​آزمون تاسيس شركتهاي حمل ونقل بين المللي كالابرگزار مي شود

راه و مسکن - فرازنیوز: بيست‌وسومين آزمون تاسيس شركت هاي حمل‌ونقل بين‌المللي كالا در سراسر كشور،نیمه دوم اسفندماه سال جاري به صورت متمرکز در تهران برگزار مي شود.
کد مطلب: 59113| زمان انتشار: ۱۳۹۵/۱۰/۲۶ ۱۴:۳۶:۱۰| نسخه چاپی
​آزمون تاسيس شركتهاي حمل ونقل بين المللي كالابرگزار مي شود

به گزارش "فرازنیوز" ، محمدجواد عطرچيان مديركل دفتر ترانزيت و حمل‌ونقل بين‌المللي اعلام كرد: به استناد ماده 11 آيين‌نامه تاسيس و فعاليت شركتهاي حمل‌ونقل بين‌المللي كالا، مصوبه شورايعالي هماهنگي ترابري كشور و با توجه به مقتضيات اجتماعي _ اقتصادي و ساير عوامل از جمله كفايت يا عدم كفايت تعداد شركتهاي موجود، مقرر است این آزمون، با هدف گسترش فعاليت‌هاي شركتهاي حمل‌ونقل بين‌المللي كالا، صرفا براي متقاضيان تأسيس شركتهاي حمل‌ونقل بين‌المللي كالا در استانهايي به جز استانهاي تهران، خراسان رضوي، آذربايجان شرقي، آذربايجان غربي، گلستان و سيستان‌وبلوچستان برگزار گردد.


عطرچیان هدف از برگزاري آزمون ياد شده را تاسيس شركتهاي حمل‌ونقل بين‌المللي كالا به مركزيت ساير استانها به‌جز استانهاي ذکر شده كه فاقد يا داراي تعداد محدودي شركت حمل‌ونقل بين‌المللي كالا هستند، اعلام کرد و افزود: داوطلبان مي‌توانند براي تاسيس مركزيت شركت خود، ساير استانهاي كشور (25 استان) را انتخاب کنند.


مديركل دفتر ترانزيت و حمل ونقل بين المللي سازمان راهداري و حمل‌ونقل جاده‌اي عنوان کرد: براساس تصميمات اتخاذ شده و به استناد ماده مذکور، قبول‌شدگان آزمون اسفندماه 95، حق انتقال مركزيت و يا تاسيس شعبه شركت در شش استان اشاره شده را ندارند.
عطرچیان تصريح كرد: البته منعی در  انتقال مركزيت و يا تاسيس شعبات شركت به ساير استانها (هر يك از 25 استان)وجود ندارد.


وي افزود: محل و زمان دقيق ثبت‌نام و برگزاري آزمون به همراه كليه اطلاعات لازم، در سایت آزمون به نشاني transit.rmto.ir اطلاع‌رساني خواهد شد.
به گفته مدیرکل دفتر ترانزیت و حمل و نقل بین المللی سازمان راهداری و حمل وقل جاده ای  داوطلبان قبول‌نشده در آزمونهاي دوره هاي قبلي كه قبلا مراكز هر يك از شش استان مذکور را به عنوان محل تاسيس شركت خود انتخاب کرده اند؛‌ مي‌توانند نسبت به تغيير اينترنتي محل تاسيس مركزيت شركت به استانهاي جديد،اقدام و در آزمون اسفندماه شركت کنند.


وی اعلام کرد که از دهم بهمن‌ماه ثبت نام در این آزمون آغاز می شود و تمامي متقاضيان جديد مي‌توانند فارغ از استان محل تقاضاي تاسيس، نسبت به تحويل مدارك به ادارات كل استان محل سكونت خود اقدام نمايند.


عطرچیان در پایان افزود: آزمون بعدي به روال سابق براي متقاضيان تمام استان‌ها در نيمه اول سال 1396 برگزار مي شود.

کد مطلب: 59113| زمان انتشار: ۱۳۹۵/۱۰/۲۶ ۱۴:۳۶:۱۰| نسخه چاپی
سه شنبه ۳۱ مرداد ۱۳۹۶  ,   August 22, 2017

آخرین مطالب

سرویس ها:
دسترسی سریع:
© تمامی حقوق این وب سایت متعلق به فرازنیوز بوده و استفاده از مطالب تنها با ذکر نام منبع بلامانع می باشد.