معاون ترامپ: ایران به دنبال آزمایش اراده ترامپ نباشد

تحولات جهانی - فرازنیوز: معاون رئیس جمهور آمریکا درباره برجام گفت که همان طور که قبلا اعلام کرده‌ایم، فعلا در حال ارزیابی هستیم و تصور می کنم که رئیس جمهور در روزهای آینده تصمیم نهایی را اتخاذ خواهد کرد.
کد مطلب: 59477| زمان انتشار: ۱۳۹۵/۱۱/۱۸ ۹:۳۳:۱۰| نسخه چاپی
معاون ترامپ: ایران به دنبال آزمایش اراده ترامپ نباشد

به گزارش خبرگزاری فرانسه، چند روز پس از آنکه واشنگتن تحریم های جدیدی را علیه تهران به‌ بهانه فعالیت‌های موشکی کشورمان وضع کرد، مایک پنس معاون رئیس جمهور آمریکا در مصاحبه با شبکه ای بی سی نیوز گفت: ایران به دنبال آزمایش عزم و اراده دولت ترامپ نباشد.

با به قدرت رسیدن ترامپ در آمریکا، وی قول داده است تا موضع سختگیرانه تری در قبال ایران داشته باشد.

پنس در این مصاحبه افزود: ایران بهتر است نگاهی به تقویم داشته باشد و درک کند که یک رئیس جمهور جدید در کاخ سفید است. بهتر است ایران عزم و اراده این رئیس جمهور جدید را آزمایش نکند.

این اظهارات در شرایطی است که جیمز ماتیس وزیر دفاع آمریکا هفته گذشته ادعا کرد که "ایران بزرگترین کشور حامی تروریسم در جهان است."

این اظهارات تند گمانه زنی های زیادی را درباره پایبندی آمریکا به توافق هسته‌ای قدرت های جهانی با ایران به وجود آورده است.

پنس گفت: ایرانی ها به توافقی با جامعه بین المللی دست یافتند که رئیس جمهور، من و دولت ما تصور می کنیم یک توافق وحشتناک است.

در حالی که رکس تیلرسون وزیر خارجه آمریکا گفته است که واشنگتن به توافق هسته‌ای پایبند خواهد بود، ولی پنس گفت: همان طور که قبلا اعلام کرده‌ایم، فعلا در حال ارزیابی هستیم. تصور می کنم که رئیس جمهور در روزهای آینده تصمیم نهایی را اتخاذ خواهد کرد.

وی به اظهارات و نظرات تمامی مشاورانش گوش خواهد داد ولی در این باره اشتباه نکنید. عزم این رئیس جمهور به گونه‌ای خواهد بود که ایران به خوبی درک کند باید دوباره درباره اقدامات خصمانه اش فکر کند.

کد مطلب: 59477| زمان انتشار: ۱۳۹۵/۱۱/۱۸ ۹:۳۳:۱۰| نسخه چاپی
چهارشنبه ۱ شهریور ۱۳۹۶  ,   August 23, 2017

آخرین مطالب

سرویس ها:
دسترسی سریع:
© تمامی حقوق این وب سایت متعلق به فرازنیوز بوده و استفاده از مطالب تنها با ذکر نام منبع بلامانع می باشد.