي كه فعاليت غير قانوني اش به تأييد مسئولان شهرستان مذكور نيز رسيده است.

در همين رابطه، «محسن حاذقی»، مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان شوش گفت: این فرد متخلف تحت عنوان پزشک عمومی، با کلاهبرداری و سوء استفاده از مدارک پزشکی، پاره وقت طبابت می کرد.

حاذقي اضافه كرد: فرد مذکور در یک اقدام هماهنگ با مقام قضایی دستگیر شده و برای ادامه بازرسی، تحقیق و سیر مراحل قانونی تحویل مقام قضایی شد.

مدير شبكه بهداشت شهرستان شوش در حالي از فعاليت فرد مذكور تحت عنوان پزشك عمومي آن هم براي سال هاي متمادي خبر مي دهد كه سال گذشته نيز در اين شهرستان فردي بدون داشتن مدرك پزشكي به فعاليت دندانپزشكي مشغول بود.

«عباس نظري» دادستان عمومي و انقلاب شهرستان شوش نيز درباره دستگيري پزشك قلابي مذكور گفت: با همکاری سربازان گمنام امام زمان(عج) و تلاش شبکه بهداشت و درمان شهرستان شوش شخصی که خود را پزشک معرفی می کرد شناسایی، دستگیر و تحت تعقیب قرار گرفته است.

با انتشار خبر مذكور در رسانه ها كه با تأييد دو تن از مسئولان ارشد شهرستاني نيز همراه شد، چند نكته نگران كننده به ذهن خطور مي كند؛ نخست اينكه ملاك ارزيابي و سنجش صحت اطلاعات پزشكان كشور چيست؟ آيا در قرن 21 و در دولتي كه ادعاي الكترونيك بودن دارد، سنجش صحت اطلاعات جامعه پزشكي و نظارت مستمر بر فعاليت آن كار سختي است؟

ديگر آنكه هر بار كه خبري از كشف فعاليت يك پزشك قلابي در كشور منتشر شد، متعاقباً نام نيروي انتظامي يا سربازان گمنام امام زمان (عج) كه بازداشت آنها وارد عمل شده اند، مطرح است.

بنابراین از سازمان نظام پزشكي كشور و وزارت بهداشت و دمان كشور بايد پرسيد، آنها در كشف و شناسايي فعاليت پزشكان قلابي چه نقشي دارند؟ آيا آنها دست به سينه نشسته اند تا ساير نهادهاي نظارتي كشور وظيفه نظارتي آنها را نيز متقبل شوند؟

گفتني است، جدا از دو پزشك متقلب شهرستان شوش، در هفته هاي گذشته، خبر بازداشت يك پزشك قلابي در شهرستان مسجد سليمان ـ كه براي پنج سال در بيمارستان 22 بهمن اين شهرستان و يك پزشك قلابي ديگر كه در شهر تهران علاوه بر پزشكي به كلاهبرداري مالي از مراجعان نيز مشغول بودند، منتشر شد.

کلید واژه ها: جامعه پزشکان قلابی
کد مطلب: 58806| زمان انتشار: ۱۳۹۵/۱۰/۵ ۱۳:۱۹:۱۰| نسخه چاپی
سه شنبه ۴ مهر ۱۳۹۶  ,   September 26, 2017

آخرین مطالب

سرویس ها:
دسترسی سریع:
© تمامی حقوق این وب سایت متعلق به فرازنیوز بوده و استفاده از مطالب تنها با ذکر نام منبع بلامانع می باشد.