اولین واکنش اردوغان به حمله در کلوب شبانه

تحولات جهانی - فرازنیوز: رئیس‌جمهور ترکیه با محکوم کردن حمله مسلحانه بامداد امروز در استانبول گفت: برخی تلاش می‌کنند کشورمان را به سمت بی‌ثباتی سوق دهند. ما این تهدیدات تروریستی را از منشا نابود خواهیم کرد و اجازه وقوع چنین بازی‌های کثیفی را در کشورمان نخواهیم داد.
کد مطلب: 58909| زمان انتشار: ۱۳۹۵/۱۰/۱۱ ۱۳:۵۸:۱۰| نسخه چاپی
اولین واکنش اردوغان به حمله در کلوب شبانه

به گزارش ایسنا به نقل از سایت خبری خبر ترک، رجب طیب اردوغان، رئیس‌جمهور ترکیه در اولین واکنش به حمله مسلحانه بامداد امروز به یک کلوب شبانه در استانبول که منجر به کشته شدن 39 نفر و زخمی شدن بیش از 60 نفر شده است، با صدور بیانیه‌ای گفت: در درجه اول این حمله مسلحانه که در ساعات اولیه سال 2017 در منطقه اورتا کوی در استانبول اتفاق افتاده است را به شدت محکوم می‌کنم و با خانواده‌های قربانیان و بازماندگان ابراز همدردی می‌کنم.

وی ادامه داد: بانیان اینگونه حملات تروریستی به دنبال بی‌ثبات کردن کشور، برهم زدن آرامش ملت ترکیه و ایجاد بحران در کشور هستند. اما ما با حفظ خونسردی خود بیش از گذشته در کنار هم خواهیم ایستاد و اجازه نخواهیم داد که چنین بازی‌های کثیفی در کشورمان انجام شود.

وی با تاکید بر ادامه مبارزات ترکیه علیه تروریسم گفت: با هرگونه اقدام که برهم زننده امنیت و آرامش ملت کشورمان است، برخورد خواهیم کرد. ما می‌دانیم که اقدامات تروریستی سازمان‌های مختلف تروریستی علیه کشورمان با حوادثی که در منطقه در حال رخ دادن است، بی‌ربط نیستند اما ما منشا این حوادث تروریستی را از بین خواهیم برد.

اردوغان اضافه کرد: نه تنها در برابر حملات مسلحانه سازمان‌های تروریستی بلکه در برابر حملات اقتصادی، اجتماعی و سیاسی آنها نیز خواهیم ایستاد. حمله مسلحانه بامداد امروز در استانبول وحشیانه بود.

کد مطلب: 58909| زمان انتشار: ۱۳۹۵/۱۰/۱۱ ۱۳:۵۸:۱۰| نسخه چاپی
جمعه ۲۷ مرداد ۱۳۹۶  ,   August 18, 2017

آخرین مطالب

سرویس ها:
دسترسی سریع:
© تمامی حقوق این وب سایت متعلق به فرازنیوز بوده و استفاده از مطالب تنها با ذکر نام منبع بلامانع می باشد.