برگزاری جشنواره ایران‌ساخت از 16 دی‌ماه

تازه های علمی - فرازنیوز: جشنواره ایران ساخت با شعار «کسب و کار ایرانی» از 16 تا 18 دی‌ماه از سوی معاونت علمی‌وفناوری ریاست‌جمهوری برگزار می‌شود.
کد مطلب: 58927| زمان انتشار: ۱۳۹۵/۱۰/۱۱ ۱۴:۲۷:۱۰| نسخه چاپی
 برگزاری جشنواره ایران‌ساخت از 16 دی‌ماه

به گزارش "فرازنیوز" جشنواره ملی فرهنگی هنری ایران ساخت با شعار «کسب و کار ایرانی» از سوی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری با هدف حمایت از کالاهای دانش‌بنیان ایرانی برگزار می‌شود.

 

پرویز کرمی، دبیر کل جشنواره ایران‌ساخت در نشست خبری امروز، تجاری‌سازی و توسعه فناوری در علوم مختلف و گفتمان‌سازی و اقتصاد دانش‌بنیان را از ماموریت‌های معاونت علمی و فناوری ریاست‌جمهوری نام برد و افزود: بر این اساس تاکنون 2900 شرکت دانش‌بنیان در کشور ایجاد شده و حدود 8 هزار شرکت در مرحله تایید صلاحیت قرار دارند.

 

وی با اشاره به برنامه‌های راهبردی کشور برای توسعه علم و فناوری خاطرنشان کرد: در نقشه جامع علمی کشور دو راهبرد تبدیل علم به گفتمان و ترویج فرهنگ کسب و کار دانش‌بنیان و کارآفرینی پیش‌بینی شده است، بر این اساس این معاونت اقدام به برگزاری اولین جشنواره ملی، فرهنگی و هنری ایران‌ساخت کرده است.

 

کرمی، هدف از برگزاری این جشنواره را جریان‌سازی و تولید محتوا برای فضای مجازی مرتبط با چرخه تجاری‌سازی و حمایت از خدمات و تولیدات دانش‌بنیان ساخت داخل دانست و یادآور شد: علاوه بر آن در این جشنواره اهدافی چون ساماندهی واردات بی‌رویه و ارج نهادن به کالاها و محصولات ایرانی باکیفیت، کمک به برندسازی، کالای مرغوب و معرفی کسب‌وکارهای نو دنبال می‌شود.

 

دبیرکل جشنواره ایران‌ساخت با تاکید بر اینکه این جشنواره در پنج بخش برگزار می‌شود، اضافه کرد: در این جشنواره آثار متقاضیان در بخش‌های ایده‌بازار، هنرهای تجسمی، فرهنگ‌سازی و ترویج اقتصاد دانش‌بنیان، رسانه‌های دیجیتال و رسانه‌های دیداری و شنیداری دریافت شد.

 

به گفته وی، در بخش رسانه‌های دیجیتال 523 اثر به دبیرخانه ارسال شد که از این تعداد 134 اثر برای ارسال هیات داوران انتخاب شد. در بخش رسانه‌های دیداری نیز از 796 اثر 329 اثر، در بخش هنرهای تجسمی از 1115 اثر 425 اثر و در بخش ادبیات از 823 اثر 807 اثر برای راهیابی مرحله دوم انتخاب شدند.

 

کرمی اضافه کرد: در بخش ایده‌بازار نیز 450 اثر که حاوی ایده‌های خلاقانه در زمینه معرفی، تبلیغ و ترویج کالاهای ساخت کالا بود، انتخاب شد.

وی تقویت فرهنگ، علم و اقتصاد دانش‌بنیان، ارائه پیام و محتوای قابل قبول در راستای اهداف جشنواره، معرفی توانمندی‌ها و دستاوردهای علمی و رعایت استانداردهای حرفه‌ای را از جمله معیارهای ارزیابی آثار ارسالی به دبیرخانه این جشنواره دانست.

 

کرمی به بیان جوایز اهدا شده به نفرات اول تا سوم این جشنواره پرداخت و گفت: به نفر اول علاوه بر دریافت دیپلم افتخار، حواله خرید کالای ایرانی مرغوب به ارزش 12 تا 15 میلیون تومان اعطا می‌شود. به نفر دوم لوح سپاس و حواله خرید به ارزش 5 تا 10 میلیون تومان و به نفر سوم لوح سپاس و حواله خرید به ارزش 3 تا 5 میلیون تومان اهدا می‌شود.

 

این جشنواره در خانه هنرمندان و گالری‌های شهر تهران برگزار می‌شود و مراسم اختتامیه آن نیز در روز 18 دی‌ماه در سالن همایش‌های صداوسیما برگزار خواهد شد.

کد مطلب: 58927| زمان انتشار: ۱۳۹۵/۱۰/۱۱ ۱۴:۲۷:۱۰| نسخه چاپی
یکشنبه ۲۹ مرداد ۱۳۹۶  ,   August 20, 2017

آخرین مطالب

سرویس ها:
دسترسی سریع:
© تمامی حقوق این وب سایت متعلق به فرازنیوز بوده و استفاده از مطالب تنها با ذکر نام منبع بلامانع می باشد.