پیش‌ پرداخت 100 میلیون دلاری بانک صنعت و معدن برای خرید هواپیمای ایرباس

بانک و بیمه - فرازنیوز: مدیرعامل بانک صنعت و معدن در رابطه با قراداد ایرباس 100 میلیون دلار پیش‌پرداخت صورت گرفته و قرار است تا یک ماه آینده 2 فروند هواپیما وارد کشور شود.
کد مطلب: 59488| زمان انتشار: ۱۳۹۵/۱۱/۱۸ ۱۴:۴۴:۱۰| نسخه چاپی
پیش‌ پرداخت 100 میلیون دلاری بانک صنعت و معدن برای خرید هواپیمای ایرباس

به گزارش"فرازنیوز" ،‌ علی‌اشرف افخمی در نشست خبری در محل این بانک با اشاره به اینکه در 10 ماهه امسال 1850 میلیارد تومان تسهیلات به بنگاه‌های کوچک پرداخت شده، اظهار داشت: این موضوع در راستای طرح دولت به منظور حفظ اشتغال و خروج از رکود انجام شد و این بانک نیز سهم ایفا کرده و تسهیلات پرداختی مربوط به 1256 واحد بوده است.

مدیرعامل بانک صنعت و معدن با اشاره به اینکه اگر تسهیلات در منابع برای بنگاه‌ها صرف نمی‌شد، می‌توانست منجر به افزایش بیکاری و بحران‌های کارگری شود، تصریح کرد: 12 درصد کل تسهیلات رونق تولید را بانک صنعت و معدن پرداخت کرده است.

وی با اشاره به گشایش اعتبار در 10 ماه گذشته، یادآور شد: 293 فقره گشایش اعتبار با بانک‌های خارجی از مسیر سوئیفت انجام شد و 785 میلیون یورو و نیز 500 میلیون یوروی دیگر در حوزه بالادستی پارس جنوبی صورت گرفت.

افخمی با اشاره به اینکه روابط کارگزاری با 71 بانک برقرار شده است، تصریح کرد: در گذشته هزینه جابجایی پول بیش از 10 درصد بود که اکنون به زیر این 0.5 درصد رسیده است.

مدیرعامل بانک صنعت و معدن با تاکید بر اینکه جزو بانک‌هایی هستیم که سیستم پولشویی در آن اجرا می‌شود، یادآور شد: می‌توان از این طریق ممیزی میان بانک خارجی و بانک ما صورت بگیرد و مسیر استانداردهای بین‌المللی در ارتباط با طرف‌های خارجی و روابط کارگزاری را طی کرد.

وی با بیان اینکه همچنان بانک‌های بزرگ با ایران کار نمی‌کنند، تصریح کرد: خط اعتباری 400 میلیون دلاری از اگزیم بانک هند گرفته شده که 70 درصد آن مورد استفاده قرار گرفت.

به گفته افخمی تاکنون 100 واحد کوچک و متوسط با اعتباری بالغ بر 1500 میلیارد تومان و اشتغال 1650 نفر به بهره‌برداری رسیده و نیز 18 پروژه بزرگ با اعتباری بالغ بر 640 میلیارد تومان و اشتغال 1900 نفر امسال به بهره‌برداری رسید.

مدیرعامل بانک صنعت و معدن با اشاره به استفاده از منابع صندوق توسعه ملی، گفت: در سال‌های گذشته 5 میلیارد دلار از این صندوق اعتبار دریافت شد که 4.8 میلیارد دلار آن منجر به قرارداد و از این میزان 4.2 میلیارد دلار آن گشایش اعتبار شد؛ همچنین در سال 94 ، 3.1 میلیارد دلار تفاهم خط اعتباری صورت گرفت که 2.3 میلیارد دلار آن منجر به قرارداد شده و تا پایان امسال این اعتبار به صورت کامل جذب خواهد شد.

وی با اشاره به اینکه یک دلار هم بدهی خارجی نداریم، گفت: سرمایه بانک در گذشته 2100 میلیارد تومان بود و با تجدید ارزیابی آن را به 4 هزار میلیارد تومان رسانده و ثبت کردیم و همچنین 2 هزار میلیارد تومان از محل اصلاحیه بودجه به آن افزوده خواهد شد که البته پول جدید وارد بانک نمی‌شود.

این مقام مسئول درمورد معوقات بانکی نیز گفت: امیدواریم امسال معوقات را به زیر 7 درصد برسانیم و در سال گذشته 7.8 درصد بود که مبلغی بالغ بر 2800 میلیارد تومان می‌شود.

مدیرعامل بانک صنعت و معدن با اشاره به اینکه استفاده از دلار در معاملات سخت شده است و تقریبا وجود ندارد، تصریح کرد: رشد 30 درصدی مانده تسهیلات در سال جاری را نسبت به مدت مشابه سال قبل داریم.

وی با اعتقاد به اینکه 30 شعبه بانک صنعت و معدن اضافه است، تصریح کرد: این بانک حرفه‌ای و تخصصی بوده و کار تجاری نیز می‌کند.

افخمی درمورد تامین مالی قرارداد ایرباس، گفت: تاکنون صد میلیون دلار از پیش پرداخت این قرارداد پرداخت شده و حداقل دو هواپیمای دیگر تا یک ماه آینده به کشور خواهد آمد.

کد مطلب: 59488| زمان انتشار: ۱۳۹۵/۱۱/۱۸ ۱۴:۴۴:۱۰| نسخه چاپی
سه شنبه ۳۱ مرداد ۱۳۹۶  ,   August 22, 2017

آخرین مطالب

سرویس ها:
دسترسی سریع:
© تمامی حقوق این وب سایت متعلق به فرازنیوز بوده و استفاده از مطالب تنها با ذکر نام منبع بلامانع می باشد.