همکاری همراه اول در ارائه کنتور هوشمند گاز

رایانه و ارتباطات - فرازنیوز: همراه اول و شرکت ملی گاز ایران جهت هوشمندسازیکنتورهای گاز کشور بر بستر اینترنت اشیا (IoT)، تفاهم نامه همکاری امضا کردند.
کد مطلب: 59304| زمان انتشار: ۱۳۹۵/۱۱/۹ ۱۵:۶:۱۰| نسخه چاپی
همکاری همراه اول در ارائه کنتور هوشمند گاز

به گزارش "فرازنیوز" ، همراه اول، به عنوان اپراتور پیشگام در صنعت اینترنت اشیا و شهر هوشمند، با امضای تفاهم نامه ای با شرکت ملی گاز ایران در خصوص هوشمندسازی کنتورهای گاز کشور بر بستر اینترنت اشیا (IoT)، گام بزرگی را در جهت مدیریت هرچه بهتر انرژی در کشور برداشته است.

 

در همین راستا، همراه اول به منظور فراهم سازي بستر مناسب براي هوشمندسازي کشور، در حال توسعه بزرگترين زيرساخت نرم افزاري و همچنين پلتفرم لازم جهت پياده سازي اينترنت اشيا و شبکههاي کم مصرف با پوشش گسترده (LPWAN) در کشور است.

 

یکی از این راهکارها استفاده از کنتورهايی است که به صورت روزافزون در سراسر دنيا مورد استفاده صنايع مربوط به انرژي قرار گرفته است؛ اين کنتورها با هزينه کاملأ به صرفه، امکان جمع آوري و انتقال داده هاي مربوط به مصرف هر واحد را بر بستر ارتباطات همراه فراهم آورده است.

 

با اجرای این طرح ملی و بهینه سازی الگوهای مصرف، کمک شایانی به امکان کاهش هزینه ‏های مصرفی و مديريت هرچه بهتر محيط پيرامون برای شرکت ها و خانوارها فراهم می شود.

کد مطلب: 59304| زمان انتشار: ۱۳۹۵/۱۱/۹ ۱۵:۶:۱۰| نسخه چاپی
پنج شنبه ۲ شهریور ۱۳۹۶  ,   August 24, 2017

آخرین مطالب

سرویس ها:
دسترسی سریع:
© تمامی حقوق این وب سایت متعلق به فرازنیوز بوده و استفاده از مطالب تنها با ذکر نام منبع بلامانع می باشد.