طعنه دبیرکل سازمان ملل به ترامپ

تحولات جهانی - فرازنیوز: «آنتونیو گوترش» دبیرکل سازمان ملل در اتیوپی در اظهاراتی تلویحا به مواضع رئیس جمهور آمریکا در «بستن مرزها» انتقاد کرده است.
کد مطلب: 59366| زمان انتشار: ۱۳۹۵/۱۱/۱۱ ۱۶:۴۸:۱۰| نسخه چاپی
طعنه دبیرکل سازمان ملل به ترامپ

به گزارش فارس، دبیرکل سازمان ملل که به اتیوپی سفر کرده، اظهارات کنایه آمیزی درباره مواضع رئیس جمهور آمریکا در قبال بستن مرزهای این کشور به روی اتباع هفت کشور اسلامی مطرح کرده است.

واکنشها به مواضع رئیس جمهور آمریکا در ممنوعیت ورود اتباع هفت کشور اسلامی از یک سو و همچنین تاکیداتش برای ایجاد «دیوار مرزی» در مرز این کشور با مکزیک ادامه دارد.

دونالد ترامپ با امضای فرمانی اجرایی ورود اتباع هفت کشور سوریه،‌عراق،‌یمن، لیبی، سومالی، سودان و ایران را به آمریکا برای 90 روز ممنوع کرده است.

در حالی که انتقادات و واکنشهای بین المللی به اقدام جنجالی رئیس جمهور آمریکا ادامه دارد، امروز دوشنبه دبیرکل سازمان ملل هم در این باره اظهارنظر کرد.

«آنتونیو گوترش» که به آدیس آبابا پایتخت اتیوپی سفر کرده، در اظهاراتی کنایه آمیز و تلویحا از مواضع رئیس جمهور آمریکا انتقاد کرده است.

او در سخنرانی افتتاحیه نشست اتحادیه آفریقا، از کشورهای آفریقایی را به دلیل آنکه در بین «بزرگترین و بخشنده ترین میزبانان مهاجران و پناهجویان در جهان» قرار دارند، تحسین کرد

گوترش که از یک ماه قبل دبیرکل سازمان ملل شده، گفت: «مرزهای آفریقا برای کسانی که به حفاظت شدن نیاز دارند باز است در حالی که حتی در توسعه یافته ترین کشورهای جهان، مرزها در حال بسته شدن هستند».

اظهارات دبیرکل سازمان ملل که طعنه و کنایه ای به رئیس جمهور آمریکا محسوب میشود، با تشویق بلند شرکت کنندگان در نشست اتحادیه آفریقا مواجه شد.

کد مطلب: 59366| زمان انتشار: ۱۳۹۵/۱۱/۱۱ ۱۶:۴۸:۱۰| نسخه چاپی
چهارشنبه ۱ شهریور ۱۳۹۶  ,   August 23, 2017

آخرین مطالب

سرویس ها:
دسترسی سریع:
© تمامی حقوق این وب سایت متعلق به فرازنیوز بوده و استفاده از مطالب تنها با ذکر نام منبع بلامانع می باشد.