هشدار درباره حمله شیمیایی داعش به بریتانیا

تحولات جهانی - فرازنیوز: یک مقام امنیتی در بریتانیا در مورد احتمال تلاش گروه داعش برای حمله شمیایی به این کشور هشدار داده است.
کد مطلب: 58931| زمان انتشار: ۱۳۹۵/۱۰/۱۲ ۸:۵۷:۱۰| نسخه چاپی
هشدار درباره حمله شیمیایی داعش به بریتانیا

بن والاس، مسئول امور امنیتی در کابینه بریتانیا گفت که گرچه هنوز توطئه مشخصی در این مورد شناسایی نشده، اما به هر حال هدف داعش کشتار جمعی است.

والاس در مصاحبه با هفته‌نامه ساندی‌تایمز، تلاش داعش برای استفاده از گازهای سمی در عراق و سوریه را یادآوری کرد و گفت که "آنها هیچگونه مشکل اخلاقی در مورد استفاده از سلاحهای شیمیایی ندارند ... و اگر بتوانند، در این کشور (بریتانیا) هم حتما استفاده خواهند کرد."

او همچنین به گزارش یوروپل، پلیس اتحادیه اروپا، اشاره کرد که از وجود شواهدی مبنی بر علاقمندی داعش به استفاده از سلاحهای شیمیایی یا میکروبی در اروپا حکایت دارد.

والاس به ساندی‌تایمز گفت: "آرزو و هدف دولت اسلامی یا داعش، بدون تردید کشتار گروهی است. آنها می‌خواهند تا جایی که می‌توانند عده بیشتری را وحشت‌زده کنند و به عده بیشتری هم آسیب برسانند."

او افزود که مقامهای مراکش، در جریان یورشی که در ماه فوریه به یک هسته مخفی داعش داشتند، موادی را کشف و ضبط کرده‌اند که برای ساخت بمب یا یک "عامل سمی مرگبار" قابل استفاده بوده است.

پلیس بریتانیا هم زمان با جشن سال نو تدابیر امنیتی را در لندن تشدید کرده است.

"دشمن درونی"
والاس همچنین در مورد "دشمنی داخلی" هشدار داد و گفت که گروه‌های تروریستی، روسیه و عاملان حملات سایبری سعی دارند در داخل دولت، ارتش و شرکت‌های تجاری عمده، "خائن‌هایی" را نفوذ دهند.

این مقام امنیتی بریتانیا اضافه کرد که "تهدید از جانب عوامل به اصطلاح خودی، واقعی است و همین الان که صحبت می‌کنیم عده‌ای سعی دارند همین کار را بکنند."

ماه پیش رئیس سازمان اطلاعات مخفی بریتانیا، ام‌آی۶، در مورد بی‌سابقه بودن ابعاد تهدیدهای تروریستی علیه بریتانیا هشدار داد.

الکس یانگر گفته بود که سرویسهای اطلاعاتی و امنیتی بریتانیا از ماه ژوئن تا به حال ۱۲ توطئه تروریستی را خنثی کرده‌اند که منشاء بسیاری از این تهدیدها، عراق و سوریه بوده است.

به گفته یانگر تهدید حملات سایبری و تلاش برای اخلال در دموکراسی "روز به روز خطرناکتر می‌شود."

منبع: بی بی سی
کد مطلب: 58931| زمان انتشار: ۱۳۹۵/۱۰/۱۲ ۸:۵۷:۱۰| نسخه چاپی
جمعه ۲۷ مرداد ۱۳۹۶  ,   August 18, 2017

آخرین مطالب

سرویس ها:
دسترسی سریع:
© تمامی حقوق این وب سایت متعلق به فرازنیوز بوده و استفاده از مطالب تنها با ذکر نام منبع بلامانع می باشد.